Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

spoko 505.01 doczytałem sie

tylko teraz wybrać 5w40 czy jakis inny??

sądzicie ze castrol sie nie nadaje?

miałem castrola 5w40 i złego słowa nie powiem poza tym ze go troszkę ubywało :wink4:

teraz zalałem motula i zobaczymy czy będzie jakaś różnica :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

spoko 505.01 doczytałem sie

tylko teraz wybrać 5w40 czy jakis inny??

sądzicie ze castrol sie nie nadaje?

nie wiem gdzie czytales ale na pewno nie w tym wątku. olej do twojego silnika wystarczy, ze spelni norme 505.00 lub 506.00. np Motul 8100 X-cess 5W-40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie porobiło

zampmniałem zmienic :embarrassed: :embarrassed: w danych miałem przesiadka na b6 :rolleyes:

stąd moje pytanie o oliwkę do AVB

ale juz wiem norma 505.01 5w40 i bedzie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tej stornie możecie się dowiedzieć jaki olej powinien być zalany do silnika, znajdziecie dokładną specyfikację a nawet ile oleju należy wlać. Również podają tam ile info o oleju do skrzyni biegów, płynów do chłodnicy i układów hamulcowych. ja w firmie często korzystam z tego katalogu i polecam Wam

http://www.fuchs-oil.pl/index.php?id=1152

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tej stornie możecie się dowiedzieć jaki olej powinien być zalany do silnika, znajdziecie dokładną specyfikację a nawet ile oleju należy wlać. Również podają tam ile info o oleju do skrzyni biegów, płynów do chłodnicy i układów hamulcowych. ja w firmie często korzystam z tego katalogu i polecam Wam

http://www.fuchs-oil.pl/index.php?id=1152

Katalog jak katalog (prawie kazda firma olejowa taki ma od castrola, mobila, itd.) Co ciekawe: katalog dla silnika AWX dobiera 4 oleje z czego 2 spełniają norme VW 505.01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...z czystym sumieniem moge polecic liqui moly ms02.Ja zalalem wlasnie takim polsyntetykiem i wydaje mi sie ze silnik jeszcze nigdy tak ladnie nie pracowal, jest on produkowany w niemczech i prosto od nich do nas trafia bez zadnego rozlewania, takze gwarancja solidnej jakosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zamierzam zmienić olej w silniku 2,5tdi kod silnika "bcz" z przebiegiem 210tysięcy. W tej chwili zalany jest Castrolem edge td 5w40 API SM/CF VW 502.00/505.00/505.01. Chcę zmienić na motula tylko nie wiem ktorego. Czy może być Motul Specyfic 5w40 Api SJ/CF o normach 500.00/505.00/505.01 albo Motul 8100 x-cess 5w40 API SL/CF 502.00/505.00 albo Motul 8100 x-clean C3 API SM/CF 502.00-505.00. Który najlepszy do tego silnika.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zamierzam zmienić olej w silniku 2,5tdi kod silnika "bcz" z przebiegiem 210tysięcy. W tej chwili zalany jest Castrolem edge td 5w40 API SM/CF VW 502.00/505.00/505.01. Chcę zmienić na motula tylko nie wiem ktorego. Czy może być Motul Specyfic 5w40 Api SJ/CF o normach 500.00/505.00/505.01 albo Motul 8100 x-cess 5w40 API SL/CF 502.00/505.00 albo Motul 8100 x-clean C3 API SM/CF 502.00-505.00. Który najlepszy do tego silnika.Pozdrawiam

1 post na samej górze. czerwona czcionka. Motul 8100 X-cess 5W-40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...z czystym sumieniem moge polecic liqui moly ms02.Ja zalalem wlasnie takim polsyntetykiem i wydaje mi sie ze silnik jeszcze nigdy tak ladnie nie pracowal, jest on produkowany w niemczech i prosto od nich do nas trafia bez zadnego rozlewania, takze gwarancja solidnej jakosci.

powinienes zalac 5W40 ze względu na turbinę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wlany : Shell Helix Plus Diesel 10w40 (polsyntetyk) mam przebieg 201 000

wiem ze nie wlaściwy i zaleje go teraz : CASTROL EDGE TURBO DIESEL 5W40

Ale chodzi o płukanie silnika kupiłem : Keen-Flo engine flush

link:

http://allegro.pl/item857935660_kleen_flo_wyplucz_silnik_przed_wymiana_olej.html

Moge go z powodzeniem użyc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz niczym płukac. pluczemy tylko wtedy jak nie wiemy co bylo zalane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale skoro kupilem to moge uzyc ? nie zaszkodzi to w niczym chyba .. ?

nie zaszkodzi

jeszcze jedno pytanko dlaczego tak wszyscy motul-a polecają , czy nie wystarczy jak olej spełnia norme taką jak mam przykazane ? VW 501

datego, ze bazuja nie na kolorowych reklamach, a na doswiadczeniu. poczytaj posty jak silnik wyglada po 200 000km jezdzenia na Castrolu od środka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie przesiadłemz Castrol Edge na Liqui Moly i powiem Wam ze roznica jest duza, duzo lepiej pracuje silnik

PrZeMiAn, to nie przez zmiane oleju -> to te diody tak dzialaja !! :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy uzywacie tylko motula, czy bierzecie pod uwage sheell, castrol

raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy uzywacie tylko motula, czy bierzecie pod uwage sheell, castrol

raczej nie.

Mobil 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czym zalać AFN jak teraz jest na Castrol 15w40 minerał.

Chciałem zalać Motul x-cess 8100 przed uprzednim mobil engine clean.

Ale nie wiem czy nie lepiej teraz zalać Motul 6100 SYNERGIE 10W-40 a dopiero przy następnej wymianie fullsyntetyk?

A i jaki filterek oleju ? Waham się między mann a bosch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...