Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

pany ma ktoś karty Motula X-max 0W40 oraz Neste City Pro 0W40

chodzi mi konkretnie jaką mają wartość TBN oraz temp.płynięcia :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

X-max 0W40 ma 10,1mg KOH/g, czyli identycznie jak X-cess

a temperatura płynięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta neste:Neste.fi

Tylko TBN nie podają;/

no właśnie nigdzie nie mogę znaleźć TBN dla Neste City Pro 0w40. inne Neste są z TBNami a ten nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VALVOLINE VR1 RACING 5W50 - nikt nie wspomina czy można lać go do TDI. Dużo pozytywnych opinii przeczytałem na jego temat, jednak nie znalazłem informacji czy zaleca się jego stosowanie w silniku wyposażonym w turbosprężarke. Na pewno nie jest to olej na zimę, ale czy na okres letni nie będzie lepszym rozwiązaniem przy ostrej jeździe, gdzie dodatkowo jest chip zrobiony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zimie to mówi 5 czyli się nadaje. Ale on jest 50 wiec w lato na wysokie temperatury i możesz mieć gorsze smarowanie w normalnym aucie bo nie osiągniesz warunków do jego poprawnej pracy. U nas nie Afryka.

Pomijając już fakt ze będzie jak to mówią gesty czyli większe opory i przez to spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się, że 5 to jest parametr zimowy, ale mimo wszystko jak to mawiają jest "gęstszy", więc zimą na pewno nie będzie dobrym rozwiązaniem. Obecnie leje motula x-cess 8100. Po dzisiejszej jeździe jak sprawdzałem to przypominał bardziej coca-cole :decayed:

Czekam na przemyślenia innych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi ze zima najlepszy by był 0W30 ☺

Rzadki przy - 25 i szybko osiąga temperaturę robocza bo niższa.

A tu poprawna wymiana oleju według LM i zastosowanie ich wynalazków.

http://www.mundocanino.es/youtube-browser?do=show&vidid=qrYnBvGg_sg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do AWX-a z chipem moge zalac Motula X-cess 8100 z norma 502.00? Podobno to lepszy jakosciowo olej od Specyfica i X-cleana tyle, ze te maja norme 505.01, czyli ta wymagana dla tych silnikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siwy, jeżeli masz silnik na pomprowtryskach PD to dla Ciebie książkowo jest norma 505.01 i Motul Specific lub X-Clean

Norma 505 (502 jest dla benzyny) jest dla starszej generacji silników TDI na pompie wtryskowej VP, czy możesz lać X-Cess do PD ? Nie wiem...

Tzn książkowo nie możesz... ale praktycznie... ?

Pytaj chłopaków :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do AWX-a z chipem moge zalac Motula X-cess 8100 z norma 502.00? Podobno to lepszy jakosciowo olej od Specyfica i X-cleana tyle, ze te maja norme 505.01, czyli ta wymagana dla tych silnikow.

Bez obaw śmiało możesz zalać ten olej. Ten olej na pewno lepiej chroni silnik pomimo ,że nie posiada normy 505.01 niż oleje z normą eko 504/507 , które to już można stosować do aut z PD :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca przemyślany experyment. Podobno oleje bez normy PD uszkadzają końcówki wtryskiwaczy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory jezdzilem na specyfiku. W tym roku wypróbuję x-cleana, nie bede z x-cessem kombinowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie już nie przesadzajcie z tym uszkadzaniem wtryskiwaczy bo zaraz wyjdzie, że X-cess to shit największej miary.

X-cess to pożądna i szanująca się oliwa do motorów z normą 505. :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...