Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

A tak poza tym to pracuje we Francji i w żadnym sklepie go (Motul - przyp.) nie ma dziwne co?? podobno go w tam produkują.

Juz kilka razy pisalam na forum o tym ze olej Motul nie jest popularny i prawie ze nieznany w krajach srodkowej Europy.

Bywam od czasu do czasu w Austrii i Niemczech, i tak jak piszesz o Francji tak samo w tych krajach niemiecko jezycznych trudno jest znalezc olej Motul w sklepie.

A jezeli juz sie zapytasz o ten olej, to kazdy sprzedawca kojarzy go z olejem do motocykli.

I jesli sie powie ze chce sie kupic olej Motul do samochodu to sa bardzo zdziwieni tym, i pytaja a po co.

Skoro mamy do sprzedania Castrol, Mobil, Liqui Moly, Shell, Millers, Fuchs i cala game oleji ktore sa w Polsce nieznane.

Pozdrawiam w dniu dzisiejszym... :smiley:

PS. A tu przyklad w Austrii, sklepy bedacy odpowiednikiem naszego IC

Öle & Zusätze - Auto - Forstinger - Forstinger

I Niemcy...

Motoröl online @ Motoroel-direkt.de: Agip, Aral, BMW Orginal l, Castrol, ELF, High Performer, Liqui Moly, Mobil1, Fuchs, GM, Ford, Shell und Total

I dobrze abysmy zdali sobie sprawe z tego, ze autami ktorymi wszyscy jezdzimy... jezdzily wczesniej wlasnie na takich olejach...

Zeby nie powiedziec konkretnie na jakim.... :whistling:

High Performer 15W-40 - Ganzjahresöl

ACEA B4, API SL, API CF, VW 505.00, MB 229.1, ACEA A3, VW 501.01,

High Performer SAE 15W-40 ist ein universell einsetzbares Mehrbereichs-Motoröl für den Ganzjahresbetrieb von Benzin- und Dieselmotoren.

5 Liter Kanne - Nur 13,30 EUR

A jak wszyscy wiemy Niemcy to oszczedny narod, wiec mozna podejrzewac ze np. AFN-y jezdza tam na wlasnie takim oleju.

Bo najtaniej... a auto wczesniej czy pozniej i tak sie bez problemu sprzeda nach Polen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Maciek, Mobil 1 jest raczej w technologi syntetycznej co nie zmienia faktu ,że u nas na butelkach widnieje napis FULL Synthetic :wink:

Właśnie nie mam dokładnej informacji ale patrząc na produkty Mobila myślę, że akurat seria 1 może być syntetykiem. Mobil chyba piszę prawdę na swoich produktach.

Zauważ, że produkty Mobila z serii 3000 są opisane jako HC-Synthese a tylko seria 1 jest opisana jako full synthetic.

Po tym wnioskuje, że Mobil piszę prawdę.

Choć może być tak że oleje z serii 1 to oleje bazowe PAO + w jakimś stopniu HC ( ale niewielkim jaki już)

Jak jest na 100% to podejrzewam, że się nie dowiemy.

---------- Post dopisany at 10:15 ---------- Poprzedni post napisany at 10:06 ----------

Duras, lepiej zalać x-cleana 5w/40 czy dołożyć 30zł i mieć specyfica 5w30? Czym róznią sie te oleje? Słyszałem, że oleje 5w/30 oszczędzają paliwo.

Obecnie mam castrola 5w30 wiec może pozostać przy tej normie czy to nie ma większego znaczenia?

Oleje oszczędzające paliwo to jak już oleje lekkobieżne. Ale z aprobatą VW to ja znam tylko oleje 0W30 z normą 506.01. A dostępność i cena olejów z taką aprobatą to tragedia.

Teraz jeździsz na Castrolu 5W30 z aprobatą 5W30. Jest to norma najwyższa i zastępuje wszystkie inne i możesz na tym jeździć. Jest to norma dla aut z DPF i z wydłużonymi okresami między wymianami ( co 30 tys - Twoja Skoda nie jest do tego przygotowana konstrukcyjnie więc i tak wymiany co maks 15 tys)

Moim zdaniem nie ma sensu dopłacać do tego oleju bo i tak nie skorzystasz z tego co ten olej daje, oszczędności paliwa nie zobaczysz.

Poza tym 5W30 ma mniejszy TBN odpowiedzialny za neutralizację kwasu siarkowego w silniku. Kwas powstaje głównie ze spalania paliwa. Niby paliwa mamy prawie bezsiarkowe ale kto wie jaka prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, Mobil 1 jest raczej w technologi syntetycznej co nie zmienia faktu ,że u nas na butelkach widnieje napis FULL Synthetic :wink:

Właśnie nie mam dokładnej informacji ale patrząc na produkty Mobila myślę, że akurat seria 1 może być syntetykiem. Mobil chyba piszę prawdę na swoich produktach.

Zauważ, że produkty Mobila z serii 3000 są opisane jako HC-Synthese a tylko seria 1 jest opisana jako full synthetic.

Po tym wnioskuje, że Mobil piszę prawdę.

Choć może być tak że oleje z serii 1 to oleje bazowe PAO + w jakimś stopniu HC ( ale niewielkim jaki już)

Jak jest na 100% to podejrzewam, że się nie dowiemy.

.

To looknij na niemieckie odpowiedniki , wszystko technologia syntetyczna

OLEJ MOBIL 1 NEW LIFE 0W40 6L (5+1) - NIEMIECKI ! (2399027162) - motoAllegro

OLEJ MOBIL 1 ESP FORMULA 5W30 5L - NIEMIECKI ! (2399027295) - motoAllegro

Polskie wszystkie są Full.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie wszystkie są Full.....

Gdzies juz kiedys czytalam ze, aby rozwijac i umozliwic wplyw obcych kapitalow i firm w Polsce.

Prawo w PL (przepisy) nie jest tak regorystyczne jak na zachodzie.

Wiec wszystko co produkowane jest w technologi syntetycznej... mozna firmowac i nazywac jako FULL...

A jak wiemy Mobil jest robiony w Polsce, i dotycza go przepisy prawne w naszym kraju.

Na roznych forach ludzie juz od dawna o tym pisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście ;/ ale tak czy tak jeśli można tak powiedzieć seria 1 musi być bardziej syntetyczna od 3000:)

Wiem, że prawo od jakiegoś 5 składu pozwala na nazywanie HC syntetykiem. Pewnie seria 1 się łapie do tego a 3000 nie.

Zawsze też mnie zastanawiała z castrola seria Edge. Muszę poszukać. Bo magnatec to wiadomo że HC.

A tak w ogóle to wiadomo że estry i PAO to najlepsze bazy olejowe ale HC też nie są takie złe.

Ich wytrzymałość na zerwanie oczywiście jest mniejsza niż w PAO czy Estrach ale mają też pewien pozytyw.

Oleje hydrokrakowane oprócz procesu hydrokrakingu przechodzą też inne procesy np.: oczyszczania z siarki, z parafiny i jakieś tam. Oczywiście to tylko te najlepsze HC i niestety ciężko ocenić które to są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko juz tu bywam ale widzę, że polemika PAO vs ESTRY vs HC nie ustaje. A Pan oil-land lansuje się co 2 post. tak trzymac:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś pyta a ja znam odpowiedź to odpiszę. Niektórzy użytkownicy nie wiedzą tyle ile Ty to pytają. To nic dziwnego i zawsze tak będzie. Zawsze będzie ktoś nowy kto czegoś nie wiem. I tyle z mojego lansu. Co 2 post to lekka przesada. No sorka w przypadku tego postu jest rzeczywiście co drugi :wink: Pozdrawiam kolegę :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

stron naj...ebane na ten temat az sie rzygać chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Castrol EDGE FST Turbo Diesel 5W40 to dobry olej, czy to jest full synthetic (i tak już za późno napytania bo zalałem go do zeciora)
castrol to baardzo dobry olej do smarowania:kłódek,zawiasów itp. w bańce jaką kupiłeś otrzymałeś 100% MARKETINGU firmy castrol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tyle w temacie Szajstrola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o takim oleju cos slyszeliscie Millers Oils XFE-PD 5w40 5L - Pompowtryski 505.01 ? I przy okazji zapytam: zrobilem w ciagu roku 7tys km, czy musze zmieniac po roku olej i filtry czy moge poczekac z miesac, dwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o takim oleju cos slyszeliscie Millers Oils XFE-PD 5w40 5L - Pompowtryski 505.01 ? I przy okazji zapytam: zrobilem w ciagu roku 7tys km, czy musze zmieniac po roku olej i filtry czy moge poczekac z miesac, dwa?

Bardzo dobra oliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Prezes,

od dawna kupuję u dzika (jak wiele osób z tego forum) i nigdy nie miałem żadnych zastrzeżeń co do oferowanych przez niego produktów. Także z czystym sumieniem polecam.

Aha.... wątek dzika znajdziesz tutaj: http://a4-klub.pl/sprzedam-ogloszenia-komercyjne-firm-157/czesci-waszych-aut-oleje-motul-najtaniej-promocja-1str-32035/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie mam zamiar zmienić na MOTUL SPECIFIC 504.00 - 507.00. Znacie jakieś pewne źródło żeby olej był oryginalny a nie jakaś podróba z alledrogo.Jestem z okolic Krakowa

Albo u dzika internetowo albo osobiscie w Krakowie...

MOTUL KRAKW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...