Opublikowano 27 Grudnia 201411 l Testy w butelkach zimnych olejow sa tyle warte co testy na walkach np http://youtu.be/8dEFGJqpCMY. Tak mozna testowac smar do zawiasoow. Jezdze na Motulu xcess od 2007 roku i nie zauwazylem zeby tracil swoje wlasciwosci po 12 tys. W firmowych dieslach leje specyfica 5w30 - auta maja ponad 400 tys i turbiny maja sie swietnie - oczywiscie wymiana co 15 tys. Wysłane z prodiża
Opublikowano 28 Grudnia 201411 l Nie mów tylko ze gdybyś wsadził olej do lodówki na - 20 i by zamarzl to byś go wlał do silnila. Ja nie. A którykolwiek olej, nawet 15w na tych "testach lodówkowych" zamarzł przy -20? Olej ma smarować i chłodzić silnik ograniczając jego zużycie, więc to zużycie należałoby badać porównując oleje.
Opublikowano 28 Grudnia 201411 l Przy - 20 LOTOS MILVUS CC 15W40 byłby bliski stanowi stałemu. Są robione testy polegające na baniu żywotności silnika na danym oleju. Prawda jest taka, że przeciętny silnik pojedzie nawet na mineralnym oleju. Głownie chodzi o to, że szybciej się zużyje, zimą będzie ciężej kręcił.
Opublikowano 28 Grudnia 201411 l Tutaj nie chodzi tak bardzo o uklad korbowo-tlokowy jak o glowice i turbo. faktem jest ze niskie temperatury robia z oleju galarete przez co wał z panewkami mają ciężką przeprawę podczas rozruchu
Opublikowano 28 Grudnia 201411 l Panowie to jaki olej wkońcu wybrać ? do 1.9 TDI 110 km, bez pompowtryskiwaczy ?! bo zdania są podzielone a chce zakupić w przyszłym tygodniu i wymienić.
Opublikowano 28 Grudnia 201411 l Ja wybralem zloty srodek czyli valvo synpower xtreme 5w40 i po przejsciu z 10w40 praca silnika nie jest glosniejsza a ma duzo lzej wiec jak dla mnie olej za***isty
Opublikowano 28 Grudnia 201411 l Weź co uważasz za słuszne, nigdy nie będzie tak że tylko jeden olej będzie przez wszystkich polecany. Zrób sobie test przed wymianą jak silnik odpala i głośność pracy - podobnie jak ja zrobiłem. Edytowane 28 Grudnia 201411 l przez tomasz102
Opublikowano 28 Grudnia 201411 l Panowie to jaki olej wkońcu wybrać ? do 1.9 TDI 110 km, bez pompowtryskiwaczy ?! bo zdania są podzielone a chce zakupić w przyszłym tygodniu i wymienić. Naprawdę nie potrafisz (nie chce ci się) wybrać oleju do auta? Ileż można pisać i pisać, a co drugi dzień się pojawia "mam 1,9 tdi, jaki olej mam zalać?". Zdania będą ZAWSZE podzielone, a to użytkownik musi podjąć decyzję. Informacji jest aż nadto... Edytowane 28 Grudnia 201411 l przez jihaad
Opublikowano 28 Grudnia 201411 l Panowie to jaki olej wkońcu wybrać ? do 1.9 TDI 110 km, bez pompowtryskiwaczy ?! bo zdania są podzielone a chce zakupić w przyszłym tygodniu i wymienić. Kujawski, bez wątpienia.
Opublikowano 28 Grudnia 201411 l bo chciałem sie Was poradzić jaki olejek polecacie, ale tyle jest opini że nie wiem który wziąźć. żeby spełniał normę do mnie. chce jakiś 100% syntetyk a nie pół syntetyk
Opublikowano 28 Grudnia 201411 l No i jak dostaniesz kilka kolejnych opinii to już będziesz wiedział? Pewnie dalej nie... Normę masz w pierwszym poście, marki przewijają się na każdej stronie wątku: Motul, Liqui Moly, Lotos, Valvoline, Total, Kujawski...
Opublikowano 28 Grudnia 201411 l MOTUL 8100 x-cess 5w40 505.00 MOTUL 8100 x-Clean C3 5W40 - lepsze parametry w niskich temperaturach niz x-cess LIQUI MOLY Synthoil Energy 0 W-40 - pełen syntetyk o bdb własnościach lepokościowych te trzy oleje do mnie są wypisane. i pytam który z tych trzech wybrać najlepiej. o to mi tylko chodzi, o nic więcej.
Opublikowano 28 Grudnia 201411 l też słyszałem że najtańszy olej jest najlepszy hehhee;) a tak naprawde który z tych trzech jest lepszy ? który ma lepsze właściwości? który możecie polecić w zime, do łatwiejszego rozruchu? pytam sie tych którzy sie znają i nie będą pisać głupot ;/
Opublikowano 28 Grudnia 201411 l LIQUI MOLY DIESEL SYNTHOIL 5W40 - na pewno nie zawiedziesz się na jakości ale to już wcześniej pisałem. Ma najlepszy punkt płynięcia. Lepszy niż Motul X-cess 8100. HTHS i lepkość w 100 C zbliżona do Motula. 100 % syntetyk i to jest pewne, a nie jak castrol itp. Cenowo to sobie znajdziesz już sam jak co wychodzi. Ostatnio sprawdzałem i orginał LM chyba w najlepszej cenie kupisz u dzika Edytowane 28 Grudnia 201411 l przez tomasz102
Opublikowano 28 Grudnia 201411 l 500 stron i nie doszliśmy, który jest najlepszy. A tak w ogóle, to z pierwszej strony zalecałem dowiedzieć się tylko o normę, bo post jest dość stary i nie nadąża pewnie za gamą olejów na rynku.
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto