Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam.Zostało mi w bańce ok 1.5 litra oleju Valwoline a planuję wymienić na Motula,co się stanie jak pomieszam te oleje 1.5 litra Valvoline i ok.2 litry Motula.Obydwa te same normy i klasy.I tu moje pytanie czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci podesle resztki mojego motula :-) :-) :-)

A tak poważnie to nie przesadzaj tylko kup bańkę 5 litrów to i na dolewke starczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oleje są tej samej specyfikacji np 5 w40 to nie ma problemu-można mieszać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jak bys wymieszał 5w30 z 5w40 nic sie nie stanie ,ja dolewałem 5w30 do 5w40 w tej zimie i nic kosmicznego sie nie dzieje, a wyraznie czuc ze silnik szybciej cichnie w mrozach, oba innej marki,przciez jak mam to czemu miał bym nie zuzyc takiego 5w30 dolewajac do 5w40 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się zdarza mieszać. Lepiej mieć niż zatrzeć. ;-)

A używam Liqui Moly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marka się ceni... :decayed:

Lider środków smarnych jest tylko jeden ... - jest nią marka MOTUL :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś dopisać ,że to jest tylko twoje skromne zdanie i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

in your opinion

---------- Post dopisany at 21:52 ---------- Poprzedni post napisany at 21:52 ----------

Eeee tam po co popierac okupanta...

Tej, masz kompleksy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

in your opinion

---------- Post dopisany at 21:52 ---------- Poprzedni post napisany at 21:52 ----------

Eeee tam po co popierac okupanta...

Tej, masz kompleksy?

Aaa kolega widzę germany wlkp... żart, ironia, sarkazm... wybierz sobie...

A co do oleju to ja się ze specyfika motula na durablend diesel przerzucam. Lepsze parametry za mniejszą cenę. I nie pi.......... mi tu że to nie full syntetyk bla bla bla

---------- Post dopisany at 22:46 ---------- Poprzedni post napisany at 22:15 ----------

Z filmiku wynika że motul X-cess 5w40 tak polecany na forum jest najgorszy.

Motul X-cess w okresie robienia testu miał płynność określona do - 33 więc nie dziw się, że na tym teście tak wypadł. Następnie producent poprawił parametry tego oleju i obecnie płynność podawana przez producenta wynosi do - 36. Generalnie producenci cały czas poprawiają swoje produkty.

Durablend diesel do -42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko po wymianie na bagnecie po nocce mam pod gorne zakreskowane pole to prawidlowy stan czy odciagnac troszke alurat tak sie wycyrklowalo ze akurat do zakreskowanego konca pola siega .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

in your opinion

---------- Post dopisany at 21:52 ---------- Poprzedni post napisany at 21:52 ----------

Eeee tam po co popierac okupanta...

Tej, masz kompleksy?

Aaa kolega widzę germany wlkp... żart, ironia, sarkazm... wybierz sobie...

A co do oleju to ja się ze specyfika motula na durablend diesel przerzucam. Lepsze parametry za mniejszą cenę. I nie pi.......... mi tu że to nie full syntetyk bla bla bla

---------- Post dopisany at 22:46 ---------- Poprzedni post napisany at 22:15 ----------

Z filmiku wynika że motul X-cess 5w40 tak polecany na forum jest najgorszy.

Motul X-cess w okresie robienia testu miał płynność określona do - 33 więc nie dziw się, że na tym teście tak wypadł. Następnie producent poprawił parametry tego oleju i obecnie płynność podawana przez producenta wynosi do - 36. Generalnie producenci cały czas poprawiają swoje produkty.

Durablend diesel do -42

DuraBlend Diesel 5W-40

Półsyntetyczny olej silnikowy klasy Premium do samochodów osobowych — opracowany specjalnie do silników wysokoprężnych Volkswagen z pompowtryskiwaczami produkowanych przed rokiem 2000.

Oczywiście lej co chcesz, ale ode mnie ten olej otrzymuje karnego k*ta$a za to, że jest półsyntetyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DuraBlend Diesel 5W-40

Półsyntetyczny olej silnikowy klasy Premium do samochodów osobowych — opracowany specjalnie do silników wysokoprężnych Volkswagen z pompowtryskiwaczami produkowanych przed rokiem 2000.

Zgadza się - półsyntentyk. U siebie doczytałem dopiero, gdy zalałem. A co powiesz nt. Valvoline SYNPOWER MST C3 5W40 ? On już jest full.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszecie pompowtryskiwaczami produkowanych przed rokiem 2000.:no: raczej po 2000

nie jestescie na bieząco ..

dudrrrrr.jpg

---------- Post dopisany at 16:17 ---------- Poprzedni post napisany at 16:09 ----------

chyba ze macie jeszcze jakies stare bańki i tak na nich jest napisane, wystarczy wejsc na strone valvo i poczytac, a co do tego ze jest półsyntetyk to jest to plus bo wiele innych nawet półsyntetykiem nie są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DuraBlend Diesel 5W-40

Półsyntetyczny olej silnikowy klasy Premium do samochodów osobowych — opracowany specjalnie do silników wysokoprężnych Volkswagen z pompowtryskiwaczami produkowanych przed rokiem 2000.

Zgadza się - półsyntentyk. U siebie doczytałem dopiero, gdy zalałem. A co powiesz nt. Valvoline SYNPOWER MST C3 5W40 ? On już jest full.

A kolega widzę ma duże Pumpe Düse, witamy w familii. Widac, że ten olej ma aprobaty VW 505.01, a takie są nam potrzebne. Pełen syntetyk, 5W-40 dobrze.

5W-30 nam nie potrzeba, ponieważ nie mamy DPFa.

Nigdy go nie lałem, ale dane wyglądają obiecująco. Na pewno zrobisz silnikowi dobrze wlewając ten olej.

Ja śmigam na MOTUL SPECIFIC VW 505.01 5W-40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...