Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz mam zalany x clean 5 - 40, do 4000 km nie bierze oleju, ale od tej granicy dolewam po malu, tak ze do 10000 dolewam 600 - 700 ml. Czili podzeranie oleju est spowodowane nie sylnikem, a tylko tym ze motul bardzo szybko traci swoje wlasciwosci. Tak ze mam namiar sprobowaci inny podobny (5-40) olej z norma 505.01. Z takih jak tu polecanyh u nas dostempne sa LM i Valvoline. Ale to nie sa oleje synteticzne, a jak tak, to maja wysza norma. Sylnik to AVF bez DPFu. Co Wy na to?

Edytowane przez WaleryzMoldawii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To chyba nie widziałeś co się dzieje na Castrolu Magnatecu :grin:

Okej znikał w oczach :) a już po przegonieniu auto po autostradzie potrafił całą miarkę wdmuchnąć...

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wy filozofie robicie z oleju.

Lejemy 5w albo 0w, trzymamy się norm, unikamy Castrola i temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wy filozofie robicie z oleju.

Lejemy 5w albo 0w, trzymamy się norm, unikamy Castrola i temat można zamknąć.

I o to chodzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie widziałeś co się dzieje na Castrolu Magnatecu :grin:

Okej znikał w oczach :) a już po przegonieniu auto po autostradzie potrafił całą miarkę wdmuchnąć...

Zgadzam sie... Szukam takij olej ktory by trzymal swoje wlascziwosci od zalewania do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego , każdy olej traci swoje właściwości jeden mniej drugi szybciej a przed zbliżającym się okresem wymiany na pewno już nie trzyma swoich parametrów. Czasami po 10 tys. przebiegu lepkość 5W40 zmienia się na 10W30 :wink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zauważyłem znaczących różnic w charakterystyce pracy silnika stosując różne oleje w obrębie tej samej klasy lepkości. Dlatego podtrzymuję tezę, ze stosując oleje różnych producentów ale w ramach norm przewidzianych dla danego silnika naprawdę nie ma sensu dzielenie włosa na dwoje i wsłuchiwanie się w każdy szmer silnika. A juz na pewno nie ma sensu szukanie oleju number one hiper super full syntetyk bo to żadne sportowe czy wyczynowe auto taki TDI pd. Większość olejów jest wystarczająco dobra zeby spac spokojnie. Jednym doskonale chodzi na mobilu innym na motulu a jeszcze inni chwalą sobie castrola o nigdy nic złego z motorem się nie stało. No to mi to zalatuje efektem placebo wynikającym z przekonania o wyjątkowości stosowanego właśnie oleju. A czy mam racje? A jakie to ma znaczwni-racji jest tyle co olejów na rynku.

znów mijasz się z prawdą dla ciebie diesel to nie auto wyczynowe a na forum jest kilkadziesiąt 1.9tdi czy 2.0tdi z mocami ponad grubo 200Ps dlatego olej ma znaczenie zwłaszcza w jednostkach wysilonych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mijam się z prawda tylko odnosze się do znakomitej większości aut i przeciętnych użytkowników a nie pasjonatów aut powykrevanych ponad normę, których jest mniejszość. W odniesieniu do tych pierwszych mam racje. Ktoś kto tuninguje motor jest bardziej niż świadomym użytkownikiem i nie podchodzi pod grupę o której mowie. Wykrecony motor nie podchodzi pod specyfikacje producenta wiec wymagania co do oleju tez nie.

Edytowane przez marekg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo olej w bańce zachowuje swoje właściwości? Dev pisał, że można do jednego zlać kilka rodzajów oliw o jednakowych parametrach, ale nasuwa mi się pytanie, jak długo on może leżeć, bo np. mam Valvo sprzed roku i Motul z tego roku. Za pół roku np. będę miał kolejny litr, więc jeden będzie świeży, drugi roczny, a trzeci dwuletni. Jak długo można taką mieszankę trzymać i kiedy ostatecznie użyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zaleca się wymianę oleju po 1 roku jeżeli nie osiągniesz ilości km to coś w tym jest.

Podstawa to dobre przechowywanie oliwy czyli brak dużych amplitud temperaturowych, głównie chodzi o mrozy. Dobrze przechowywana oliwa może być dobra przez kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po roku wymiana ale dlatego, ze olej w silniku się starzeje i nawet mało użytkowane auto yo jednak praca go psuje. Zupełnie innemu starzeniu podlega olej stojący po prostu w butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wy filozofie robicie z oleju.

Lejemy 5w albo 0w, trzymamy się norm, unikamy Castrola i temat można zamknąć.

unikamy castrola i Motula bo to jeden parch...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 10000km zaden olej nie ma lepkosci :polew:

x clean 5-40 traci swoja lepkosci juz po 4000 km. Co sie dzee z olejem po 10 000 to mne nie obhodzi, - ja go wymenian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo olej w bańce zachowuje swoje właściwości? Dev pisał, że można do jednego zlać kilka rodzajów oliw o jednakowych parametrach, ale nasuwa mi się pytanie, jak długo on może leżeć, bo np. mam Valvo sprzed roku i Motul z tego roku. Za pół roku np. będę miał kolejny litr, więc jeden będzie świeży, drugi roczny, a trzeci dwuletni. Jak długo można taką mieszankę trzymać i kiedy ostatecznie użyć?

do 5lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wy filozofie robicie z oleju.

Lejemy 5w albo 0w, trzymamy się norm, unikamy Castrola i temat można zamknąć.

unikamy castrola i Motula bo to jeden parch...
To jaki inny (lepszy) olej zaproponujesz w tej samej cenie lub nieco wyzszej? Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na następną wymianę planowałem wrócić do Valvoline, chociaż na Motulu w ciągu 9000 km nie ubyło mi zupełnie nic, stąd mój dylemat, czy jest sens zmieniać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...