Treść opublikowana przez dziadekM
-
Częste odbijanie pistoletu przy tankowaniu w A4 B7 2.0TDI
Może za płytko lub za głęboko "wkładasz" pistolet
-
Jakie klocki do tarcz ATE ? Textar,Bosch,Ferodo,Ate?
dlaczego nie ma znaczenia? u mnie nie narzekam na hamulce,bardzo fajnie hamują tarcze nie biją,tylko klocki już się kończą a nie widzę oznaczeń na nich.mają tylko naklejkę 3M Tej taśmy już dawno tam powinno nie być. Ale wracając do tematu miałem klocki ate ale z tarczami trw i strasznie pyliły. Założyłem komplet Ferodo i dla odmiany czasami piszczą
-
Oznaczenie przepływomierza A3 AUM
Witam. Braciakowi padł przepływomierz w A3. Założony jest jakiś BBT Germany a chce założyć Boscha. Ma ktoś jakiś katalog czy coś żeby sprawdzić jaki numer przepływki boscha powinien być? Auto to A3 1,8T 150KM 2000r kod silnika AUM
-
Czym się sugerować przy doborze tarcz i klocków.
Na klocki MS szkoda kasy bo piszczą że masakra. Założyłem je i później musiałem wydać 160 na ferodo.
-
wymiana łożyska i tarcz z tyłu - co z pierścieniem ABS
Witam. Jak najlepiej założyć nowe pierścienie absu na nowe tarcze tak żeby nie pękły? Myślałem je nagrzać palnikiem i może by ładnie weszły i później się zacisnęły jak wystygną ale czy to im nie zaszkodzi? Druga sprawa jaki zastosować smar do łożysk? Po trzecie czy ta koronka co idzie na nakrętkę musi być nowa bo nie było w zestawie z łożyskami?
-
[ALL B5] Wymiana łożyska koła tył modele oprócz quattro
Witam. A czym najlepiej wbić nowe pierścienie abs-u na nowe tarcze tak żeby nie popękały? Myślałem rozgrzać je palnikiem i wsadzić ale nie wiem czy to dobry pomysł?
-
klocki master sport- testowaliscie?
Kiedyś takie miałem ale szybko ich trafiło. Teraz mam 288/25. Już zamówiłem FDB1323. Niedawno zakładałem takie u ojca z tarczami ferodo i nie piszczą więc myślę że będzie git... a za miesiąc tył
-
klocki master sport- testowaliscie?
Założyłem jakieś 800km temu zestaw tarcze ferodo i klocki MS. Już się w miarę dotarły, w miarę hamują ale coraz bardziej piszczą. Nawet lekkie hamowanie i pisk. Tak mnie to wk...a że zmieniam klocki na inne. Jak to mówią oszczędny 2 razy traci. Zastanawiam się nad ferodo lub bosch. Tylko z ferodo nie ma huba wersji premier bez czujników a u mnie nie występują, no chyba że odetnę.
-
[ALL B5] Skrzypi tylne zawieszenie
U mnie powód skrzypienia był banalny. Ocierał przewód od ABS-u o osłonę termiczną tłumika gdzieś w okolicach belki.
-
problem z czujnikiem ręcznego.
Tu masz jak to wygląda Dżwignia lewarek hamulca ręcznego Audi A4 lift FL (3218089344) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. a może urwałeś uchwyt przy czujniku i masz problem. Też tak kiedyś miałem. Wystarczyło zrobić otwór w czujniku w miejscu gdzie jest mocowanie i dać srubkę
-
Tylna wycieraczka nie działa
Witam. Podepnę się pod temat. U mnie wycieraczka działa ale jakoś dziwnie "skacze". Tzn nie robi pełnego płynnego obrotu tylko tak na 3-4 razy zatrzymuje się i rusza. Co to może być? ---------- Post dopisany 24-05-2013 at 21:35 ---------- Poprzedni post napisany 23-05-2013 at 20:37 ---------- Nikt nie odpowiedział ale i tak się pochwalę. Rozebrałem wszytko w mak i okazało się że winowajcą był mechanizm, ten metalowy element z półksiężycami. Ciężko było go ruszyć, Papier ścierny, zmywacz, smar i hula jak nowy. Odziwo trzpień który do wycieraczki był jak nowy. Przy okazji ukręciła się rurka przez którą przepływa płyn. Podsyłam jak to zrobić w łatwy sposób. Może komuś się przyda: Audi A4 B5 – Naprawa spryskiwacza tylnej szyby | Audi moją pasją
-
Od czego pasuje środkowy tłumik do A4 B5 1.8 ADR?
Witam. Szukam tłumika środkowego. Zależy mi na ori używkę w rozsądnych pieniądzach bo i tak jeszcze max i zmiana generacji. Jest dużo tłumików od TDI ale nie wiem czy podchodzi do 1,8. Ewentualnie jest jeszcze więcej od Passata B5 no i też nie wiem czy podejdzie? Montował ktoś kiedyś takie kombinacje? Proszę o opinie
-
[B5 ADP] Wymiana tłoczka przód
Witam. Mam takie pytanie. Czy długość tłoczka ma duże znaczenie? Bo szukałem po sklepach i w w jednym sklepie mają 55,3mm a w drugim jest ze 2mm krótszy. Średnice i wszystkie gumki takie same. Czy można założyć 2 różne?
-
Zderzak przedni - zamiennik. Ktoś montował?
Kupiłem ori używkę bo i tak trzeba malować
-
Dziwne docieranie tarcz?
Rzeczywiście trzymało na samym środku w tym zagłębieniu. Był ślad na klocku że tam był oparty. Ile się dało to wydarłem jakimś ostrym śrubokrętem a później troszkę podpiłowałem klocek na tym wypuszczeniu. Teraz zaczynają brać całą powierzchnią. Niby nic ale jak potrafi wkur...ć.
-
Dziwne docieranie tarcz?
A jak zacznie robić się rant od zewnętrznej to później będzie problem z odratowaniem...
-
Dziwne docieranie tarcz?
No dobra w czwartek po raz enty rozbieram hamulce i czyszcze na gites
-
Dziwne docieranie tarcz?
Druty dałem nowe. Łapy też czyściłem. Chyba żeby flexem od środka trochę zjechać?
-
Dziwne docieranie tarcz?
klocki i tarcze nowe. Na starych to była całkiem masakra bo niby brały od środkaA ale były dużo grubsze od strony piasty, To się dotrze czy trzeba coś robić?
-
Dziwne docieranie tarcz?
Kolor jest normalny tylko robiłem zdjęcia wieczorem i się słońce jakoś śmiesznie odbiło. ---------- Post dopisany at 21:08 ---------- Poprzedni post napisany at 20:38 ---------- Devastation w Tobie nadzieja
-
Dziwne docieranie tarcz?
Witam. Jestem świeżo po wymianie hamulców. Tarcze i klocki ferodo. Do tego tłoczki, wszystkie gumki, prowadnice, sprężyny. Zrobiłem jakieś 80km i zauważam że klocki nierówno przylegają do tarczy. Od piasty mało co zbiera a łapy w zacisku wyczyściłem do gołego metalu. Czy to się jeszcze ułoży? Boję się żeby tarcze nie poszły się jeb...ć
-
[B5 ADP] Wymiana tłoczka przód
Witam. Mam zamiar wymienić tłoczki i uszczelki tylko nie wiem jakiej firmy kupić. Czy wystarczy podstawowy zestaw naprawczy w motoryzacyjnym?
-
Zderzak przedni - zamiennik. Ktoś montował?
Witam. Stoję przed kupnem zderzaka. Szukałem oryginału ale coś sensownego nie uszkodzonego ciężko znaleźć a zresztą na zdjęciach to i tak mało co widać. Teraz pomyślałem nad zamiennikiem ale nie wiem jak z jakością. Montował ktoś kiedyś zamiennik? Da radę wyregulować? Tu podsyłam dwa dla przykładu- AUDI A4 B5 94-99 Nowy ZDERZAK PRZEDNI PRZÓD +BELKA (3153916957) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ZDERZAK PRZEDNI GRUNTOWANY AUDI A4 B5 94-98 RYBNIK (3164333192) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Co o nich sądzicie?
-
krzywiace sie tarcze przednie i klocki lapiace w polowie tarczy
Ale jak by była krzywa piasta to chyba by było bicie w czasie jazdy....tak mi się wydaje na chłopski rozum
-
krzywiace sie tarcze przednie i klocki lapiace w polowie tarczy
Mam to samo ale już się do tego przyzwyczaiłem bo wymiękam z tymi hamulcami. Pokrzywiłem TRW pełne, później TRW wentylowane. Na jesieni przetoczyłem, zrobiłem 6yś km i znowu biją a do tego rant jak bym zrobił z 50tyś km. Na dniach kupiłem zestaw Ferodo i już psychicznie przygotowuję się do wymiany za pół roku...