Treść opublikowana przez OskiUK
-
Skrzynia GEC szarpie/zgrzyta przy ruszaniu
Witam. Kupilem za przyslowiowe orzeszki A4 B6 BFC z uszkodzona skrzynia GEC (nie pytajcie o powody ). Mianowicie przy rozmowie przez telefon ze sprzedawca jasno podkreslil, ze auto jest ok, za wyjatkiem skrzyni, ktora przy ruszaniu szarpie. Okazalo sie przy ogledzinach, ze po wbiciu D, puszczeniu hamulca auto samo nie ruszalo, trzeba bylo delikatnie dotknac gaz, co powodowalo "lup" w skrzyni, szarpniecie i auto jechalo juz ok w calym zakresie do momentu calkowitego zatrzymania. Ok, przejechalem po zakupie ponad 300 km do domu. W drodze zauwazylem, ze momentami obroty faluja i jakby bujalo autem w przod i w tyl podczas jazdy (dziwne wrazenie), pomagalo dodanie gazu, albo zwiekszenie/zmniejszenie predkosci tempomatem. Po powrocie do domu podpialem vcds, wyskoczyl blad 18149 - Clutch Pressure Adaptation - P1741 - 35-10 - Limit Reached - Intermittent, ktory dalo sie wykasowac. Skasowalem adaptacje, wykonalem ja na nowo, no i teraz auto po puszczeniu hamulca rusza, ale po wcisnieciu mocniej gazu skrzynia wariuje (jakby przerzucala biegi w gore i w dol) i cos zgrzyta/trze przez kilka sekund, po czym jedzie ok. Blad w skrzyni nie powraca, problem dotyczy tylko jazdy w przod - do tylu jest i bylo ok od poczatku. W trybie manualnym ten problem praktycznie nie wystepuje - auto ladnie zrywa sie i plynnie reaguje na ruch drazka. Macie Panowie jakies sugestie? Edit: po nocy postoju skrzynia zachowywala sie normalnie, problemy zaczynaly sie wraz z rozgrzewaniem auta Nikt, nic? Od ostatniego czasu skrzynia raz weszła w tryb awaryjny, sama z siebie gubi adaptacje i czasem daje efekt jakby sprzęgło w manualu się slizgalo. Dodatkowo, skąd moduł komfortu bierze info o prędkości? Ustawilem automatyczne zamykanie po przekroczeniu 15km/h i non stop mi zamek klika przy niższych prędkościach. Nie dostaje info że skrzyni właśnie? Sent from my SM-G928F using Tapatalk
-
Zmiana materialu na boczkach
Ten material/skora jest klejony do boczka
-
lampa przednja z anglika
Ja u siebie w angliku mam przelacznik soczewki rhd<->lhd, z tym, iz rhd swieci \__ \__ a lhd juz __ __. Moze to i dobre na chwile, jak wizyta w Polsce. Powinienes dac rade przelozyc srodek lampy.
-
Zgubiony kluczyk - wymiana stacyjki czy dorobienie ze stacyjki ?
Wymiana wszystkich zamkow i licznika. Nie doprogramujesz kluczyka z innego auta do obecnego, nie za ta cene.
-
Kapie olej Audi 1.9 TDI 115 KM
Tez mialem problem z kapiacym olejem. Okazalo sie, ze zawor w pokrywie byl przytkany, robilo cisnienie i wywalalo olej przez najslabsze miejsce. W moim przypadku na szczescie byla to uszczelka pomiedzy pokrywa a glowica
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
No jest kawalek:) Blizej CI do Szkocji:) Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
A daleko od Manchester jestes? Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
U mnie 15, na dodatek na wpol zaspana osa jakims magicznym sposobem mi sie w domu znalazla.
-
Southport
Mieszkam 50 mil od Southport jesli nadal potrzebne
-
Problem z przyuczeniem licznika RB4
Zle robisz;) Ustaw w tryb 4, odpal vcds, wejdz w instrument [17], adaptacje [10] i tam na kanale 50 wpisz swoj pin z zerem na poczatku, by mial 5 cyfr, test, save, done. Nastepnie wejdz w kanal 21, dopisz kluczyki i gotowe. Nie loguj sie w zegary przez [11], tylko przyucz go na kanale 50 jak pisalem;)
-
Odbarwienie gladzi cylindra.
Nie nie, takiej krzywdy mu nie zrobilem;) Po zakupie, gdy okazalo sie, ze jest problem z upg odrazu robilem. Glow ice wtedy dalem z innego auta, nie wiem w jakim stanie byla stara. Sent from my iPad using Tapatalk Czapka zalozona, na szybko vagiem sprawdzone korekcje - minusowe na 3cim, wiec poki co nie ma co sie przejmowac. Przy okazji sprawdze kompresje dla swietego spokoju. Sent from my SM-G925F using Tapatalk
-
Odbarwienie gladzi cylindra.
Przegrzany mogl byc jedynie zanim go kupilem ponad rok temu, mial uwalona upg. Od tamtej pory zrobilem blisko 27000 mil i wszystko bylo ok. W tym czasie zrobilem dwie dolewki po pol litra , wiec licze, zebedzie ok. Sent from my iPad using Tapatalk
-
Odbarwienie gladzi cylindra.
Zrzucilem dzis glowice, bo wymieniam na zregenerowana, plus walek I szklanki nowe. Zaniepokoilo mnie to co zobaczylem na sciance cylindra 3. Dolaczam zdjecie. Czy to od przegrzania? Odbarwienie jest tylko na tym jednym, sama gladz nie ma najmniejszych rys, jest idealnie gladka. Korekcje wg vaga zawsze w granicach normy na 3cim, oleju nie bierze,mocy nie ubywalo. Jest sie czym martwic? Sent from my SM-G925F using Tapatalk
-
Dobor uszczelki pod glowice awx
Dzwonilem, dali mi wybor w trzech Ponoc nie da sie ustalic.
-
dziwny dzwięk z okolic rozrządu b6 avf -Film
U mnie to nie altek, startowalem auto bez paskow
-
dziwny dzwięk z okolic rozrządu b6 avf -Film
U mnie rolki INA, pasek gates, pompa skf i dzwiek identyczny. Pasek zalozony "ksiazkowo". Przekulalem z tym juz ponad 10kkm, wliczajac wycieczke do Wloch 6000km i tylko troche ucichlo
-
Dobor uszczelki pod glowice awx
Wymienione szklanki, walek, uszczelnienia pompek, cisnienie nie idzie bokiem, ustawiony inaczej rozrzad. To wszystko moze wplynac na odczucia i faktyczna moc.
-
Oil Sensor
Albo sam czujnik padl, co sie dosc czesto zdarza.
-
Dobor uszczelki pod glowice awx
Zamowilem wlasnie na ebay jakis z magnesowana stopka, zobaczymy co to za wynalazek:) Suwmiarka bedzie pewnie miec blad pomiaru wiekszy niz roznice w skoku:) A jak ta ocenic? 2 czy 3? Ktore otwory sie licza, bo juz glupieje Edit 2: Dobra, juz wiem, to 2. Licza sie okragle otwory, podluzne to jakies oznaczenie produkcji. Zmylilo mnie info na forum passata, gdzie twierdzono odwrotnie.
-
Dobor uszczelki pod glowice awx
Dzieki za odpowiedz, ale to wiem;) Chodzilo mi bardziej co zrobic w przypadku, gdy nie mam czujnika i nie mam jak zmierzyc a nie wiem jakiej grubosci byla poprzednia. Jesli nie ma sposobu, kupie czujnik na ebay:)
-
Dobor uszczelki pod glowice awx
Czy istnieje sposob/zasada doboru upg w przypadku, gdy nie wiadomo jakiej grubosci byla wczesniej? Stara uszczelka gdzies sie zapodziala i teraz jest problem. Sent from my SM-G925F using Tapatalk
-
RNS E Bluetooth brak komunikacji po lini K
U mnie kkl laczy sie z wielkimi bolami, za 2, 3 podejsciem Sent from my SM-G920F using Tapatalk
-
Kolejny raz zjedzony wirnik turbiny AFN
Haha nie doslownie, ale przepuszczaja tyle syfu, ze faktycznie zjadaja lopatki. Mann, knecht tylko te:) Sent from my SM-G920F using Tapatalk
-
Kolejny raz zjedzony wirnik turbiny AFN
Nie uzywasz filtrona przypadkiem?
-
Zachowanie klimatronika na auto - czy poprawne
No wlasnie przy ustawieniu 18 dlugo sie dopasowuje, potrafi to trwac do dobrych kilku minut. Pytanie czy w poczatkowym etapie powinien walic zimnym na full czy stopniowo schodzic z temperatura?