Treść opublikowana przez spetsnaz
-
[B5 AJM] Jak wam sie posobaja te alu...?
Nie wygłupiaj się tylko kup oryginalne felgi Audi, 16" kupisz w przystępnej cenie. Jakość o wiele lepsza od Twojej propozycji pierwsza, lepsza aukcja http://moto.allegro.pl/item443379130_org_kola_do_audi_i_passat_5x112_215_55_r16_letnie.html
-
[B5 AWT] auto popuszcza przy hamowaniu
ABS???
-
[B5 1Z] Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów ?
Uszczelki firmy ELRING są dobrej jakości. Niestety nie są dostępne razem z grzybkami. Jeżeli chcesz kupić komplet (uszczelkę razem z grzybkami), możesz pokusić się o jeden z zestawów (sortowane wg cen, od najwyższej): FEBI - FE15194, AJUSA - AJU56006400, GOETZE - 2427921000, w zestawach znajduje się uszczelka + 3 x uszczelnienie mocowania pokrywy (grzybki+podkładki). Najlepszym rozwiązaniem będzie jednak zakup uszczelki ELRING 619.771 (028103483G) oraz zestawu uszczelnienia śrub FEBI FE15192.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Ściągnęli OBA pliki? Której wersji Winzipa używają? teraz poszło.. jak zacząłem ściagać ten 299mb to nie w pierwszym linku nie było jeszcze zmian.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Zmieniłem linki z spakowanych 7-zipem na spakowane winrarem. Powinno być lepiej. nie jest, też nie idzie tego rozpakować. plik 299mb
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Nie wiem jak Wam, ale mnie rozpakował się tylko jeden plik i to z crc. Dobry pomysł z picassą, rozmiar fot możesz mienić Microsoft Office Picture Manager.
-
[B5 1Z] brak napięcia na świecach żarowych
http://www.a4-klub.pl/smf/b5_akn_sprawdzanie_swiec_zarowych_wynik-t45948.15.html dark79 - "aby sprawdzic zasilanie swiec zarowych nalezy odpiac wtyczke od czujnika temperatury plynu chlodzacego, w tym momecie po przekreceniu kluczyka komp automatycznie załącza grzanie swiec na 20 sekund, wiec tak sciagamy wszystkie fajki ze swiec i podłączamy miernik/żaróweczkę jednym przewodem do masy a drugi w fajkę, wynik chyba jest oczywisty."
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Norbi, zapodaj jakieś foty albo linki.
-
[B5 AFN] Metaliczne tykanie po odpalniu silnika
Normalne, nie masz się czym przejmować.
-
[B5 AJM] Koncepcja na dłubnięcie parcha
Właśnie.. na tej fotce widać różnicę pomiędzy jarzmami w zwrotnicy aluminiowej (te pierwsze) oraz w zwrotnicy żeliwnej (drugie). Tego jarzma dla 312 nie da się założyć do B5
-
[B5 AJM] Koncepcja na dłubnięcie parcha
czyli rozumiem ze jeszcze w temat sie nie wgryzles [co potrzebne i od czego] ? Spanky, jeżeli chodzi o swap na 312, to zaciski zostają te same co w 288, zmienia się jarzmo na 4B0 615 125A stosowane tylko w Audi A6. W żeliwnej zwrotnicy w audi A4 nie stosowano tarcz 312, weszły dopiero w aluminiowej u mnie wynikły małe komplikacje z przewodami przy swapie. http://www.allegro.pl/item447410890_zwrotnica_audi_a6_passat.html dzwoń
-
[B5 AFN] Jak wymontować napinacz paska alternatora
Dużo szybciej zrobisz to demontując zderzak, chłodnicę i wentylator, lub cały pas przedni. Kombinując z założonym pasem możesz łatwo uszkodzić chłodnicę lub wisko. Są duże problemy z wyjęciem alternatora, przy opcji ze zdejmowaniem pasa przedniego alternator zostaje na swoim miejscu.
-
[B5 AHU] Wymiana łożyska
i za pół roku następne łożysko
-
[ALL B5] Jaką żywotność maja disle audi (1.9 110 ps)
5555 - Spanky Co do silników, to i tak rzadko który dogorywa w sposób naturalny. Większość leci na części "z przelotem 150kkm". Ciężko określić żywotność silnika.. tak jak z ludźmi
-
[B5 AFN] Zawór odcinający paliwo
IC - skrót od InterCars 40Nm - zawór ma cienkie ścianki, więc musisz dokręcać go z umiarkowaną siłą, ale jednocześnie wystarczająco silnie, by zachować szczelność pompy. Przyda się klucz dynamometryczny. Tak jak pisałem wcześniej, najpierw sprawdź połączenie przewodu.
-
[B5 AFN] Zawór odcinający paliwo
słabo szukałeś 028130135F - zawór odcięcia paliwa, koszt około 130PLN (oryginał Bosch nr 0 330 001 042) dostaniesz w każdym IC. Teoretycznie zawór ten pracuje jedynie w pozycjach otwarty/zamknięty, więc nie może mieć wpływu na moc silnika. Działa na zasadzie cewki indukcyjnej. Problemy mogą wyniknąć jedynie przy uszkodzeniu mechanicznym zaworu lub elektrycznemu wiązki doprowadzającej do niego zasilanie. Podstawowym objawem uszkodzenia zaworu N109 jest nagły wzrost obrotów po odpaleniu auta (do ok. 2000rpm), w V.A.G.`u może być wyświetlany jeden z błędów: 17978, 00626, 01237. Powodem zmniejszonej mocy auta jest praca w trybie awaryjnym, w który przechodzi auto po wyświetleniu błędu. Zawór dokręcamy momentem 40Nm. Uszkodzenia zaworu N109 zdarzają się bardzo rzadko, przed wymianą sprawdź jego połączenie elektryczne. Odkręć nakrętkę, podkładkę mocującą pojedynczy przewód z tyłu pompy i oczyść styk.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
POZIEK!!! POZIEK!!! POZIEK!!! przełącz na TVN!!!
-
[B5 AHU]jak spuscić paliwo z baku
tu Cię trochę poniosła fantazja nie uda Ci się opróżnić zbiornika przechylając go. Nie pozwala na to konstrukcja zbiorników. musiałeś mnie sprowadzić na ziemie ale pomysł najmniej dobry
-
[B5 ADP] rozmiar tłoczka hamulcowego
Nie ma, mierzy się tylko średnicę zewnętrzną, nie bardzo tylko wiem po co Ci ta średnica?
-
[B5 AHU]jak spuscić paliwo z baku
tu Cię trochę poniosła fantazja nie uda Ci się opróżnić zbiornika przechylając go. Nie pozwala na to konstrukcja zbiorników.
-
[B5 AHU] Buczenie - nie drżenie
Różne poduchy i różne ceny: poducha prawa - oznaczenie LEMFORDER - 21737 01 - cena 240PLN poduszka lewa - oznaczenie LEMFORDER - 17701 01 - cena 180PLN
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Wałki z ubezpieczalni bez prawa do rejestracji.
-
[B5 AHU] Buczenie - nie drżenie
U mnie przenosiło wibracje silnika na niskich obrotach. Wymieniłem poduszkę olejową (prawą) oraz poduszę pod skrzynią.poduszka lewa - 8D0199379J - 120-150PLN poduszka prawa - 8D0199382M AHL,AHU,1Z, AFN,AFF - najdroższa, koszt powyżej 200PLN stoper/zderzak/amortyzator (z przodu silnika) - 8D0199339D AHL,AHU,1Z, AFN,AFF (dla skrzyni manualnej) 5-10PLN poduszka skrzyni (dla świętego spokoju) - 8D0399151H około 80PLN Podawałem ceny produktów LEMFORDER, są sporo droższe od pozostałych zamienników. TOPRAN`a możesz kupić za połowę ceny LEMFORDER`a, jednak są dużo gorszej jakości.
-
[B5 AHU] Buczenie - nie drżenie
to nie jest drżenie tylko buczenie (głuchy basowy dźwięk). Osłony wszystkie przylegają jak należy, nic nie brzęczy. Olej będę zmieniał dzisiaj lub jutro. A jakiej firmy polecacie poduchy olejowe pod silnik? Czy jakiś inny model/lub nowsze A4 mają może jakieś bardziej miękkie poduchy, żeby podpasować? tylko LEMFORDER, koszt dużo wyższy - ale warto. Patrząc z miejsca kierowcy lewa jest taka sama we wszystkich wersjach silnikowych w B5 (nawet dla V6) , różne są prawe. Looknij w ETKĘ, ja ostatnio w 1Z wymieniałem poduchę. Różnica jest odczuwalna.
-
[ALL] Jaki tłumik polecacie?
Kup sobie jakiś z BMW. Tak na serio to zakładaj ori. Ewentualnie BOSAL