Treść opublikowana przez grzes1150
-
Dla niektórych "tunerów" - niemożliwe
To co z tymi plastikowym mocowaniem w pasie przednim, trzeba je rzeźbić, bo u mnie w garażu juz leży taki IC od Alfy Odgrzałeś kotleta z 2010r a auto już dawno trafiło na złom :whistling:
-
2.0 FSI 150 KM -opinie silnika
Gazu do tego nie założy bo jest to fsi. Pali mniej od ALT i jest od niego lepszy bo ma lepsze osiągi i nie zjada tyle oleju. Jeśli auto zadbane to warto. Jeśli lubi przycisnąć to niech szuka 1.8T
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Ciekawe czy coś to da bo już nie jeden z forum robił remont ALT-ka a puźniej qrwował że dalej bierze olej Słuchaj za bardzo wyjścia nie miałem; brał pod 1L/1000km a robiąc codziennie 50-100/150km musialem dolewać średnio co 3 dni- uwierz można ku..a nerwicy natręctw dostać od otwierania i zamykania tej maski i wogóle. Do wymiany pierścienie, uszczelniacze zaworowe i najprawdopodbniej prowadnice zaworowe (jutro przed południem bedę znał szczegóły w 100%); oczywiście planowanie głowicy itd. Tłoki okazały się OK; gładzie cylindrowe również. Nie jestem mechanikiem ale jak silnik jest suchy tzn nie ma wycieków, uszczelniacze będą zrobione na cacy i pierścienie będą zgarniać + do tego zakładam wszystkie nowe plastiki odmy no to ku..a w zasadzie którędy móglby sp***rzać jeszcze ten olej, bo już sam nie wiem Większość gratów zakładam ori z ASO AutoRud; na weekendzie mam mieć OOOO z powrotem, zobaczymy co będzie A słyszałeś że te silniki mają wadę konstrukcyjną i sporo oleju dostaje się przez odmę do dolotu??? Po złożeniu wszystkiego daj cynk czy coś się zmieniło
-
Polecane opony letnie
Niepozorne ale dają radę Ja polecam Bridgestone Turanza ER300 :thumbup1: ciche, dobrze trzymają, lubią deszcz, nie scierają się zbyt szybko
-
Intercooler z a5
Za długi i kolanka Ci wyjdą kratkami ---------- Post dopisany at 21:39 ---------- Poprzedni post napisany at 21:37 ---------- ...takie coś spokojne wystarczy: FMIC - Intercooler 550x140x65mm
-
Jaki tłumik końcowy wsadzić do Audi A4 B5 1.8T?
pelen przelot i jakis mugen , apexi lub cos w tym stylu Do b5 to za mało i będzie łeb urywać
-
PILNE! Kontrolka oleju i błąd 16395.
Aeb ma inną pompę oleju.
-
Świeci się kontrolka silnika
http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/all-vag-com-kupic-2749/ wszystko jest tam napisane
-
Polecane opony zimowe
Po co teraz kupować opony zimowe?.. najlepsze promocje są tuż przed zimą np na opony które leżały w magazynie 10m-cy
-
Problem z klimą - tryb ECON
Sprawdź kostkę przy czujniku i kabelki... jeśli wszystko czyste i nie przerwane to wymień czujnik i po problemie Nie jestem pewien na 100% ale czujnik da się wymienić bez odsysania czynnika bo gdy się go wykręca to zawór zwrotny się zamyka przez co ciśnienie zostaje w układzie.
-
AWX.............R-Performance............:D
Standard jak na zdrowego AWXa Sprzęgło masz już nowe???
-
Wycieki oleju gdzie mogą być w tym silniku? Częste przypadki?
Może też puszczaś z tyłu pod napinaczem łańcuszka
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Ten mobil 5w50 testowałem... to nic rewelacyjnego. Znacznie lepiej silnik pracuje na Motul x-cess 5w40 Co do castrola to gówno totalne w 1.8t pozostaje po nim sporo nagaru co znacznie przyczynia się do awarii
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Ciekawe czy coś to da bo już nie jeden z forum robił remont ALT-ka a puźniej qrwował że dalej bierze olej
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Od soboty przycieram lato
-
1.8T AEB jakie powinno byc cisnienie oleju i jaki olej najlepszy ????
A przed zdejmowaniem miski i zlaniem oleju dolej płukanke co by jak najwięcej syfów zleciało do miski
-
1.8T AEB jakie powinno byc cisnienie oleju i jaki olej najlepszy ????
micha w dół i albo smok albo pompa a najlepiej nowe to i to
-
Quattro a dojazdówka!
Zakłądasz dojazdówkę... ESP off i turlasz się tyle ile można na dojazdówce
-
Co tak stuka w silniku na wolnych obrotach jak jest gorący. Proszę o pomoc w diagnozi
Zaczynał bym od miski oleju i pompy smarowania. Już nie jeden się wpinał z manometrem i mówił że to nie smok/ pompa a po jakimś czasie było za późno Rozkręcaj motorownie bo dźwięki nie wróżą nic dobrego
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Będę miał to na uwadze Ale bova z forge? Forge Splitter hybryda nie za głośno i 100% bez problemów.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Properfect typ2 to raczej blowoff a nie DV więc określ się co chcesz a jeszcze lepiej poszukaj. Albo napisz może jakie moce , plany i oczekiwania od zaworu ?
-
BLOW OFF DO 1.8t
Co do BOVa w 1.8T to miałem kiedyś Properfekta typ2 i przy 1.1bara dawał głośno ale przy zmianie biegów było odczuwalne przymulanie no i po kilku dniach wywaliło błędy. Teraz mam zawór hybrydę theSUN i daje radę w 100%... nie jest za głośny, nic nie muli, zero błędów, trzyma boost
-
PILNE! Kontrolka oleju i błąd 16395.
Może być wina dojechanej pompy, przytkanego smoka a nawet wydymanych panewek Vagiem się tego nie naprawi... trzeba powoli rozkręcać motorownie
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Ja tam w sobotę może zmienie W sumie mnie to wali bo zima i lato zapieralam na 16" ale za to nie zamulam zima jest głośna na asfalcie i nie trzyma tak w deszczu.
-
Soft i VAG K+CAN COMMANDER
Może się udać ale radzę uważać bo jak zwiesisz sterownik to będzie wylut i wizyta na programatorze :-)