Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam.

W tej chwili mam zalanego elfa competition diesel 10w-40 i teraz chcę przejść na MOTUL 8100 x-cess 5w40 lub MOTUL 8100 x-Clean C3 5W40. Czy powinienem przed wlaniem tego oleju zrobić płukanie silnika czy po prostu dobrze odessać stary i wlać nowy ? Silnik 1.9 TDI 110 km afn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja jest taka, aby autor wątku dopisał kilka uwag, które zebrały się w tym ponad 300-stronnicyowym temacie.

Np. listę polecanych płukanek czy jak skasować inspekcję serwisową po przejechaniu 15 lub 30 tys.km oraz po konsultacji z kolegami z forum, podać np nicki, tych, którzy zajmują się sprzedażą różnych oliwek :)

Taka zbiorcza informacja w głównym temacie będzie czytelniejsza od przewijania setek stron i odpowiedzi.

Teraz każdy jest na tyle leniwy, że woli zadać setne pytanie "jaki olej do mojego auta" zamiast przeczytać pierwszych 10 stron.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja jest taka, aby autor wątku dopisał kilka uwag, które zebrały się w tym ponad 300-stronnicyowym temacie.

Np. listę polecanych płukanek czy jak skasować inspekcję serwisową po przejechaniu 15 lub 30 tys.km oraz po konsultacji z kolegami z forum, podać np nicki, tych, którzy zajmują się sprzedażą różnych oliwek :)

Taka zbiorcza informacja w głównym temacie będzie czytelniejsza od przewijania setek stron i odpowiedzi.

Teraz każdy jest na tyle leniwy, że woli zadać setne pytanie "jaki olej do mojego auta" zamiast przeczytać pierwszych 10 stron.

Pozdrawiam.

Na temat inspekcji już jest w FAQ:

http://a4-klub.pl/warsztat-zrob-to-26/kasowanie-inspekcji-in1-in2-oil-2641/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja jest taka, aby autor wątku dopisał kilka uwag, które zebrały się w tym ponad 300-stronnicyowym temacie.

Np. listę polecanych płukanek czy jak skasować inspekcję serwisową po przejechaniu 15 lub 30 tys.km oraz po konsultacji z kolegami z forum, podać np nicki, tych, którzy zajmują się sprzedażą różnych oliwek :)

Taka zbiorcza informacja w głównym temacie będzie czytelniejsza od przewijania setek stron i odpowiedzi.

Teraz każdy jest na tyle leniwy, że woli zadać setne pytanie "jaki olej do mojego auta" zamiast przeczytać pierwszych 10 stron.

Pozdrawiam.

Na temat inspekcji już jest w FAQ:

http://a4-klub.pl/warsztat-zrob-to-26/kasowanie-inspekcji-in1-in2-oil-2641/

No tak, jest temat, ale dobrze wiesz, że ten link jest w poście #8188, a za chwilę będzie post #8200 i padnie pytanie jak skasować inspekcję ;) Można ten linka podpiąć pod temat, wtedy będzie mniej "spamu" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W tej chwili mam zalanego elfa competition diesel 10w-40 i teraz chcę przejść na MOTUL 8100 x-cess 5w40 lub MOTUL 8100 x-Clean C3 5W40. Czy powinienem przed wlaniem tego oleju zrobić płukanie silnika czy po prostu dobrze odessać stary i wlać nowy ? Silnik 1.9 TDI 110 km afn.

Nie bierz żadnej płukanki :) Wydatek kasy w błoto :) Co Ci to da? :) Wystarczy olej z wysokim TBN, mgKOH/g , a już przy następnej zlewce będziesz miał silnik wypłukany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Witam, jak zwykle kupiłem do swojego tedeika motul specific 505... Ale tym razem bańka wygląda "inaczej", bo tak: ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

Powiedzcie, czy może motul zmienił szatę graficzną czy to podróba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno b7 1.9 115km. Facet od którego kupowałem przed zakupem powiedział, że olej Mobil do pompowtrysków 5w-30, ale jaki mineral? syntetyk, pół syntetyt? Auto ma 199tyś, 2007 rok. Następna wymiana wg. kompa 3 marcu, sprawdzałem poziom oleju pokazuje mi połowe miarki, coś musiałbym dolać, jakiego tego mobila kupić i zalać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz dolac takiego samego Mobila, fullsyntetyk, norma 504.00/507.00

jak masz DPF-a to lejesz 5W-30, jak nie to 5W-40 z norma 505.01

wymiana max co 10000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jestem posiadaczem Audi A4 b5 (1998) 1.9 TDI AFN. Poprzedni właściciel zalewał silnik olejem LOTOS QUAZAR 5W40. Dziś dostrzegłem, że poziom oleju jest zbyt niski, co za tym idzie muszę go dolać. Po odwiedzeniu kilku miejsc nie udało mi się dostać wspomnianego wyżej oleju. Z tego co się dowiedziałem nie jest zbyt popularny. Jaki olej mogę obecnie dolać i wykorzystywać w mojej późniejszej eksploatacji, aby nie było problemów przy obecnej dolewce do wymaganego min.?

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jestem posiadaczem Audi A4 b5 (1998) 1.9 TDI AFN. Poprzedni właściciel zalewał silnik olejem LOTOS QUAZAR 5W40. Dziś dostrzegłem, że poziom oleju jest zbyt niski, co za tym idzie muszę go dolać. Po odwiedzeniu kilku miejsc nie udało mi się dostać wspomnianego wyżej oleju. Z tego co się dowiedziałem nie jest zbyt popularny. Jaki olej mogę obecnie dolać i wykorzystywać w mojej późniejszej eksploatacji, aby nie było problemów przy obecnej dolewce do wymaganego min.?

Z góry dzięki za pomoc.

a ile masz do wymiany? Może poprostu warto wymienić na jakis inny. Propozycje masz w pierwszym watku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem na aktualnym oleju przejechane jest lekko ponad 2 000km. Rozumiem, że śmiało mogę dolać MOTUL 8100 x-Clean C3 5W40 i używać go przy późniejszych wymianach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...