Treść opublikowana przez dami8705
-
Wymiana turbiny zalecenia
Nie chcę zakładać nowego tematu. Jakis patent , jak najszybciej dostać się do śruby dolnej przy silniku 2.0T w A4b7.w 1.8Tbsa trzy śruby i jest latwiej
-
Wymiana oleju ? jaki olej przy takim przebiegu? 2.0T
Kiedys Millers, teraz Ravenol VST 5W40
-
Składanie rozrządu 2.0 TFSI [BPJ] - luz na nowej rolce prowadzącej
Miałem to samo rąk temu w 2.0T BWE. Kupiłem rolkę z SKF. Ina widocznie mam problem z tą jedna rolka prowadząca.
-
Ciśnienie oleju Audi A4 B7 2.0 Turbo
Chce sprawdzic ciśnienie oleju, czy odkrecając zbiornik wyrównawczy płynu dostane sie bez problemu , czy jeszcze trzeba cos demontować?
-
1.9 TDI AVF - wolno się nagrzewa podczas jazdy (do max 75st.) i wysokie spalanie
Zobacz też termostat jak pisałem...
-
2.0T 200KM BWE- logi przed programem
Ktoś , coś ?:)naprawdę nikt nie spojrzy okiem?
-
1.9 TDI AVF - wolno się nagrzewa podczas jazdy (do max 75st.) i wysokie spalanie
Ja 2 tygodnie temu wymienialem termostat ale w 2.0T. POdobne zachowanie jak u Ciebie , wiec 99% termostat.Jak masz zimny silnik to uruchom na postoju i czekaj . Dolny waż od chłodnicy ma być zimny dopóki nie otworzy temrostat. U mnie mial 70C i robil sie letni. Wymieniłem termostat i spokój. A i od niczego sprawdz czujnik temperatury cieczy, ale ja obstawiam termostat
-
2.0T 200KM BWE- logi przed programem
Witam Planuje robic program. Proszę o ocene moich logów. Czy można sprawdzić przy pomocy logów napinacz łańcucha? Wydaje mi sie albo jestem przewrażliwony ale słyszę łańcuszek. Błedów brak. Log 002/003http://vaglogi.pl/log-002_003_1m06T8T.htmlLog 115/118/230http://vaglogi.pl/log-115_118_230_OSZ050.htmlLog 32/33 http://vaglogi.pl/log-032_033_2ZZso.htmlLogi statyczne http://vaglogi.pl/log-001_002_003_nWet4.html
-
Problemy z ogrzewaniem w naszych Audi A4 B6 i B7 od A do Z
Po wymianie płynu spada mi temperatura w trasie. Żeby wykluczyć nagrzewnice. U siebie na wolnych obrotach jak wysune wężyk z dziurką to nie leci płyn dopiero jak dodam trochę gazu. Czy na wolnych obrotach jak ściągnę wężyk ma leciec płyn czy nie. Dodam że ogrzewanie w środku jest ok, nadmuch na full i jest gorąco. Termsotst raczej obstawiam tylko czy płyn leci jak ściągnę weza?
-
Wymiana rozrządu - szpilka rolki napinacza
Komplet INA... Pasek, pompa, napinacz i dwie rolki. Czy na dwóch rolkach prowadzących ma być luz? Bo właśnie na tej jednej bliżej wału korbowego jest większy niż ma starej...
-
Wymiana rozrządu - szpilka rolki napinacza
-
Wymiana rozrządu - szpilka rolki napinacza
Witam Jeśli jest poodbny temat to prosze o zamkniecie, ale ja nie mogłem znaleść jesli chodzi o 2.0T BWE i podobnych. Wiem ze w 2.0TDI sa problemy z szpilka napinacza poniewaz obrabia sie gwint. Czy podobnie jest w 2.0T czy nie. W zestawie mam nowa szpilke i nie wiem czy zostawić stara czy wymieniać na nowa. Jest podany moment 25NM na dokrecenie nakretki rolki ale nie moge znalesc z jaka sila dokrecic szpilke do silnika... Z góry dzieki
-
Wymiana Rozrzadu
Witam Będę wymianial rozrząd w 2.0T BWE i pytanie czy wymieniacie szpilke rolki napinacza czy nie? W zestawie jest ale opinie są różne. Jedni wymieniają inni nie, bo czasami obrabia się gwint. Proszę o opinię
-
1.8T vs. 2.0TFSi | 250-300KM
Mialem 1.8T w B6 na zrobionego na 215KM. Chcialem zrobic go na 250+, lecz po przeliczeniu kosztów odpuściłem... . Teraz mam EXEO 2.0T 200KM BWE ( jak na razie seria). Według mnie 2.0T jest lepszym wyborem mimo kłopotów z osprzętem. Ogólnie zdrowe 1.8t stoją za chora kasę, jak na tak stare auta. Szukałem B7 (1.8 T vs 2.0T). Kupisz taniej 2.0T, a kase która Ci zostanie zainwestujesz w tuning i osprzet. Ja kupilem Exeo bo sporo młodsze z pewnym przebiegiem ( jedyny minus to brak quattro).
-
Wymiana płynu do wspomagania A4 B6 B7
Ja zalalem ori G004 i już ponad dwa lata po wymianie i jest ok. Rozmawiałem kiedyś w ASO i ten zastąpił G002. Jak macie regenerowane malownicze można kombinować z innym płynem, ja bym polecał ori
-
LPG do TFSI
Dzięki za info. Czyli nie wychodzi tak zle
-
LPG do TFSI
I do tego z 10 LPG? Jaka masz instalka, podzespoły?
-
LPG do TFSI
no to ile ?
-
LPG do TFSI
No ale ile tegi lpg? Różnie podają, a chciałbym wiedzieć ile realnie
-
LPG do TFSI
Posiadam Exeo w 2.0T BWE taki sam jak w B7. Chcę założyć LPG. Proszę kolegów o radę jaka instalka, na jakich podzespolach aby ogarnął te 250KM. Realny dotrysku pb a spalanie lpg na 100km?pozdro
-
Jaka instalacja do 2.0 TFSI
Jaka instalacja do 2.0T BWE. W aucie program będzie na ok 250 KM. Wstepnie myślę o AGC w Radomiu. Może ktoś napisać ile dotrysku pb a pali lpg?. Myślałem żeby sprzedać auto ale każdy się boi bo to tfsi. Przebieg ori 140tys więc teraz myślę aby zostało na dłużej i dlatego chcę założyć lpg. Pozdro
-
LPG do TFSI
Ja mam TFSI (BWE 200KM) i jak auto zostanie ze mna napewno bedzie program. Teraz sie zastanawiam czy mozna potem zalozyc LPG. Jak to bedzie sie zachowywyac. Jakie masz srednie spalanie LPG wraz dotryskiem PB?
-
Dziecięce foteliki do samochodów
Chyba nie miałeś tego fotelika więc się nie wypowiadaj że lata. Fakt pomyłka z tym 36kg, ale mam taki tylko do. 25kg. Pierwszy fotelik od 0do 10 fakt latał po aucie. Ten jak sam do pracy jeżdżę i gwałtownie hamuje nawet się nie ruszy. Mam kilkoro znajomych żaden nie lata kwestia starannego ułożenia pasa. Są takie same jak mój z isofix tylko trochę drozsze
-
Dziecięce foteliki do samochodów
Włąsnie kupiłem 9-25kg http://joie-polska.pl/produkt/12-every-stage. Można tyłem i przodem do kierunku jazdy. Tez zastanawialem sie czy brac do 36kg, ale tyle lat to fotelik moze sie troche zużyc.
-
Seat Exeo ST
Bardzo ładne Exeo. Sam przesiadłem sie z B6 własnie na Exeo tylko zę 2.0T i manual:)