Treść opublikowana przez dziadekM
-
Elektryka - problem.
Mój ojciec też miał w swoim OOOO niedawno podobny cyrk. Żarzenie kontrolek, mix wycieraczek, immobiliser, brak połączenie z vagiem. Problem tkwił w kostce stacyjki. Nie mówię że masz to samo ale nie zaszkodzi sprawdzić
-
Co sądzicie o tych felgach.
z dwojga złego wziął bym borbety ale lepiej na spokojnie poszukać czegoś fajniejszego
-
Nie startują wycieraczki.
Problem rozwiązany. Szukałem przy manetce, Podmieniałem przekaźnik wycieraczek i nic. Któregoś dnia jadąc wyskoczył komunikat na fisie z ciśnieniem oleju, awarią systemu hamulcowego. Na dodatek immo odciął paliwo i jeszcze zarzyła kontrolka od poduszki. Wogóle wszystkie kontrolki nie świeciły tylko żarzyły. Zaciągnąłem auto do mechanika i nawet nie chciał się połączyć z kompem. Okazało się że padła kostka stacyjki. Coś takiego: KOSTKA STACYJKI AUDI A2 A3 A4 A6 A8 ALHAMBRA (2538758722) - motoAllegro Po wymianie wszystko minęło jak ręką odjął. Wycieraczki startują ze spryskami. Programowanie czasowe działa. Immo i inne problemy co pisałem też zniknęły. Jak by ktoś miał któryś w wymienionych problemów to proponuję najpierw w tej kostce szukać bo jak widać odpowiada ona z wiele rzeczy
-
Ruszająca się szyba.
sprawdź czy linka jest dobrze założona w uchwyt który trzyma szybę. Na lince jest takie metalowe zgrubienie które powinno siedzieć w specjalnym gnieździe, jak wyskoczy to szyba właśnie chodzi góra-dół
-
Nadmiernie parująca szyba czołowa
Jeżeli odstaje tak jak opisane w tym poście http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/b5-przyklejanie-odstajacej-tapicerki-deski-rozdzielczej-8079/ to nie ma to większego wpływu na parowanie. U mnie tak się odkleiła na prawie całej długości że po prostu oparła się o szybę. Ja po prostu zdemontowałem całą deskę rozdzielczą i porządnie przykleiłem (Butaprenem) z tym że jest z tym trochę zabawy
-
Nadmiernie parująca szyba czołowa
A nie odkleiła Ci się trochę tapicerka przy szybie. Jak tak miałem i też mi parowało. Okazało się że w desce jest kilka kanałów przy samej szybie które nie są normalnie widoczne i właśnie jak mi się tapicerka odkleiła to przysłoniła te kanały i stąd parowanie. Gdzieś było na forum że odstająca tapicerka przy szybie była bolączką w pierwszych latach produkcji
-
Czy kolektor wydechowy z w Audi A4 B5 1.8T z roku '99 jest taki sam jak w A4 B5 00-01 ?
Z tego co wiem to Avant polift wyszedł później i może być 99 przedlift
-
Czy warto, kupić ten aku?
W ADR 77Ah? Ja mam 55Ah Futurę i bez problemu a też mam 2 wzmaki i mocną zabudowę. Może masz za duży i jest niedoładowany
-
Kodowanie centralnego zamka
Może tu coś znajdziesz http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b5-dorabianie-kodowanie-kluczyka-47761/
-
Audi A4 B5 nierówna praca silnika na gazie
A podłączałeś komputer w czasie jazdy?
-
Problem! Zamek centralny nie zamyka bagażnika
Na bank przełamany wężyk przy klapie. Ja tak miałem. Wystarczy mikro pęknięcie
-
problem z podswietleniem wnetrza
Przekaźnik od oświetlenia może szwankować
-
Drgania samochodu przy prędkości 70-74 km/h na każdym biegu.
Mam to samo tylko u mnie telepie całym autem w przedziale 100-110. Pojechałem na wyważarkę i koleś nawet nie chciał wyważać jak obrócił kołem na podnośniku. Mam bardziej wytarte opony na pewnym odcinku i stąd wibracje. Założyłem dla porównania zimówki i jak ręką odjął
-
Grzanie tylnej szyby
No to musisz do elektryka skoczyć bo na wyczucie nie zmierzysz
-
Jak założyć kierunkowskaz?
Przy zatrzasku kierunkowskazu masz takie zabezpieczenie żeby zatrzask "sam się nie wcisnął" Musisz go odbezpieczyć, wsunąć do końca i zatrzasnąć. ---------- Post dopisany at 13:07 ---------- Poprzedni post napisany at 13:06 ---------- Zresztą zobacz jak jest z drugiej strony zamontowany
-
Grzanie tylnej szyby
Sprawdź napięcie na stykach przy grzaniu szyby. Może masz gdzieś spadek napięcia i słabo grzeje. A mogą też same blaszki nie stykać do szyby i też będzie lipa
-
A4B6 Avant 1.9TDi
Standardowo przód 2,3 tył 2,3 Z większym obciążeniem przód 2,7 tył 2,7
-
Spryskiwacze szyb
A tak z ciekawości jakie to są rozpyłowe?
-
Problem z tylnym zawieszeniem
Ja brałem u tego gościa taki zestaw i dwa lata jest narazie git
-
Przebieg silnika-jak długo silnik może być eksploatowany?
Chłodnicy wyciągać nie musisz. Demontujesz zderzak, a resztę wystarczy trochę odciągnąć. Przy chłodnicy nawet są specjalnie zagięte węże żeby nie trzeba było ich ściągać tylko się rozprostują i ma wystarczyć
-
Problem z tylnym zawieszeniem
Sachsy są w miarę dobre i tanie. Sprawdź też tuleje belki bo jak są zerwane to zaczyna zarzucać tyłkiem
-
Głośne wtryski gazu
Po mojemu jak jest dobrze założona i wyregulowana instalacja, wymieniane na czas przewody, świece, filtry, raz na jakiś czas czyszczona przepustnica to i Valteki dadzą radę
-
Głośne wtryski gazu
Kolsalną czyli... założył hana i od razu +20KM
-
Obrotomierz
Pewnie ośka zaciera o cewkę. Zawsze można kupić zegary od anglika i sam obrotomierz przełożyć
-
Głośne wtryski gazu
A ja tam wolę raz na rok założyć nowe Valteki niż pchać kilkaset złotych w np Hane gdzie przy 125KM ;- nie odczuję różnicy