Treść opublikowana przez grzes1150
-
Wymiana/podmiana wtrysków, wtryskiwaczy.
no ok, a jak będę wyjmował wtrysk z listwy to duzo wahy poleci??? jakoś później trzeba odpowietrzać czy ki uj? Pewnie tyle ile bedzie w listwie, po założeniu samo się odpowietrzy jak pompka zacznie pompować. Dokładnie tak. Wyjmij całą listwę z wtryskami i rozpinaj normalnie na stole a nie nad silnikiem
-
Czy ktoś zna te tarcze?
Miałeś to w jakimś aucie że tak odradzasz? Bo ja mam właśnie takie 312mm (tył 288mm) i już z 20tyś na nich zrobiłem i nic się nie dzieje. Znacznie lepsze hamowanie zwłaszcza w deszcz i wbrew dziwnym opiniom klocki nie scierają się jakoś szybciej. Raz podwoziłem znajomka i ja hamowałem na obwodnicy (dla mnie normalnie) a ten mi mówi że "u mnie w b5 po jednym takim hamowaniu było by po tarczach"
-
Wymiana/podmiana wtrysków, wtryskiwaczy.
Podmiana jest banalnie prosta. Wyjmij je z całą listwą i nie rób tego na gorącym silniku bo przy wykręcaniu listwy uleci troszkę paliwa. Odmuchaj sprężonym powietrzem okolice wtryskiwaczy żeby przy wyjęciu nie nawaliło się do kolektora syfu a przy wymianie wtryskiwaczy warto zastosować nowe oringi
-
wymiana podpory wału quattro
Szukaj podpory na allegro albo kup inną i rezaj łapki.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Było coś ni halo z filtrem bo na nowym i na poprzednich jest ok. :-) ---------- Post dopisany at 00:36 ---------- Poprzedni post napisany at 00:34 ---------- Powiem Ci że może coś w tym być bo wcześniej na dużym knehcie czasami łańcuch się odzywał a na małym ori audi była cisza przez pół roku. Teraz znowu trafił mi się duży kneht więc zobaczymy Dla ciekawości powiem wam że ori filter mi się chyba sam popuszczał bo co jakiś czas mi kropla pod filtrem wisiała a po włożeniu łapy dokręcał się 1/4 obrotu a przy wymianie oleju odkręciłem go bez użycia klucza no chyba że uszczelka w nim tak siadała. Ja chyba tez potwierdze ta teorie. Jak kupilem auto to mialem maly filtr oleju i praktycznie nie slychac bylo napinacza. Po mojej wymianie na knechta duzego niekiedy odzywa sie. Teraz zaloze ori maly bo za 1000 wychodzi mi wymiana oleju i zobacze. GRZESIU mozesz podac mi na pw numer ori filtra??? Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2 Nr nie mam teraz ale filtr był kupiony w sklepie z częściami do skody i miał znaczki vw ccco
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Ale z nią jest wszystko ok. Nie zaśmiecajmy wątka pierdołami
-
Jaki termostat 1.9 TDI AWX AVF
Trzeba wypiąć wkładkę termostatu i na metalowej części jest przyklejony oring który uszczelnia przepływ jak termostat jest zamknięty. Teraz przy nowym termostacie po 3,5km normalnej jazdy bez korków mam 90 na blacie a wskazówka idzie w oczach
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
3 razy lub więcej a po pół roku dalej wisi kropla i odkręca się jedna ręką bez klucza?
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Powiem Ci że może coś w tym być bo wcześniej na dużym knehcie czasami łańcuch się odzywał a na małym ori audi była cisza przez pół roku. Teraz znowu trafił mi się duży kneht więc zobaczymy Dla ciekawości powiem wam że ori filter mi się chyba sam popuszczał bo co jakiś czas mi kropla pod filtrem wisiała a po włożeniu łapy dokręcał się 1/4 obrotu a przy wymianie oleju odkręciłem go bez użycia klucza no chyba że uszczelka w nim tak siadała.
-
Jaki termostat 1.9 TDI AWX AVF
W termostacie pewnie nie było oringa za 50groszy Tapatalk No właśnie u mnie byłą mocno zmęczona ta guma na tej metalowej części która zamyka. Jak i czym przykleiłeś nowy oring do metalu? Wiem że to by może jakoś zrobił ale obstawiam że to długo nie potrzyma
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Pojeździj trochę bo może szlkanki się muszą przepłukać nowym olejem i może będzie git ale ciśnienie oleju to bym sprawdził bo może pompa niedomaga Ja wczoraj zmieniłem olej na Shell Helix 5w40 ... podobno też jest dobry
-
1,8T problem z przeładowanie
szafa gra
-
Jaki termostat 1.9 TDI AWX AVF
ja dziś zmieniłem termostat i teraz po kilku min. w garażu i 3km miałem na blacie 90 Grzałka raczej była dobra bo błędu nie było ale termostat był uchylony przez co silnik dogrzewał się przez 10km Nie obeszło się bez przygód bo mi się sliniło kolano odmy a po wyjęciu okazało się że jest pokruszone tam gdzie oring i pęknięte... nowe 128zł Przy okazji całą odma poszłą do przeglądu i czyszczenia po czym wkoczył nowy olej i filtry
-
1,8T problem z przeładowanie
Kup nowy w aso a nie będziesz miał z nim przygód
-
Jakie średnice końcówek wydechów polecacie do Audi A4 B5 2.6?
w dokładce w b5 2x70mm jest idealnie 2x75mm jest troszkę ciasno.
-
1,8T problem z przeładowanie
wężyki przy n75 i WG do sprawdzenia. Może też być coś z gruszką od WG.
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
idę zobaczyć czy jest
-
1.8T- błąd sporadyczny 01312 powertrain data bus i nie działa tempomat
W module centralnej elektryki wywala mi taki błąd: 01312 powertrain data bus- sporadyczny i najgorsze jest to że nie działa tempomat Nawet jak kasuje błąd to tempo. się nie budzi a po jakimś czasie błąd powraca. Manetka i czujniki od sprzęgła i hamulca zmieniałem i nadal nie działa. Może być tak że tempomat przestał działać po wirusie. W sofcie mam wyciętą drugą sondę i pompę SAI. W innych sterownikach błędów brak. Kodowanie po tempomat jest. Macie jakieś pomysły??? ---------- Post dopisany at 15:47 ---------- Poprzedni post napisany at 12:20 ---------- podejrzewam coś skopane w sofcie
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
ja mam chyba jedną sztukę w garażu ale na spota się nie wybieram bo nie mam sił po basenie mogę oddać za np 2 browary ... będę w Rzeszowie po 20 jak by co
-
dymienie na niebiesko z wydechu
Skrapla się woda w wydechu i leci para norma.
-
Kto ma już dość zimy to pisać w tym wątku można się wyładować:)
ja wczoraj znowu założyłem letnie dropsy ostatnio jak tak zrobiłem to tak dowaliło śniegu że do miasta bez łańcuchów nie wpuszczali a tiry blokowały drogi :decayed:
-
Biało biało, czyli na co komu ... quattro :)
130KM na b6 w quattro to troche mało. Masa i napęd robią swoje. Jak kiedyś z b5 AFN po lekkich modach się przesiadłem bo b6 quattro 163KM czułem lekki niedosyt ale po wymianie paru gratów i po programie już nie jest tak źle
-
Kontrolka EPC
[b6 AVJ] Wypadanie Zapłonów - Świeci CHECK :decayed: Forum > Forum Techniczne > Silniki Benzynowe > Audi A4 B6 > 1.8T > [b6 AVJ] Wypadanie Zapłonów - Świeci CHECK Dział chyba odpowiedni ?? Kolega się zakręcił bo w profilu masz 1.6
-
Jaki termostat 1.9 TDI AWX AVF
Dzięki za odp. Miałem dziś się brać za to ale nadal zimno ale na tygodniu będe miał 2 dni wolne to to ogarnę Po ilu km/ minutach teraz Ci się auto do 90 nagrzewa?
-
1.8t avj kiepski chip czy zajechany silnik??
zrób logi dynamiczne kanały 002, 020, 032, 115, 118