Treść opublikowana przez dziadekM
-
Zmiana tarcz
Chyba że zaszalejesz na coś takiego http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?232062-Zaciski-jarzma-pod-312mm Tak czy siak jak chcesz zmienić na wentyl to wszystko masz do wymiany
-
Czujnik ABS
Sory że się wcinam ale jaką odległość powinien mieć czujnik abs od zębatki bo robiłem hamulce i tak ustawiłem na oko ale czasami załącza się abs jak jest słaba przyczepność choć nie hamuję mocno
-
[B5 ADR] Jakie świece zapłonowe polecacie ?
3 lata śmigam na ngk z gazem oczywiście i nie narzekam. Brat ma ngk ale irydowe jakieś to twierdzi że są lepsze od 3-elektrodowych
-
Zasilanie radia w stacyjce
Znalazłem drugi +12V ale jest dopiero po przekręceniu kluczyka na drugi stopień a wtedy już grzeją świece. W moim audi +12V jest już na pierwszym stopniu a u ojca (kupił niedawno A4 2000r 1,9 110KM zresztą po mojej namowie) dopiero na drugim. Czy to może być wina stacyjki, a może tak ten typ ma?
-
Zasilanie radia w stacyjce
Ale ja mam w kostce stałe zasilanie tylko chcę znaleźć drugi plus na pierwszym stopniu stacyjki
-
Zasilanie radia w stacyjce
Witam. Mam problem z zasileniem radia tak żeby działało pod kluczykiem. Mam w kostce jeden plus stały a drugi pod kluczykiem z tym że napięcie pojawia się dopiero po włączeniu zapłonu a że jest to diesel to grzeją świece, no i nie ma jak słuchać radia jak jest zimny silnik. Czy da się to jakoś przerobić?
-
Wymiana kierownicy czteroramiennej na poliftową
Tak się zastanawiam czy da się założyć manetki z polifta? Bo wtedy taśma pasuje elegancko.
-
Dziwnie wzrastają obroty
Naprawiło się. Wyciągnąłem na kilka minut obydwa bezpieczniki od instalacji i jak ręką odjął. Ale coś za coś. Teraz na zimnym po dodaniu gazu lekko się zadławi-jak by się gaz kończył. Jutro wymienię filtry bo już ze 2 lata nie ruszane.
-
Dziwnie wzrastają obroty
Witam. Od kilku dni zauważyłem że jak jest zimny silnik i jadę na gazie to np. przy dojeżdżaniu do skrzyżowań wrzucam na luz to obroty spadają po czym samoistnie rosną tak do 4000obr/min i po kilku sekundach znowu spadają. Jak się silnik nagrzeje to jest ok. Na PB też jest ok. Czy to może być wina wtrysków? Mam valteki z 2007 roku. W tamtym roku założyłem zestaw naprawczy. A może coś innego?
-
[ALL B5] Problem z wycieraczką z przodu
soprano jak uporasz się z tym problemem to daj znać bo ojciec kupił A4 polift i ma to samo i mnie męczy żebym mu to zrobił.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Ja mam MS, ok 25000 przejechane (woj lubelskie chyba najgorsze drogi w kraju) i cisza. LMF są ponad 2 razy droższe ale czy wytrzymają 2 razy tyle...
-
Gdy przełączy na gaz gaśnie
Pomaga też czyszczenie wtrysków. Mi też przygasał przy przełączaniu a jak przeczyściłem wtryski to na jakiś czas pomogło.
-
Gdy przełączy na gaz gaśnie
jeden masz pod parownikiem a drugi na przewodzie pomiędzy parownikiem a wtryskiwaczami. tylko przed wymianą dla pewności zakręć zawór w butli
-
Ile pali Wam gazu?
1,8 ADR Stag 300 kiedyś było 10/100 ale teraz 12/100 (4-letnie valteki, cud że jeszcze żyją)
-
[ALL B5] Dobry zestaw na przód, czy to dobry wybór?
Założyłem tarcze trw i klocki ate i powiem że tarcze lecą szybciej od klocków. U ojca założyłem klocki ferodo i przez 2 lata prawie nic nie ubyło.
-
[B5 AFN] Pomoc przy wymianie amortyzatorów tył
Jak chcesz wymieniać tuleje w belce to zarezerwuj sobie trochę więcej czasu.
-
Wymiana kierownicy czteroramiennej na poliftową
Jak by ktoś chciał to mam na sprzedaż: http://allegro.pl/kierownica-airbag-tasma-tulejka-redukcyjna-i2195011937.html
-
[ALL B5] Uszkodzony zegarek
Naprawdę nikt tego nie rozbierał. Może chociaż ktoś wie czy tam jest taśma lutowana do płytki czy zwykłe gumki przewodzące.
-
[ALL] Samodzielna wymiana wyświetlacza.
Dzięki kolego rzeczywiście na 3 stronie tego postu jest do pobrania plik pdf jak naprawić taśmę i jest pokazane jak ją wylutować. Jednak się za to nie zabiorę, bo nigdy nie lutowałem powietrzem
-
[ALL] Samodzielna wymiana wyświetlacza.
Witam. Wiem że mam do wymiany wyświetlacz FIS (słabnie jak się nagrzeje). Znalazłem na allegro kilka ofert z wyświetlaczami nowymi ale nie wiem czy idzie to samemu wymienić no i czy nie trzeba coś potem ustawiać żeby to dobrze świeciło. Znalazłem gościa co to robi ale liczy za wymianę tyle co wart wyświetlacz
-
[ALL B5] Uszkodzony zegarek
Witam. Mój ojciec kupił dzisiaj A4 2000r. Niby wszystko ok ale coś jest chyba uszkodzone w zegarku. Nie wyświetla godziny i daty tylko pojedyncze kreski. Ustawianie działa bo próbowałem i coś się zmienia. Czy wie ktoś może czy taki wyświetlacz można jakoś naprawić?
-
Wymiana kierownicy czteroramiennej na poliftową
Kurde zgłupiałem. Kupiłem ten zestaw http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=241549.new#new ale już sam nie wiem co z tą taśmą. Da się ją jakoś zamontować żeby nie nic nie telepało się w czasie jazdy. Miałem w weekend to robić ale jak przeczytałem cały watek to zastanawiam się nad "dużą" taśmą ale z drugiej strony ceny nie za ciekawe. Ma ktoś taki zestaw jak ten co kupiłem? Niech ktoś powie że będzie git i już się nie odzywam
-
[B5 ADR] Piszcząca rolka rozrządu?
Dzisiaj ściągnąłem pasek i dalej to samo, piszczy wyraźnie z okolic rolek rozrządu. W miarę nagrzewania piszczy już tylko przy wyższych obrotach aż w końcu przestaje całkiem. Czy można z tym jeździć, czy taka rolka może się w końcu zablokować?
-
[B5 ADR] Piszcząca rolka rozrządu?
Witam. Mam problem chyba z jedną z rolek od rozrządu. Na zimnym silniku popiskuje niezależnie od obrotów. Jak się nagrzeje to cisza. Zaczęło kilka dni temu jak pojawiły się przymrozki. Od razu dodam że to raczej rolka właśnie od rozrządu bo się dzisiaj przysłuchiwałem i po ściągnięciu osłony paska rozrządu piszczenie było głośniejsze. Czy można z tym jeździć? Na rozrządzie mam zrobione ok 23000km
-
[ALL B5] Dolna rozpórka
Witam. Gdzie można kupić taką dolną rozpórkę? Czy w A6 i Passacie też były montowane?