Opublikowano 24 Września 200916 l no więc właśnie: nie można zastapić normy 505.01 normą 507.00??? można
Opublikowano 24 Września 200916 l Nie padną bo 507 też jest do PD i dodatkowo jest dedykowany do aut z filtrem DPF
Opublikowano 24 Września 200916 l Ale bzdury piszecie,przecież 507.00 jest normą lepszą niż 505.01 i spełnia wszystkie normy poniżej,więc taki olej jest nawet lepszy i można go stosować.
Opublikowano 27 Września 200916 l witam mam takie pytanko dotyczące oleju, a mianowicie: jest to mój pierwszy diesel, z przebiegiem 170 tyś. km, jeździł w niemczech na "jakimś" motulu 5W30 ja zanim w trafiłem na to forum zalałem motul 6100 synergie+ 10W40 (502.00-505.00) po przejechaniu 5000km dolałem ok. 0,3L (nie wiem czy to normalne?) i teraz przy następnej wymianie jaki olej radzicie zalać zacni koledzy ??
Opublikowano 27 Września 200916 l stary lej pełen syntetyk w Niemczech lali ci 5W-30 co 30 tys. na pewno, miałem tak samo najlepiej zalej mu np. Castrola Magnateca 5W-40 Diesla sam na takim śmigam inni na forum na pewno zaraz ci każą lać Motula
Opublikowano 27 Września 200916 l Witam mam takie pytanko do kolegów , jestem posiadaczem swojej niuni wlasnie na zegarku dobilem 200 tys km i pora wymiany oleju do tej pory autko jezdzilo od poczatku na oleju castrol longlife 5w 30 i teraz na jaka oliwke zmienic? dalej jechac na tym, samym oleju czy moze jakies inne rozwiązanko proponujecie . Pozdrawiam
Opublikowano 27 Września 200916 l Witam mam takie pytanko do kolegów , jestem posiadaczem swojej niuni wlasnie na zegarku dobilem 200 tys km i pora wymiany oleju do tej pory autko jezdzilo od poczatku na oleju castrol longlife 5w 30 i teraz na jaka oliwke zmienic? dalej jechac na tym, samym oleju czy moze jakies inne rozwiązanko proponujecie . Pozdrawiam liqui moly top tec 4100, 5w40 , lub motul specyfic 5w40 , bedzie gites , tylko kup dobre filtry(knecht lub mann) i zrob płukanke
Opublikowano 28 Września 200916 l Witam właśnie klupiłem A4 1.9 tdi 90KM 1998r. na liczniku ma 200 tyś ile naprawde?? co byście wlali na moim miejscu?. z góry dziękuję.
Opublikowano 28 Września 200916 l Witam właśnie klupiłem A4 1.9 tdi 90KM 1998r. na liczniku ma 200 tyś ile naprawde?? co byście wlali na moim miejscu?. z góry dziękuję. liqui moly top tec 4100, 5w40 , lub motul specyfic 5w40 , bedzie gites , tylko kup dobre filtry(knecht lub mann) i zrob płukanke
Opublikowano 28 Września 200916 l Witam, Panowie zasada jest taka im wyzsza norma tym olej leprzy i mozna go zalac w zasadzie do kazdego motorku,normy podane w instrukcjach sa normami minimalnymi jaki olej powinien spelniac do danego motorku.
Opublikowano 28 Września 200916 l a czym się robi takie płukanie i w jaki sposób ?? zaleje pewnie MOTUL 8100 X-CESS 5W/40 bo właśnie dużo osób poleca.
Opublikowano 28 Września 200916 l Na przykład "liqui moly engine flush". Wlewasz do ciepłego silnika, odpalasz i zostawiasz na jałowym na 5-10 minut. Później zlewasz wraz ze starym olejem. Instrukcja jest na opakowaniu.
Opublikowano 29 Września 200916 l Dokładnie jak napisane wyżej, z tym że są dwa preparaty: "zwykły" już od wielu lat : http://www.liquimoly-sklep.pl/product-pol-2073-Dodatek-do-olejow-silnikowych-Engine-Flush-Liqui-Moly-2640-Opakowanie-0-3L-.html i od niedawna z serii Pro-Line (jeszcze wyższa skuteczność) http://www.liquimoly-sklep.pl/product-pol-5012-Pro-Line-Engine-Flush-Liqui-Moly-2427-Opakowanie-0-5L-.html u mnie oczywiście dla forumowiczów taniej , podobnie jak wszystkie inne produkty LM, mam także w b. dobrych cenach filtry Knechta (czyli to co ori) i paski Contitecha (także używane na pierwszy montaż przez VAG, Merc i wielu innych) - bez porównania co do np. Gatesa
Opublikowano 2 Października 200916 l Mam okazję kupić (w promocyjnej cenie) od znajomej olej Castrol EDGE spełniający normę 505.01, towar pewny, po prostu kupiła nie taki olej jaki trzeba Mam tylko pytanko, chcę/muszę zmienić olej w moim Audi, ale wg pierwszego posta do mojego silnika przeznaczony jest 505.00. Czytam czytam i czytam ale nie mogę znaleźć jasnej odpowiedzi czy mogę zalać silnik tym EDGE'm. W wielu wątkach, stornach i innych piszą, że tak, inni że nie... Moglibyście rozwiać wątpliwości?
Opublikowano 2 Października 200916 l manny90 jakbyś napisał jaki masz silnik to by było trochę łatwiej pomóc
Opublikowano 2 Października 200916 l ma sinik z VP. wg katalogu Castrola powinienes zalac Edge Sport 0W-40 (VW 502.00/503.01/505.00). Ty masz Castrol EDGE Turbo Diesel 5W-40 (VW 502.00/505.00/505.01). Jak widzisz spełnia normę 505.00. Mozesz smialo lac.
Opublikowano 2 Października 200916 l manny90 jakbyś napisał jaki masz silnik to by było trochę łatwiej pomóc AFN 1.9 TDI
Opublikowano 2 Października 200916 l czy Castrolek, czy Mobilek byle normę 505.00 miał pupilek np. oleje Liqui Moly są b. dobre
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto