Treść opublikowana przez grzes1150
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Przed zrobieniem dobrego programu w seryjnym 1.8T takie BEX-owe wtryski to podstawa jak się nie chce mieć puźniej ubogiej mieszanki, utopionych tłoków lub zapętlania się czasów trysku. Już po włożeniu ich w auto lambda czyta na bogato i ecu znacznie skraca czasy wtrysku... nawet nie wywalało błędu że mieszanka za bogata czy coś... jeśli mówimy o seryjnym programie i włożeniu wtrysków z BEXa-np do AVJ, jak ja miałem-to niestety, ale wywala błąd za bogatej mieszanki i wywala checka -receptą na takie "włożenie" wtrysków bez ingerencji w mapę, jest obniżenie ciśnienia na listwie Znam nie jeden przypadek gdzie nie wywalało nic ale wiadomo najlepszym rozwiązaniem jest dłubnięcie programu
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Przed zrobieniem dobrego programu w seryjnym 1.8T takie BEX-owe wtryski to podstawa jak się nie chce mieć puźniej ubogiej mieszanki, utopionych tłoków lub zapętlania się czasów trysku. Już po włożeniu ich w auto lambda czyta na bogato i ecu znacznie skraca czasy wtrysku... nawet nie wywalało błędu że mieszanka za bogata czy coś...
-
Jakie świece do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Platynowe NGK PFR6Q i świece się dobiera do silnika a nie do lpg
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Ile za DP pod jedną sondę??? Nie musi być żaden poler bo i tak pójdzie w owijke
-
[B6 AVJ] Jaki układ wydechowy? Remus, Milltek, Magnaflow, Blueflame czy Custom?
a gdzie filmik jak to buczy?
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
chyba się pośpieszyłeś ale :kox: Mam całę koła więc przekłądka trwała 15min w garażu Jadę na wioskę bo podobno drogi nieprzejezdne Pozdro
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Chyba założę zimówki :-)
-
Audi S4 VTG
Teraz już może i tak bo wtedy to była strzała 28-02-2006, 22:42 Jadł ktoś cukierki KOPOLNIOKI ?
-
Bezpieczny tuning 1.8TQ..da sie?
odgrzałeś kotleta z 2006r
-
problem z 1.8t paliwo w oleju.
To jak masa roboty z zdjęciem miski to niech jeździ z zapalającą się kontrolką... może przy wymianie silnika będzie mniej roboty Pompa oleju nie jest na rozrządzie. Zgaście silnik i wyjmijcie listwę wtryskową bez odkręcania przewodów paliwowych tak żeby było w niej ciśnienie i patrzcie czy nie przepuszcza wtryskiwacz... ale obstawiam że nie
-
problem z 1.8t paliwo w oleju.
A ja bym jednak zaczął od zdjęcia miski i zaglądnięcia w jakim stanie smok i pompa bo niby którędy miała by się waha do oleju dostawać podczas jazdy?
-
Swap 2.0 na 1.8 T
To chyba jeszcze mało słyszałeś A nagar i tworząca się maź w silniku? i po tym zatykający się smok pompy oleju i brak smarowania??? Taki urok: Second Opinion: Oil Sludge: an expensive but preventable disaster i przez to producenci olejów zalecają wymianę oleju co 7,5tyś km Second Opinion: Oil Sludge: an expensive but preventable disaster - na samym dole. I jeszcze taka wypowiedź na temat 1.8T znaleziona na innym forum: "Ten silnik ma wadę fabryczną która nazywa się SLUDGE. W Polsce temat sie pomija . W tym silniku obowiązuje inny interwiał miedzy wymianowy ! W USA temat jest powszechny i kazdy wie jakie jednostki są obarczone problemem."
-
Buczy przy porannym odpaleniu
Pompa SAI tłoczy powietrze do dolotu żeby szybciej podgrzać katalizator normalny i prawidłowy objaw
-
A4 1.8T - Co to za elementy?
To coś z tyłu to się nazywa kombizawór
-
Moduł Centralnej Elektryki... kodowanie CANADA a PRAWO O RUCHU DROGOWYM
Odpowiedź jest prosta i krótka: NIE .
-
Filtr powietrza Pippercross?
Ja miałem wkładkę K&N i było słychać głośniejsze buczenie z okolicy obudowy filtra Robiłem logi na zwykłym MANN-ie i na nowym K&N-ie i masy powietrza były takie same więc i nie było mowy o większej mocy a do całości szczęścia za pół roku padła prawie nowa przepływka. Odpowiedz sobie sam czy warto
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
do b5 upychał bym 550x180x65
-
Wyciek z podstawy filtra oleju?
Pierwsza rada to zmień mechanika. Nawet nie chcę wiedzieć ile by wyszło za wymianę rozrządu z demontowaniem przodu albo za wymianę sprzęgła Po zdemontowaniu zbiorniczka płynu spokojnie da się to zrobić a ten mechanik chce Cię ładnie skubnąć
-
Wyciek z podstawy filtra oleju?
Tam jest wysokie ciśnienie i nawet jak byś superglue dolał do oleju to i tak będzie wyciek. Poza tym pewnie oring pod chłodniczkę oleju kosztuje mniej niż ten specyfik. Wymiana też nie jest trudna.
-
Co to może być?
obstawiam zrypany silniczek klapy i ktoś z gwoździa "dorezał" takie coś w schowku
-
Spotkanie na drodze SZOK !!! Przestroga dla wszystkich
Nie licz na cud Już za kilka dni listonosz przyniesie Ci druczek do zapłaty Jak się szybko jeździ to niestety trzeba płacić mandaty
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Same springi to kiepski pomysł i przy 18" pakował bym gwinty
-
Wymina rozrządu w 1.8T
a termostat do tego silnika właśnie tyle kosztuje
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Takie info o nagarach w 1.8T znalazłem na innym forum: "Ten silnik ma wadę fabryczną która nazywa się SLUDGE. W Polsce temat sie pomija . W tym silniku obowiązuje inny interwiał miedzy wymianowy ! W USA temat jest powszechny i kazdy wie jakie jednostki są obarczone problemem." I popieram myśl bo wiele innych marek jeździ tylko na castrolach i im się pompy nagarem nie zapychają a nawet pod czapką jest w miarę czysto Wiem że to z olejami ma mało wspólnego ale chciałem to gdzieś napisać
-
2.0 FSI 150 KM -opinie silnika
No tak... fsi równa się nagar i jak coś padnie w ukłądzie wtryskowym to koszty napraw są wysokie ---------- Post dopisany at 11:30 ---------- Poprzedni post napisany at 11:26 ---------- Jak stosować w tym silniku środek do usuwanie nagaru jak on się gronadzi w kolektorze ssącym , kanałach wlotowych w głowicy i na zaworach ssących od jego strony??? Chyba tylko środek SeaFoam rodem z usa?