Treść opublikowana przez dziadekM
-
Wyciek oleju
Mi kiedyś puścił oring pod chłodniczką oleju to miałem mokre pół silnika i podłogę aż do tylnej belki
-
Przebieg silnika-jak długo silnik może być eksploatowany?
Masz pasek i łańcuszek. Z tym że łańcuszek jest tylko między wałkami. Pasek wymienia się co 120kkm. Koszt to zależy gdzie. Ja zapłaciłem 350zł. Łańcuszek to ciężko powiedzieć. Ktoś pisał na forum że co 200kkm
-
Twardsze zawieszenie do a4 , pytanie
Proponuję zawieszenie ori 1BE. Taki kompromis pomiędzy komfortem a trzymaniem w zakrętach
-
Nie startują wycieraczki.
ok jak będę miał chwilę to spróbuję je poruszać
-
Nie startują wycieraczki.
Witam. Co może być przyczyną że jak włączę przednie spryskiwacze (manetka do siebie) to nie załączają się wycieraczki. Trochę to denerwujące bo nie dość że muszę ciągnąć manetkę do siebie to jeszcze jednocześnie do góry żeby wycieraczki ruszyły. Czy to może być wina jakiegoś przekaźnika? Jakie on może mieć oznaczenie? Na dodatek zauważyłem że nie działa regulacja odstępów czasowych na manetce (ten dzyndzel na manetce). Pacjent to A4 2000r Avant
-
Prośba o poradę i pomoc - zaciski hamulcowe tył
Wymień na aluminiowe i nie będą się zapiekać. Miałem to samo, co pół roku smarowanie, rozruszanie i po jakimś czasie to samo. Wymieniłem zaciski na nowsze i problem znikł. Dodatkowo dochodzą przewody elastyczne ale raz zrobisz i spokój na lata
-
Jak odkręcić poduszkę kierowny !!! PILNE!!!
Z tyłu kierownicy masz otwory a w nich śruby torx. Teoretycznie trzeba odpiąć akumulator ale mi ostatnio padł klakson i w nerwach odłączyłem i podłączyłem poduszę na podłączonym akumulatorze i nic się nie stało. Oczywiście zapłon wyłączony
-
Wymiana zawiszenia
Ja mam master sporty ponad dwa lata i zero luzów. Sam wymieniałem. Jak masz trochę pojęcia o mechanice to dasz radę.
-
[B5 ADP] Czy w orginale są osłony na tarcze hamulcowe?
te są z A4 2000r
-
[B5 ADP] Czy w orginale są osłony na tarcze hamulcowe?
Nie wiedziałem że zestaw bosch/ferodo a teraz trw/ate to szajs. Piasty też wymieniałem ---------- Post dopisany at 18:25 ---------- Poprzedni post napisany at 13:20 ---------- Czy takie osłony podejdą do przedlifta? https://picasaweb.google.com/114373659298724196930/A1#
-
[B5 ADP] Czy w orginale są osłony na tarcze hamulcowe?
Sory za odgrzanie kotleta ale jak to jest z tymi osłonami? Ja już trzeci raz remontuję hamulce bi mi tarcze wichrują. Może jak bym miał osłony to by więcej zniosły. Tylko jakie te osłony idą?
-
Co się dzieje z tą tarczą i klockiem?!
jutro po południu jak wrócę z robo ---------- Post dopisany 17-07-2012 at 15:44 ---------- Poprzedni post napisany 16-07-2012 at 22:24 ---------- To wygląda mniej więcej tak: <br /><br />
-
Co się dzieje z tą tarczą i klockiem?!
Czyli za mocne sprężyny?
-
Co się dzieje z tą tarczą i klockiem?!
Witam. Dołączę się do tematu. Czy zacisk powinien się opierać o zewnętrzny klocek? Tzn czy powinien go tak jak by dociskać do środka tarczy? Bo właśnie dzisiaj jak rozebrałem hamulce to obczaiłem na zacisku ślad jak opiera się o klocek
-
Dziwne zachowanie ABS
A ma ktoś jakiś sprawdzony sposób na ustawienie odległości czujnika od koronki? No bo przecież szczelinomierza tam nie wciśnie
-
Plecionka do Audi A4 B6 1.9 TDI
Grunt to aby się wymiary zgadzały
-
Co to za rurka ?
coś ten link nie hula
-
Różnica w wahaczach A6-A4
Zgadza się mam 1BA i idą standardowe
-
Różnica w wahaczach A6-A4
Z tego co się orientuję to w S4/RS4 były inne zwrotnice i szły wahacze z większym sworzniem
-
Przekładka tylniej kanapy
No przecież ja tego nie robiłem. Myślałem nad tym jak chciałem zmienić fotele na te lekko kubełkowe a żeby był przód-tył taki sam musiał bym przerobić kanapę na składaną. Narazie odpukać mi przeszło
-
Przekładka tylniej kanapy
Też nad tym myślałem. Tu jest jakiś pomysł: http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?181301-B5-AFN-Wymiana-tylnej-kanapy-na-sk%B3adan%B1
-
[ALL B5] Koszt plecionki
Koledzy co powiecie o tej plecionce: http://moto.allegro.pl/zlacze-elastyczne-tlumik-audi-a3-a4-a6-a8-tt-i2255105850.html Chodzi mi o tą numer 505-005. Mój silnik to ADR
-
[ALL B5] Trzeszczenie przy nacisku
Też to miałem i to na dodatek po wymianie wahaczy. Skrzypiało jak uginałem samochód lub skręcałem kierownicą na postoju. Problem okazał się banalnie prosty. Otóż jak mocuje się wahacz dolny tylny tzw. banan to wchodzi on w takie jakby gniazdo w sankach. Na wahaczu przy otworze mocującym są takie jakby gumowe wypustki i to one właśnie skrzypiały w tym gnieździe jak wahacz pracował. Wyjąłem go, nasmarowałem dobrze wazeliną i jak ręką odjął. Jeżdżę już na MS trzeci rok i cisza. Wiem że to może być też oznaka zużytych wahaczy ale lepiej wszystko sprawdzić przed wymianą. Jako ciekawostkę dodam jeszcze że u brata w hondzie też skrzypiało i to strasznie głośno. Okazało się że wahacze górne w fabryce miały nadlane za dużo gumy i to skrzypiało. Wystarczyło nożem odciąć i po bólu.
-
Jaki rodzaj łożyska mam kupić?
tylko SKF lub FAG
-
Różnica w wahaczach A6-A4
Czy mógł by kolega devastation podać tak z czystej ciekawości jakie są różnice