Treść opublikowana przez grzes1150
-
[INNE] Przed A4 było BMW 520 24V
Dokładnie! Jak tam slaweq dalej na 18"???
-
[INNE] Przed A4 było BMW 520 24V
...jaka stara piątka??? 95 a twoja a4 96 rok różnicy polerki nie było... sam wosk
-
[ALL B5] Malowanie klamek i lusterek - czy ktoś to już robił ?
Zapewne chodzi tu o: - podkład na platiki (żeby farba nie odpryskiwała) - uplastyczniacz do lakieru bezbarwnego (żeby po lekkim zagięciu np. dokłądki lakiet nie popenkał) ... zgadłem?
-
[B5 AVG] Ścieranie się paska rozrządu
Ja na twoim miejscu to wcale bym nie odpalał tego silnika jak są już wióry z paska rozrządu bo może się to skończyć tragedią. Zawieź auto do dobrego mechanika na wymiane wszystkich pasków, rolek i napinaczy.
-
[B5 AVG] Ścieranie się paska rozrządu
same wióry??? Lepiej go nie odpalaj!!! Może się zacierać rolka i pasek trze po niej. Może się skończyć tak jak w tym temacie: http://www.a4-klub.pl/smf/all_przestroga_dla_osob_wymieniajacych_rozrzad-t59799.0.html
-
Było też Audi 2,3 Coupe
Audi Coupe było autkiem rozrywkowym. Nie było tam wypasu ale samo w sobie miało to coś. Silnik 136ps o symbolu NG w tej budzie dawał sobie nieźle rade (nie jeden łepek z calibry wąchał opary ) Z wypasu był tam tylko el. szyberdach i grzane elektryczne lusterka no i car-audio (Clarion & JBL) Fotek odkopałem tylko tyle (to były początki bo na starcie przednie kierunki zmieniałem na białe) : :tongue4:
-
[B5 AHU] Wykręcanie świec żarowych
bzdura!!! Świece były na 100% do tego silnika i na dodatek 4szt. takie same
-
[B5 AFB] Xenon, Felga 225/40/18 :)
18" w zimie?... to co będzie na lato???
-
[B5 AHU] Wykręcanie świec żarowych
Co do sprawdzania to troche bzdur i niejasności tu jest!!! Świece mogą mieć obwód i iskrzyć będzie, można je wykręcić i będą się rozgrzewać do czerwoności ale wcale to nie świadczy że są dobre!!! U mnie były świece NGK i obwód był , grzały ale nie nagrzewały się równo i silnikiem trzęsło po odpaleniu na mrozie. Zmieniłem wszyskie na newki BERU i po kłopocie. Stare świece po wykręceniu podpinałem na ostro i nie dość że rozgrzewały się zbyt długo to jedna z nich rogrzewała się do takiego stopnia jak trzy pozostałe dwa razy dłużej.
-
[ALL B5] Montaż wskaźnika doładowania na słupku
A ja sie zastanawiam na ktorym slupku montowac lewym czy prawym przednim czy tylnym ? :polew:
-
[B6 AYM] Wystrzał rozrządu V6
Mogli Ci w serwisie celowo rozładować akumulator żeby czasem nie wyszło na miejscu jaka niespodzianka czeka na ciebie pod maską
-
[B6 AYM] Wystrzał rozrządu V6
Jak pokszywione wałki i pęknięta głowica to lepiej chyba od razu szukaj nowego silnika. Pwnie kupno i przekładka silnika wyjdzie znacznie taniej niż remont. Silnik bez osprzętu powinien kosztować znacznie taniej. Np. tu masz tylko cena za motor z osprzętem: http://moto.allegro.pl/item507301058_silnik_audi_a6_2_5_tdi_aym_2002_rok_kompletny.html W remont możesz władować kupe kasy i może być z tego i tak jedna wielka lipa. Kumplowi w 2,5tds strzelił pasek i przymieżał się do remontu aż tu jego młodszy brat wypatrzył że blok penkł i kupił motor z rozbiórki za 3000 pln.[br]Dopisany: 03 Styczeń 2009, 14:12_________________________________________________Pajace robili blacharke i nie chciało im się pchać auta to odpalili i chcieli sobie podjechać. Niestety w ASO mają burdel i nie przykładają się zbytnio więc ten co mógł go odpalić i nim jeździc mógł o pasku nie wiedzieć. Jak ty wjeżdrzałeś na lawete i motor jeszcze chodził i bardzo nie "kuśtykał" to na 100% pasek wielorowkowy urwał się Tobie na drodze a w serwisie Audi odpalali auto i wciągło im pasek wielorowkowy i rozpierniczyło silnik i wtedy nawet nie chcieli tam zaglądać i tylko czekali kiedy zabieżesz auto na lawete żeby odetchnąć z ulgą. Jeśli tak było to ja bym tego im nie podarował. Chyba że to ten drógi mechanik odpalał auto i stało się to wtedy? Jak by nie patrzeć to koszmar
-
[ALL B5] Demontaż wkładu lusterka oraz wymiana mat grzewczych
Ja też mam ochote przeprowadzić podobny zabieg tylko u mnie mat nie ma jeszcze wcale a kabelki za lustrem są ale prąd do nich nie dochodzi nawet po włączeniu grzania szyb i teraz pytanie: gdzie znajde koniec kabelków zchodzących od lusterek??? Wchodzą gdzieś do kabiny czy trzeba boczki z drzwi ściągać i tak będzie koniec?
-
[B5 ADR] Moja A4 :)
Za chwile za te brewki Ci się dostanie Fajny kolorek Zmiana lamp przednich na poliftowe + hidy i tylnych na np. diody znacznie by odmłodziło bryczke. Kierunki pomarańczowe w błotniku też nie bardzo tu pasują.
-
Jaki telefon kupić do 1000zł
A Nokia N82 ??? polecam
-
Chyba czas na zmiane, BMW 3 hyhyhy
Też miałem BMW. Niestety Audi się chyba od nich uczy.
-
[B5 AFN] Kopcenie po odpaleniu silnika
Trzeba było kata nie wywalać to by tak nie kopcił coś za coś Ja też jak wyprułem kata to szaro kopci przez chwilke jak EGR zamknie dopływ spalin do kolektora. Logi statyczne i dynamiczne były robione i wszystko miałem bez zastrzeżeń więc jak pali i jedzie to powinno być dobrze. Ten twój akumulator mnie zastanawia.
-
[B5 AHU] Wykręcanie świec żarowych
Poczytaj tutaj : http://www.a4-klub.pl/smf/b5_ajm_wymiana_swiec_zarowych_prosze_o_pomoc_co_i_jak-t58869.0.html
-
[B5 AFN] Kopcenie po odpaleniu silnika
Co do kata to wiedziałem jeszcze raz bez paniki. Zrobienie logów statycznych i dynamicznych polega na podpięciu po kompa i pełnej diagnostyce silnika na postoju i podczas jazdy. Polecam poczytać w dziale Diagnostyka Vag albo tam zapytaj czy ktoś z twojej okolicy nie ma laptopa, interfejs i program Vag com i by ci tego nie zrobił.
-
[B5 AFN] Kopcenie po odpaleniu silnika
Na początku nie gwizda bo część spalin przy zimnym motorze leci na nowo do kolektora ssącego i po lekkim zagrzaniu się EGR przymyka spaliny i wtedy z rury słychać delikatny świst turbawki. A katalizator masz??? bo ja obstawiam że nie i w takim przypadku ma prawo puszczać szary dym - zaznazam szary nie biały. A na te kontrolki i piszczenie w zegarach polecam podpiąć Vaga i sprawdzić czy są błędy. Dobrym rozwiązaniem było by też zrobienie logów statycznych i dynamicznych. [br]Dopisany: 02 Styczeń 2009, 13:25_________________________________________________Bez paniki!!! Jeśli dymek jest szary to obstawiam na 99% to nie turbina
-
[B5 AFN] Ile kosztuje komplet uszczelek do pompy wtryskowej do AFN-a ?
Koledzy szukałem na necie ale nie znalazłem. Intersuje mnie cena orginału nie zamiennika. Pytam bo wybireram się do mechanika na zabieg uszczelniania pompy i chce wiedzieć czy nie chce mnie wydymać. :gwizdanie:
-
[B5 AFN] Pomocy cieknie ropka z "mojej pompy"
U mnie jest tak: http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_leje_pompa_fotki_co_radzicie-t54851.0.html 05 stycznia jade do mechanika
-
[Inne] Wymiana silnika
PPypek masz kupować A4 b6 i chcesz mieć 400-450 koni to lepiej zainwestuj kase w rs4 b5 2,7biT. Tam z 380 koni łatwo zrobić 450 a nawet 500 i to będzie to. Jak masz robić tak jak ty to opisałeś to lepiej od razu odpuść bo zrobisz krzywdw Audi i na dodatek sobie.
-
[INNE] Przed A4 było BMW 520 24V
BMW 95r. było autem przejściowym ale przez ten krótki okres użytkowania bardzo go polubiłem. Co do komfortu, jakości wykonania i miejsca w środku było o wiele lepsze od A4. BMW po zakupie dostało nowy cały wydech, nowe tulejki w przednie wahacze, olej i świece. Jedyną wadą tego auta było to że chłodnica była zapchana jakimś syfem bo były nieszczelności i ktoś wsypał coś do uszczelniania no i uszczelniło na dobre ale chłodnice rozebrałem i przeczyściłem. Na wypasie BMW miało: -klime -2 airbagi -ABS -el. szyby -el. lusterka -samościemniające się lusterko wsteczne -alufelgi 16" -cenralny z pilotem w kluczyku + alarm -no i ten motor (6-o cylindrowy, 24-o zaworowy motor generujący 150ps na łańcuchach i z Vanosem) Beemka jeździła na czystej benzynce więc do oszczędnych nie należała ale i tak ją lubiałem i to bardzo!!! oto fotki:
-
[B5 AJM] Wymiana świec żarowych - prosze o pomoc co i jak????
Koledzy ja dziś zmieniłem świece bo jak było -5 lub więcej to rani po odpaleniu przez kilka lub kilkanaście sekund szarpało i żucało silnikiem. Świece obwód prądu robiły ale podobno i wtedy mogą byż popsute. Miałem NGK a teraz zakupiłem BERU. I teraz najważniejsze: JAK DŁUGO POWINNA SIĘ ROZGRZEWAĆ ŚWIECA ŻAROWA DO CZERWONOŚCI??? Ja podpinałem na ostro i żeby świeca była czerwona na długości 1cm. schodziło ok. 9 sekund, a jedna zagrzewała się troszke dłużej. Czy to tak powinno być??? Czytałem gdzieś że po 2 sekundach się robią czerwone ale u mnie tak nie było. Wiem że każdy powie poczekaj do rana. [br]Dopisany: 30 Grudzień 2008, 11:21_________________________________________________Może się komuś przyda Ja zrobiłem to tak: wróciłem ze sklepu z nowymi świeczkami, cofnołem w garaż, odkręciłem pokrywe na silniku, zapuściłem świeczki WD40 i próba (ani drgną). Po kilku minutach następna pruba odkręcania - wszystkie poszły w miare lekko. Motorek był rozgrzany.