Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie padną bo 507 też jest do PD i dodatkowo jest dedykowany do aut z filtrem DPF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam takie pytanko dotyczące oleju, a mianowicie:

jest to mój pierwszy diesel, z przebiegiem 170 tyś. km, jeździł w niemczech na "jakimś" motulu 5W30

ja zanim w trafiłem na to forum zalałem motul 6100 synergie+ 10W40 (502.00-505.00)

po przejechaniu 5000km dolałem ok. 0,3L (nie wiem czy to normalne?)

i teraz przy następnej wymianie jaki olej radzicie zalać zacni koledzy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary lej pełen syntetyk

w Niemczech lali ci 5W-30 co 30 tys. na pewno, miałem tak samo

najlepiej zalej mu np. Castrola Magnateca 5W-40 Diesla

sam na takim śmigam

inni na forum na pewno zaraz ci każą lać Motula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanko do kolegów , jestem posiadaczem swojej niuni wlasnie na zegarku dobilem 200 tys km i pora wymiany oleju do tej pory autko jezdzilo od poczatku na oleju castrol longlife 5w 30 i teraz na jaka oliwke zmienic? dalej jechac na tym, samym oleju czy moze jakies inne rozwiązanko proponujecie . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanko do kolegów , jestem posiadaczem swojej niuni wlasnie na zegarku dobilem 200 tys km i pora wymiany oleju do tej pory autko jezdzilo od poczatku na oleju castrol longlife 5w 30 i teraz na jaka oliwke zmienic? dalej jechac na tym, samym oleju czy moze jakies inne rozwiązanko proponujecie . Pozdrawiam

liqui moly top tec 4100, 5w40 , lub motul specyfic 5w40 , bedzie gites , tylko kup dobre filtry(knecht lub mann) i zrob płukanke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie klupiłem A4 1.9 tdi 90KM 1998r. na liczniku ma 200 tyś ile naprawde?? co byście wlali na moim miejscu?.

z góry dziękuję.

liqui moly top tec 4100, 5w40 , lub motul specyfic 5w40 , bedzie gites , tylko kup dobre filtry(knecht lub mann) i zrob płukanke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak napisane wyżej, z tym że są dwa preparaty: "zwykły" już od wielu lat : http://www.liquimoly-sklep.pl/product-pol-2073-Dodatek-do-olejow-silnikowych-Engine-Flush-Liqui-Moly-2640-Opakowanie-0-3L-.html

i od niedawna z serii Pro-Line (jeszcze wyższa skuteczność) http://www.liquimoly-sklep.pl/product-pol-5012-Pro-Line-Engine-Flush-Liqui-Moly-2427-Opakowanie-0-5L-.html

u mnie oczywiście dla forumowiczów taniej , podobnie jak wszystkie inne produkty LM, mam także w b. dobrych cenach filtry Knechta (czyli to co ori) i paski Contitecha (także używane na pierwszy montaż przez VAG, Merc i wielu innych) - bez porównania co do np. Gatesa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję kupić (w promocyjnej cenie) od znajomej olej Castrol EDGE spełniający normę 505.01, towar pewny, po prostu kupiła nie taki olej jaki trzeba ;) Mam tylko pytanko, chcę/muszę zmienić olej w moim Audi, ale wg pierwszego posta do mojego silnika przeznaczony jest 505.00. Czytam czytam i czytam ale nie mogę znaleźć jasnej odpowiedzi czy mogę zalać silnik tym EDGE'm. W wielu wątkach, stornach i innych piszą, że tak, inni że nie... Moglibyście rozwiać wątpliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma sinik z VP. wg katalogu Castrola powinienes zalac Edge Sport 0W-40 (VW 502.00/503.01/505.00). Ty masz Castrol EDGE Turbo Diesel 5W-40 (VW 502.00/505.00/505.01). Jak widzisz spełnia normę 505.00. Mozesz smialo lac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...