Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Specific 505.01 wymienia się co maks 15 tys. To nie jest Longlife. 8100 X-Clean C3 5W40 też nie jest LL i zmienia się co maks 15 tys.

Twój silnik nie jest przystosowany do olejów LL i nie zależnie jaki olej zalejesz zmieniaj co maks 15 tys.

Wystarczy że weźmiesz olej z normą 505.00. Jeśli chodzi o Motula to np.: 8100 X-Cess 5W40 ale Specific 505.01 czy 8100 X-Clean C3 5W40/ 5W30 też będzie dobry.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowalem sie ze jutro jade kupic olej Repsol Evolution 5w40, u nas bardzo malo znany olej, natomiast na zachodzie polecany, porownuwalny do Motula byc moze lepszy, zdam relacje za jakis czas;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odpowiedni olej jest dla tego silnika - za rzadki . jesli juz to 5W40 - taki jest zalecany przez producenta .ja do swojego AFN z przebiegiem 240kkm własnie taki leje 5W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co powiecie o oleju Mobil 1 0W40 Turbo Diesel? Bo właśnie taki zalałem do mojego AHU [178k km przebiegu].

bardzo dobry olej. :thumbup1: spełnia wymaganą przez VW dla tego silnika normę 505.00

silnik sie odwdzieczy w zimowych mroznych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego AHu leje od 3 lat Mobila 5W50 i jestem narazie zadowolony :wink: więc dalej przy nim pozostane chociaż ostatnio kusiło mnie by zmienić na Motula 8100 Xcess

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowalem sie ze jutro jade kupic olej Repsol Evolution 5w40, u nas bardzo malo znany olej, natomiast na zachodzie polecany, porownuwalny do Motula byc moze lepszy, zdam relacje za jakis czas;)

No i fajnie, testuj zobaczymy jak sie sprawdzi.

Znalazlam tylko informacje ze koncern olejowy REPSOL, w ubieglym roku nawiazal wspolprace z Rosyjskim koncernem olejowym Alliance Oil Company. I w tej spółce (joint venture) Repsol ma 49% udzialu a Rosjanie 51%.

No i zobaczymy co z tego wyjdzie...

http://www.repsol.com/es_en/corporacion/prensa/notas-de-prensa/ultimas-notas/18062011-repsol-alliance-oil-federacion-rusa.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś namiar na motula z pewnego źródła. Ja osobiście i brat biorę u Marcina ze Szczecina, brał ktoś może u nich? Wrażenia moje pozytywne.

Tomku kilka osób by się znalazło. Pozdrowionka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odpowiedni olej jest dla tego silnika - za rzadki . jesli juz to 5W40 - taki jest zalecany przez producenta .ja do swojego AFN z przebiegiem 240kkm własnie taki leje 5W40

Kolego poczytaj o olejach i nie pisz że 0W40 jest za rzadki,to bardzo dobry olej i właśnie na mrozach ułatwi rozruch i będzie lepszy niż 5W40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego AHu leje od 3 lat Mobila 5W50 i jestem narazie zadowolony :wink: więc dalej przy nim pozostane chociaż ostatnio kusiło mnie by zmienić na Motula 8100 Xcess

jezeli zmieniac to na 0W40. norma 505.00 daje wiekszy wybor olejow. zerknik w pierwszego posta tego wątku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m.in. normami. parametrami technicznymi.

w pierwszym poscie jest link do wlasciwosci niektorych olejow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...