Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam jak dwa lata temu lałem Castrola EDGE to praktycznie dolewałem może 2 setki na 14 tysi. Potem czytałem ten wątek i zalałem Motula i do wymiany po ok 12 tyś dolałem ok. litra. Jednak byłem tak święcie przekonany że Castrol to syf że nie wróciłem do niego. Jedynie przeszedłem na LM i zużycie oscyluje ok litra na 10 tyś. To jest moje doświadczenie na moim silniku z olejami. Na jakim oleju jeździł niemiec przez pierwsze 10 lat tego się nie dowiem. Jednak skok w zużyciu oleju po przejściu na motula był kolosalny. Sprawdzałem nawet czy nie ma gdzieś wycieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tylko po co telepać całe forum jakie filtry i jaki olej polecają a później i tak iść według własnej "ramówki" :facepalm:

Przyjacielu mój ty drogi.

Pytałem się o półsyntetyk, specjalnie nie na tym temacie bo wiem że tu tylko jedna opcja jest poprawna :facepalm: .

Dlatego też założyłem osobny temat o półsyntetykach, i nikomu lufy do skroni nie przystawiałem żeby się wypowiedział w tamtym temacie .

A jednak znaleźli się "czytający inaczej" :grin:

Co do filtrów to jak najbardziej skorzystałem, między innymi z twojej porady .

I tu dzięki za pomoc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrobi mi to krzywdy ?? Normy niby się pokrywaja jednak mam obawy :(

Nic się nie stanie .

Jak ci zależy tak bardzo to przy następnej wymień sobie na syntetyk.

tylko najpierw sprawdź kondycję silnika

Nie wierz w to że nic ci się na 100% nie rozszczelni, bo komuś tam się nie rozszczelniło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywiście trzeba założyć temat o półsyntetykach bo połowa forum na takich pomyka tylko boją się publicznie przyznać by nie zostali zlinczowani. Tam niech sobie wymieniają doświadczenia i nikt niech im się nie wpierda.a i nie nawraca na przejście na syntetyk. W końcu półsyntetyki to też oleje a ludzie na nich jeżdżący nie są jakimiś odmieńcami by nie mogli zrzeszać się na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeszcze jedno pytanie jeśli auto jezdzilo na oleju 5w30 chyba o wydłużonych okresach to zaleca sie normę 506 00 i 506 01.Czy teraz mogę spokojnie przejść na MOTUL 8100 x-Clean C3 5W40 i wymiana co 10000km czy zalewac dalej jakis longlife i wymiana również co 10000km.

Dziekuje pozdrawiam

Z tego co się orientuję to nie masz jeszcze filtra cząstek stałych "DPF" w tym swoim 1.9TDI z 2004r ?

Jak nie masz to Motul Specific 5W40 lub X-Clean 5W40 i wymiana 10-15tyś km :wink:

Dzieki wielkie Pozdrawiam.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu juz tez idz może na to forum golfa czy skody, bo się mądrujesz, a tydzień temu pytałes jaki olej zalać? :facepalm:

Czy szukanie wiedzy z różnych źródeł to błąd ? Czy to i tylko to forum jest nieomylne ? Na świecie jest setki religi i każdy wierzący jest przekonany że jego wiara jest ta prawdziwa. A na dowód ma jakieś bazgroły które wymodzili inni ludzie i dobrze z tego żyją. Ktoś ma swoje laboratorium żeby zweryfikować tabelki z etykiet, albo testuje te oleje na 100 silnikach przez 100 kk ?

Nie zrozumiałeś. Tu chodzi konkretnie o kolege majuDJ, który jest znany tu głównie z robienia syfu. Stąd sugestia odnośnie zmiany forum.

Sam jesteś syfem i naganiaczem, to co pisze to prawda która kole w oczy. Bo za 70zł można mieć dobry olej 5w40 i nie trzeba przepłacać za Motul 135zł. W cenie 100-110zł można mieć markowy super olej i dużo lepszych parametrach niż sławione Motule. Byłem głupi kilka lat i kupowałem Motula X-Cessa i przepłacałem , ale człowiek uczy się całe życie :)

Zaraz pewnie mi zablokują dostęp do działu Diesel , jaki olej, bo przez moje wypowiedzi spadnie pewnie sprzedaż Motula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu juz tez idz może na to forum golfa czy skody, bo się mądrujesz, a tydzień temu pytałes jaki olej zalać? :facepalm:

Czy szukanie wiedzy z różnych źródeł to błąd ? Czy to i tylko to forum jest nieomylne ? Na świecie jest setki religi i każdy wierzący jest przekonany że jego wiara jest ta prawdziwa. A na dowód ma jakieś bazgroły które wymodzili inni ludzie i dobrze z tego żyją. Ktoś ma swoje laboratorium żeby zweryfikować tabelki z etykiet, albo testuje te oleje na 100 silnikach przez 100 kk ?

Nie zrozumiałeś. Tu chodzi konkretnie o kolege majuDJ, który jest znany tu głównie z robienia syfu. Stąd sugestia odnośnie zmiany forum.

Sam jesteś syfem i naganiaczem, to co pisze to prawda która kole w oczy. Bo za 70zł można mieć dobry olej 5w40 i nie trzeba przepłacać za Motul 135zł. W cenie 100-110zł można mieć markowy super olej i dużo lepszych parametrach niż sławione Motule. Byłem głupi kilka lat i kupowałem Motula X-Cessa i przepłacałem , ale człowiek uczy się całe życie :)

Zaraz pewnie mi zablokują dostęp do działu Diesel , jaki olej, bo przez moje wypowiedzi spadnie pewnie sprzedaż Motula.

Koleżko, nikogo nigdy nie namawiałem do Motula (choć mogłem zasugerować akurat taki olej), akurat uwazam, że to dobry olej jak wiele innych i nic poza tym. Chyba ci się w ogóle cos nieźle juz pojebało w główce, skoro sugerujesz, że osobom moderującycm ten dział jest po drodze ze sprzedażą Motula.

A z czego jestes znany, to dobrze zdajesz sobie z tego sprawę. Byłeś upominany nie raz i nie dwa, i nie zmuszaj mnie, zebym wyszukiwał twoje błyskotliwe wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje BKE zalałem castrolem FST 5w30 i chyba pozostanę przy nim, na forum jednak nie polecają castrola. Najważniejsze aby był to olej z pewnego źródła bo jest dużo podróbek :wink: Jak zalejesz Motula wszyscy będą się cieszyć :decayed: to dobry olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężkie pytanie mu zadałeś.... :grin:

wlewał ktos Repsol-a ???

http://img06.allegroimg.pl/photos/oryginal/35/72/61/86/3572618632

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to do bke bez pdf jaki w końcu Motul czy Castrol i czy 5w30 czy 5w40

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalk 4

syrnie coś kolega troche wiecej ,od klikania odcisków na palcach nie bedzie:decayed:, czy wie kolega jaki parametr oleju był lany wczesniej,bo niektórzy pytaja ale tez i wiedza cos z przeszłosci auta,jak kolega jezdzi, szybko ,miasto, trasa,jaka kondycja silnika, bo moze jak sieczkarnia chodzi i wtryski leja,a to wszytko wazne,bo tak to w czarnej d*pie jestesmy:dziura: , ale tak czy siak cos Ci podrzucim z katalogu motula i castrola, bo o takich wspomniałes,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...