Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

iwadrian

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez iwadrian

  1. Tutaj sobie poczytaj : http://www.a4-klub.pl/smf/odp_all_b6_podswietlenie_kratek_nawiewow-t56289.0.html;msg602819#msg602819
  2. Problem może leżec w układzie zasilania:nieszczelność i zapowietrzanie się,cofanie paliwa do zbiornika.Sprawdź wszystkie połączenia na przewodach paliwowych.
  3. Chodziło mi o to aby sprawdził miernikiem(omomierzem) oporność samej maty grzewczej czy ma przejście i nie jest przepalona,jak jest cała to powinno opór pokazać... a nie napięcie na przewodach wychodzących z obudowy które można zwykłą próbówką sprawdzić. Najprościej jest jednak mate pod akumulator na krótko zapodać,lub podłączyć do na drugą stronę tak jak Cuber mówi.
  4. Wyciągnij wkład i sprawdź miernikiem na wsuwkach czy jest przepływ prądu. Jak nie masz miernika podepnij na krótko do akumulatora i sprawdź czy zacznie grzać.Jak bedziesz to miał wyciągnięte włącz grzanie lusterek i sprawdź napięcie na przewodach.
  5. podobnie w maluchu ustawiałeś zapłon obracając obudową aparatu zapłonowego
  6. iwadrian odpowiedział(a) na lysaglaca temat w 1.9TDI
    Mieszkam w bradford i mam vag-a
  7. Panowie moja audisia mo 280.000 i hula jak nówka. mam ją rok czasu zrobiłem 30.000 i oprócz rzeczy eksploatacyjnych nie robiłem nic.(oczywiście rozrządzik zaraz po zakupie) Ostatnio przegląd techniczny (Anglia) bez zastrzeżen Palić -jechać... tylko
  8. Wszystko jasno i przejrzyście... jednak mam pytanko co do korekty ustawienia. Jeżeli watrtośc kąta synchronizacji jest np: -1 to zapłon jest za wczesny więc korygujemy obróceniem wałka pod obroty silnika?Gdy wartość jest np: +1 to zapłon za późny więc korygujemy obrotem wałka zgodnie z obrotami silnika?
  9. ostatnio u kolegi w passacie b6 zapalała się kontrolka hamulców po odpaleniu(oczywiście z hamulcami było wszystko o.k). Po jakimś czasie doszło do tego,że auto podczas jazdy przy wpadnięciu w dziurę potrafiło zgasnąć.Okazało się, że miał pęknięty mostek akumulatora.
  10. dokładnie tak.U kolegi tak było,spadł wiatraczek z ośki na pompie wodnej i obiegu nie było.
  11. Masz coś nie tak z oringiem lub wogóle go nie masz. Jak oring jest dobry to działa jak sprężyna czujnik wchodzi z lekkim oporem i trzeba lekko go docicisnąc by wsunąć zwleczkę i nie ma ona prawa wypaść.
  12. Moze to trochę dziwne ale ten komunikat zapala się również gdy akumulator pada.
  13. Problem wody w servo jest dość częstą przyczyną jego złego działania w autkach z grupy volkswagena. Ja borykałem się z tym problemem w swoim poprzednim aucie (passat b5 3bg). Przy pomocy kolegów z Passat forum udało się ustalić,że jest to częsta przyczyna blokowania (zamarzania)hamulców i twardego pedału hamulca.Woda w servo ponoć może pojawiać się w przypadku gdy mamy zatkane odpływy w dolnej części podszybia i stoi tam woda, może się też pojawiać w wyniku skraplania podczas zmiany ciśnień w servie przy hamowaniu. Nie spotkałem się z tym problemem w samochodach innej marki, może to jakaś wada typowa dla samochodów tej grupy ???:mysli:Druga sprawa to wspomniany łącznik przewodu podciśniowego. Proponowałym sprawdzić powyższe tematy przed ewentualnym dokonywaniem kosztownych zakupów.
  14. poczytajhttp://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_naprawa_przyczyny_zlego_dzialania_servo_wspomaganie_hamulcow-t47779.0.html tutaj:
  15. Jedną z przyczyn może być wyżej opisywany lącznik przewodu podciśniowego. Sprawdż też czy nie ma wody w servo, co może być też przyczyną złego działania wspomagania hamulców przy niskich temperaturach.Jeżeli jest w servo woda to wypompuj ją za pomocą jakiegoś cieńkiego wężyka przez otwór do którego jest wciśnięty przewód podciśnieniowy.Po wypompowaniu wody wpuść do serva odrobinę denaturatu.
  16. KENNZEICHEN to po niemiecku -------tablica rejestracyjna
  17. Czyli generalnie chodzi ci o słabe ogrzewanie?? U mnie przy niskich temperaturach też dosyć póżno osiąga temperaturę roboczą ale to raczej normalne jest.Jeżeli od razu włączysz ogrzewanie na maxa to silnik jeszcze póżniej osiągnie temeraturę bo jest wychładzany przez nagrzewnicę.możliwe jest tez,że masz zapowietrzony układ lub zanieczyszczoną nagrzewnicę,bo przy 75-90 stopni to powinno juz konkretnie grzać.
  18. Napsikaj w miejsce gdzie skrzypi PLAK-a albo innego tłustego specyfiku. Wiem,że metoda trochę archaiczna ale czasem pomaga
  19. iwadrian odpowiedział(a) na easyone temat w 1.9TDI
    Zastanawia mnie jak od dołu potem powsuwasz tłoki z pierścieniami w cylindry trochę ciasno i wał będzie przeszkadzał. wiadomo,że miske olejową trzeba zrzucić żeby korbowody poodkręcać ale tłoki to jednak do góry wyciągamy i od góry wkładamy.
  20. miałem podobny przypadek,także bardzo prawdopodbne.
  21. Ja ostatnio kupiłem w Anglii valeo długość 55cm. Są ciche,bardzo dobrze zbierają..........a po dokładnym obejrzeniu pudełka dostrzegłem napis:MADE IN POLAND
  22. Miałem w passacie z 2001 roku (po lifcie) który ma podwójne servo podobny problem.Blokowało mi hamulce, zauważyłem że działo sie tak przy temperaturach poniżej zera.Powodem tego była woda w servie.Odepnij przewód podciśnieniowy od serva i sprawdź jakimś wężykiem czy nie ma w nim wody. Jeżeli jest to wypompuj ją a potem zalej do serva odrobinę denaturatu. sprawdź też ten temat który może być pomocny:http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_naprawa_przyczyny_zlego_dzialania_servo_wspomaganie_hamulcow-t47779.0.html
  23. Dawno dawno temu plamki z asfaltu to się margaryną usuwało i też dawała radę
  24. kapselki są też na wypadek, gdyby jakiś zdolniacha jeździł na wodzie w układzie chłodzenia to żeby po zamarznięciu wody lód bloku lub głowicy nie rozsadził.
  25. Trzeba dodać,że A4 produkowane pomiędzy 11.2000 a 10.2003 miały całkiem inne mocowanie piór wycieraczek do ramiom.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.