Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

odebrałem dzisiaj zamówiony olej i naszło mnie pytanie.. czy przy wymianie oleju, przed zalaniem nowym stosujecie jakies środki do "przepłukania" silnika?

ja raz zastosowalem Motul Engine Clean. jak stosoujesz dobry olej - nie musisz tego robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. :)

Pozwolę sobie na zadanie pytania w tym miejscu , otóż oprócz B6 mam toyotę yaris 4D4 z 2006 roku , czytam ten wątek i muszę się przyznać że chyba źle zrobiłem w październiku zeszłego roku , ale od początku.

Kupiłem yarisa 1,4 w dieslu ,auto było firmowe , po wizycie w aso toyoty wiedziałem że silnik zalany był minerałem 15W/40 ( podobno firmowe auta wszystkie zalewają minerałami - instrukcja obsługi zaleca 5W/30) zalałem wiec też minerałem mobil 15W/40 (na fotkach) , nie wiem czy jak przyjdzie pora na wymianę ponownie wlać minerał czy inny ( pytałem chyba kilkunastu mechaników i każdy mówił coś innego ), poradźcie proszę

x55qA.jpg

mWIG9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. :)

Pozwolę sobie na zadanie pytania w tym miejscu , otóż oprócz B6 mam toyotę yaris 4D4 z 2006 roku , czytam ten wątek i muszę się przyznać że chyba źle zrobiłem w październiku zeszłego roku , ale od początku.

Kupiłem yarisa 1,4 w dieslu ,auto było firmowe , po wizycie w aso toyoty wiedziałem że silnik zalany był minerałem 15W/40 ( podobno firmowe auta wszystkie zalewają minerałami - instrukcja obsługi zaleca 5W/30) zalałem wiec też minerałem mobil 15W/40 (na fotkach) , nie wiem czy jak przyjdzie pora na wymianę ponownie wlać minerał czy inny ( pytałem chyba kilkunastu mechaników i każdy mówił coś innego ), poradźcie proszę

x55qA.jpg

mWIG9.jpg

oczywiście, że syntetyk. lepiej późno niż wcale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jednak , a nie rozcieknie się ,jak sugerują niektórzy mechanicy , w aso toyoty mówili ,że po tym oleju po 300 tys.km silnik jest czysty , ale z tymi specjalistami w aso jest jak wiadomo różnie , a jaki konkretnie wlać ten 5W/30 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie czy dobrze zrobie zmieniajac olej z mobila super s pol syntetyk 10W40 na motula 8100xcess 5W40?? i czy uzyc przed wymiana MOTUL ENGINE CLEAN ??

Tak

Witam, mam pytanie czy dobrze zrobie zmieniajac olej z mobila super s pol syntetyk 10W40 na motula 8100xcess 5W40?? i czy uzyc przed wymiana MOTUL ENGINE CLEAN ??

Tak

Ajakiej firmy kupic filtr oleju??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak samo byłem u mechaników i mam sieczkę w głowie... kupiłem motul x cess 5w-40 , wczesniej auto jezdzilo na oleju 10w-40 (ale nie wiem jakiej firmy) . mechanicy twierdzą, ze syntetyk może wypłukać silnik i beda same problemy ... wiem ,ze ten temat byl juz poruszany ale patrzac na moj przebieg ~ponad 300tys mam watpliwosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniaj na Motula i zmieniaj mechaników bo są jeszcze z innej epoki :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak samo byłem u mechaników i mam sieczkę w głowie... kupiłem motul x cess 5w-40 , wczesniej auto jezdzilo na oleju 10w-40 (ale nie wiem jakiej firmy) . mechanicy twierdzą, ze syntetyk może wypłukać silnik i beda same problemy ... wiem ,ze ten temat byl juz poruszany ale patrzac na moj przebieg ~ponad 300tys mam watpliwosci

zmieniaj bez obaw ja zalałem przy 307tys obecnie mam 311+ i żadnych wycieków itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak samo byłem u mechaników i mam sieczkę w głowie... kupiłem motul x cess 5w-40 , wczesniej auto jezdzilo na oleju 10w-40 (ale nie wiem jakiej firmy) . mechanicy twierdzą, ze syntetyk może wypłukać silnik i beda same problemy ... wiem ,ze ten temat byl juz poruszany ale patrzac na moj przebieg ~ponad 300tys mam watpliwosci

Ja kolego zmieniłem przy 270kkm na 5w40 motula i co .... i nic się nie dzieje a jestem już po 20 tyś jak to zrobiłem. Nic nie cieknie, motornia pracuje jak należy ba powiedziałbym że ciszej. Tak więc wymieniaj i się nie zastanawiaj. Możesz profilaktycznie zastosować płukankę wcześniej, ja nie robiłem tylko pierwszą zmianę oleum wykonałem po 8kkm i teraz czeka mnie kolejna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lejesz na ciepły silnik do otworu olejowego. silnik pracuje na tym ustrojstwie wymieszanym z olejem przez 15 min na wolnych obrotach. gasisz - wymieniasz olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A koledzy jak dokładnie stosuje się ten motul engine clean bo wlasnie go zamowiłem. Chciałbym to zrobic poprawnie...

Z tym płukaniem to dałbym sobie spokój czytałem artykuł gdzie był testowany taki środek LIQUI MOLY. Po zastosowaniu został rozebrany silnik i stwierdzono, że owszem środek dział tylko, że nie wyczyścił silnika do końca a grubsze warstwy zanieczyszczeń które znajdowały się w testowanym silniku zostały rozmiękczone. Wówczas dopiero powstaje problem bo jak się takie dziadostwo oderwie z nowym olejem i przytka jakiś kanał to kapitalka gotowa. Jak przechodziłem z półsyntetyk na pełen syntetyk to w ogóle silnika nie płukałem a jedynie spuściłem dobrze olej zalałem nowym i zgodnie z zaleceniem producenta oleju Motul, który podaje w specyfikacji, że olej jest mieszalny przyspieszę wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jezdzisz na dobrym oleju - to nie masz zadnych zapieków itp. - anlogicznie jak z miażdżycą :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...