Opublikowano 22 Sierpnia 201411 l I naprawdę uważacie, że zamiana 10W40 na 5W40 w aucie, które ma przejechane 300 tys. km to dobry pomysł? Cholera, chciałbym w to wierzyć, ale pytałem już kilku zaufanych mechaniorów i każdy mi mówi, że to zły pomysł Nie zrozumcie mnie źle - nie chodzi o to, żeby udowodnić Wam, że ktoś inny ma rację (bo nie wiem, kto ma - każdy mówi coś innego) - chodzi tylko o to, aby uargumentować jedno i drugie i dobrze zdecydować, bo zbliża się termin wymiany oleju i nie wiem, co robić, a chcę wybrać jak najlepiej dla samochodu - cena nie gra roli. A jak syntentyk rozszczelni mi silnik, to ja będę się bujał z tym problemem, mechanior tylko zapyta: "A nie mówiłem?"
Opublikowano 22 Sierpnia 201411 l Może to coś naświetli chociaż ile ludzi tyle opinii http://www.fakt.pl/Czy-zmieniac-olej-Jesli-tak-to-na-jaki-,artykuly,165907,1.html Fragment z artykułu Częste są pomysły zmiany oleju z syntetycznego na półsyntetyczny (i jednocześnie z lepkości np. 5W-40 na 10W-40) tylko z powodu wieku i przebiegu samochodu. Tego rodzaju zmiana jest bez sensu, nawet gdyby silnik wykazywał już ślady zużycia! Wystarczy uświadomić sobie, że oleje 5W-40 i 10W-40 różnią się od siebie (pod względem lepkości) tylko odpornością na niskie temperatury: 10W-40 podczas odpalania silnika po mroźnej nocy chroni jednostkę znacznie gorzej niż olej o lepkości 5W-40. Podczas normalnej pracy lepkość obu olejów jest zbliżona, nie ma więc mowy o uszczelnieniu jakichś przedmuchów czy wycieków dzięki zastosowaniu oleju 10W-40. Jaki zatem sens ma nalewanie do zużytego silnika gorszego oleju, podczas gdy wymaga on właśnie zwiększonej dbałości i lepszej ochrony, aby jeszcze mógł trochę popracować bez remontu? Edytowane 22 Sierpnia 201411 l przez Tomi_81
Opublikowano 22 Sierpnia 201411 l U mnie w 1.9TDI 400.000 km i syntetyk 5W wciąż, mimo ze pierwsze 220.000 km motor latał po autobanach w trybie LL z interwałem co 30kKm, niestety. Motor dalej ścisły, oleju nie dolewam miedzy wymianami. Syntetyk robi dobrze turbinie, szczególnie na zimnym, a na mrozie to juz w ogóle. Są testy na YouTube jak płyną: zimny syntetyk vs polsynt vs mineralny.
Opublikowano 22 Sierpnia 201411 l Jak chyba większość Audi z Niemiec... moje też za serwisu latało w trybie LL.
Opublikowano 31 Sierpnia 201411 l MOTUL SPECIFIC RN 0710 0700 Jego specyfikacja: https://www.motul.com/system/product_descriptions/technical_data_sheets/193/Specific%200710%200700%205W-40%20%28GB%29.pdf?1323966801 Co sądzicie o tym oleju ? Bo z tego co widzę to ma on wyższą lepkość niż zwykły XCESS 8100 oraz liczbę HTHS(wymaga się co najmniej 3.5 u mnie). Chodzi mi o mój samochód czyli taki jak w profilu Edytowane 31 Sierpnia 201411 l przez tomasz102
Opublikowano 1 Września 201411 l że tak ukierunkowuje pytanie... Dev, jaki olej polecisz do nowego fiata doblo 2.0 mulitjet 135km chcę zrobić pierwszą wymianę po 3 tys km (po dotarciu) i nie wiem co wlać: Top Tec 4200 5W-30 2693 Top Tec 4300 5W-30 3741 Synthoil High Tech 5W-40 1307 olej będę wymieniał co 15 góra 20 tys km Edytowane 1 Września 201411 l przez lapek85
Opublikowano 1 Września 201411 l ok, to wielkie dzięki za pomoc PS. chcę dbać o fiacika bo sporo km przed nim
Opublikowano 1 Września 201411 l Wymieniaj max co 12 000km no chyba ze grubo cisniesz po hitlerowskich autobanach :polew:
Opublikowano 1 Września 201411 l po hitlerowskiej autostradzie dawałem subaru foresterem, którego sprzedaję już 2 miechy i tylko jeden telefon zainteresowanego sorki za OT. Dev, dzięki raz jeszcze:)
Opublikowano 3 Września 201411 l Hej Chłopaki dajcie namiar, kto na forum sprzedaje oleje, filtry itp. Dzięki z góry. Edytowane 3 Września 201411 l przez fireman82
Opublikowano 3 Września 201411 l http://a4-klub.pl/index.php?/forum/155-sprzedam-ogloszenia-komercyjne/
Opublikowano 5 Września 201411 l Tak na szybko Valvoline Durablend 5W40 czy Valvoline Synpower 5W40 do mojego a moze LM TopTec? Wlasnie chce zamowic i mam dylemat Edytowane 5 Września 201411 l przez Chadury89
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto