Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

mniej przedmuchów-zdrowe pierscienie i cylindry mniej spalonego oleju i tego co z tego zostaje, zdrowy układ wtryskowy ,prefekcyjne dawkowanie idealne dawki spalanie,:naughty:

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Wyświetleń 1,7 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
[quote=22baton22;402 przejście na 5W40 byłoby zdrowsze dla motoru :wink:

czim by to bylo zdrowsze? Ja tak zrobilem, zalalem Motula x clean 5w40. Przed tym na 5w30 shel helix extra silnik rozkrenca sie szybczej, wcale inaczej pracowal. A naiperw to ze na 5w30 sie odpalalo z pol obrotu, navet w tedy jak olej mial juz 10 000km, a teraz dopero jak pokrencasz kilka sekund, czesto az na drugi raz. Dodam ze ASO (Skoda tez) uzywa tak samo Shela i ja znalazlem Wartungsliste swoego auta z zeszlego roku, olej ma spelnic normy 506 01, 507 00. Jak to zrozumec? Czi w Ingolsztadte siedza barany a prawdziwe inzynery pisza na forah internetowyh?:grin:

Opublikowano

Kolego wiesz jaka jest zasadnicza różnica pomiędzy 5W40 a 5W30 ?

5W40 jest bardziej wytrzymały na wysokie temperatury.

W Inglostadt siedzą biznesmani, którzy maja umowy między różnymi koncernami.

Opublikowano

a 5W30 nie wytrzyma wysokie temperatury? est olej uniwersalny, do benziny tez. W tyh motorah temperatury sa inne.

Opublikowano

Cabanmat a od 5W40 bardziej odporny jest 5W50 , ale co to ma za znaczenie jak w naszym klimacie w zupełności wystarczy 5W30. Czy wiesz ,że np. 5W30 osiągnie mniejszą temperaturę w tych samych warunkach pracy niż 5W40, czy wiesz ,że 5W30 ma lepszy przepływ od 5W40 i czy wiesz w ogóle do jakiej temperatury nagrzewa się olej w silniku , że uważasz ,że 5W40 będzie lepszy od 5W30 ? Czy wiesz jaką temperaturę jest wstanie znieść 5W30 ?

Opublikowano

daj mu troche czasu a na pewno dostaniesz odpowiedz :grin:

Opublikowano

Swego czasu mobil zmienil parametry oleju dla 505.01 tylko nie pamiętam w która stronę, czy aby nie przeszli właśnie na 5w40 z 30. Więc nie wiem czy to AZ taka rewolucyjna dla silnika zmiana. Po drugie czy aby nie zapominamy, ze mowa cały czas o silnikach codziennego użytku a nie jednostkach wyścigowych? przecież przy typowej eksploatacji nie ma szans odczuć różnic miedzy tymi olejami?

Chodzi mi o to, zeby na koniec dyskusji co lepsze kapec czy armata i wszystkich wywodach potwierdzajacych wyższość tej drugiej nie okazało się, ze owszem armata robi wrażenie ale potrzeba nam czegoś do zabicia muchy...

Wysłane z mojego Trooper_X55

Opublikowano

Witam szykuje mi sie wymian oliwy

mam pytanko ktory olej wybrac LM TOP TEC 4100 5W40 , shell diesel ultra 5w40 czy motul x-cess 5w40

Opublikowano

Kolego najpierw uzupełnij profil bo nie wiadomo co pisać

Opublikowano

juz uzupełniony

Opublikowano

masz DPF ?

Opublikowano

nie mam chyba a jak to sprawdzić raczej nie bedzie

Opublikowano

Tak sobie czytam co Wy tam lejecie do klekotow i taki wniosek mi sie nasuwa... Najlepiej stosowac olej 0w40 a nawet 0w50. "0" gwarantuje nam lepsza od "5" plynnosc oleju w bardzo niskich temperaturach a "50" wyzsza lepkosc przy wysokich temperaturach a co za tym idzie lepszy/grubszy/trwarlszy film olejowy. Oczywiscie pomijam tu wieksze opory w porownaniu do "40" i "30" jakie stawia olej "50" a co za tym idzie wyzsze zuzycie paliwa. W kwestii ochrony silnika przed zuzyciem opcja 0w50 bylaby najlepsza. Zwlaszcza dla silnikow z 2, 3 setkami na karku. I tu pytanie do kolegow co maja za soba poleczki z olejami... Czy sa w sprzedazy oleje 0w50/40 505.01? a po drugie do czego nam ta norma vw? o czym konkretnie mowi?

Opublikowano

Jest np. Castrol 0W40 z normą 505.01

Opublikowano
daj mu troche czasu a na pewno dostaniesz odpowiedz :grin:

I nie dostał.

Opublikowano

Koledzy, jak kupiłem auto, to jeździło ono na Castrolu 10W40. Od razu zmieniłem na Valvoline DuraBlend 5W40. Za moment zbliża mi się 10 tys. km na nim i stąd moje pytanie - czas już wymieniać, czy doczekać do 15 tys.? Olej zmieniłem w lipcu, a gdzieś widziałem opinię, że jeśli cofa się olej, to trzeba częściej wymiany robić.

Teraz planuję zalać MOTUL 8100 x-Clean C3 5W40. Mam przebieg 233 tys. km.

Opublikowano

Zmieniaj zawsze max co 10 000km

Opublikowano

W Inglostadt siedzą biznesmani, którzy maja umowy między różnymi koncernami.

cabanmat -nie Inglostadt tylko Ingolstadt :grin: .tam jest siedziba Audi jeśli o to Ci chodziło :grin:

Opublikowano

Zastanawiam sie nad olejem LM top tec 4100 5w40 albo motul specific 505.01 ktory polecacie

---------- Post dopisany at 23:10 ---------- Poprzedni post napisany at 22:50 ----------

A ta pozatym jaka nasadke potrzebuje zeby odkrecic pokryweobudowy filtra oleju a4 b6 1.9 tdi avf chyba ma 14 katow

Opublikowano

ja moge polecic 4100 taki mam i jest ok, zalejesz motula tez nie stracisz.

---------- Post dopisany at 23:46 ---------- Poprzedni post napisany at 23:40 ----------

Tak sobie czytam co Wy tam lejecie do klekotow i taki wniosek mi sie nasuwa... Najlepiej stosowac olej 0w40 a nawet 0w50. "0" gwarantuje nam lepsza od "5" plynnosc oleju w bardzo niskich temperaturach a "50" wyzsza lepkosc przy wysokich temperaturach a co za tym idzie lepszy/grubszy/trwarlszy film olejowy. Oczywiscie pomijam tu wieksze opory w porownaniu do "40" i "30" jakie stawia olej "50" a co za tym idzie wyzsze zuzycie paliwa. W kwestii ochrony silnika przed zuzyciem opcja 0w50 bylaby najlepsza. Zwlaszcza dla silnikow z 2, 3 setkami na karku. I tu pytanie do kolegow co maja za soba poleczki z olejami... Czy sa w sprzedazy oleje 0w50/40 505.01? a po drugie do czego nam ta norma vw? o czym konkretnie mowi?

z założenia normy mówia cos takiego..

ooooooooooooooo.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.