Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

oczywiscie mozesz zalac i motula i lm ,valvo , w 5w30 one wszystkie benda ok, valvo mst polecam bo jest to solidny olej i moze warto sprawdzic cos innego od tego co lałes, ale LM smiało tez mozna zalac, a 5w30 ale i 5w40 bedzie ok,zwłaszcza ze miałes 5w30 i było ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

oczywiscie mozesz zalac i motula i lm ,valvo , w 5w30 one wszystkie benda ok, valvo mst polecam bo jest to solidny olej i moze warto sprawdzic cos innego od tego co lałes, ale LM smiało tez mozna zalac, a 5w30 ale i 5w40 bedzie ok,zwłaszcza ze miałes 5w30 i było ok

no to jaka jest różnica miedzy 30 a 40 ? to jest jakiś współczynnik gęstości ? czy what ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy człon nazwy (0W, 5W, 10W, 15W) oleju to oznaczenie zimowej klasy lepkości.

Drugi człon nazwy (20, 30, 40, 50, 60) to letnie klasy lepkości.

Jeśli się mylę to proszę o poprawienie :)

Ja jutro zabieram się za zmianę oleju na Motula X-cess 5W40 :)

Przedtem lany Shell Helix 5W40, AFN przebieg 297k km (zapewne kręcony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do Octavia II właśnie pakuje Valvoline Durablend Diesel 505.01 5W40 130zl - 5L.Jak się sprawdzi to A4 dostanie to samo.

Wychodzi ze to półsyntetyk zobaczę czy po LM usłyszę/zobacze/lub poczuje różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja bede dzisiaj patrzył co to sie tam u mnie mogło zadziać. A tak dopytując ostatecznie to który lepszy ? 30 czy 40 ? bo nawet w samym aso leją castrola 5w30 :facepalm::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol18183 nie kompromituj się :facepalm:

Czeski błąd. Nie mniej tylko bardziej i nie gęsty, tylko lepki. W sumie wiadomo o co chodzi. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol18183 nie kompromituj się :facepalm:

Czeski błąd. Nie mniej tylko bardziej i nie gęsty, tylko lepki. W sumie wiadomo o co chodzi. :decayed:

no a gdyby zostać przy motulu to co brać ? bo teraz lałem specific 5w40 , to teraz może x-cleana 8100 ? będzie lepszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście napisano

MOTUL 8100 x-Clean C3 5W40 lepsze parametry w niskich temperaturach niz SPECIFIC 505.01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście napisano
MOTUL 8100 x-Clean C3 5W40 lepsze parametry w niskich temperaturach niz SPECIFIC 505.01

podziękował:giveheart:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam za 1000 km czeka mnie wymiana oleju w moim a4 2.5 tdi Silnik BDG z 2005r. Możecie mi doradzić który olej zalać z wymienionych

8100 X-CLEAN 5W-40

8100 X-CLEAN+ 5W-30

8100 X-CLEAN 5W-30

8100 X-CESS 5W-40

SPECIFIC 504 00 507 00 5W-30

SPECIFIC 505 01 502 00 5W-40

Teraz mam zalany castrol 5W 30 przez poprzedniego właściciela. A może z innej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liqui moly 5w40 synthoil high tech

Pod warunkiem ze nie masz DPFa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam znajomy mnie męczy aby zapytać u nas na forum jaki olej polecacie do octavii 1 z silnikiem 1.9 tdi 90km z 2005 roku bo zobaczył u mnie że po zmianie na motula którego mi radziliście na forum tylko że ja mam benzynę i że ciszej pracuje silnik i teraz on też chce jakiś dobry olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może z innej firmy?

STATOIL LAZERWAY LL 5W30 oparty na bazie PAO 30% bedziesz zadowolony szczegolnie w mrozy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Już mnie głowa Boli olej taki i taki ja Mam moją Funie już rok po za kupie osobisty import z de, zalałem go Castrol EDGE FST5w30 na takim przyjechał z DE wpis w kniszce serwisowej i tabliczki pod maską I takim go zalałem teraz kolejna wymiana i co powiecie zostać przy nim czy mogę zmienić na Mobil 1 ESP 5W30 zaszkodzi,pomorze??? zmieni cos czy nie Moja Audi A4B6 1,9Tdi quattro oznaczenie chyba AVF 130km

Ps dodam ze przebieg mam 265000 Bez PDF

Ew. jaki Polecacie Mijając MOTULE I LIQ itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu lania 5W30 do AVFa

Chyba że masz DPF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ew. jaki Polecacie Mijając MOTULE I LIQ itd..

A w czym ci Motul przeszkadza ?

Wielu na tym jeździ, ja też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 150zł za Motula X-cleana 5W40 to dobra cena ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...