Treść opublikowana przez dziadekM
-
Ocena logów
Witam wszystkich. Niedawno zakupiłem moje B6 i przyszła pora na zabawę z kabelkiem. Dzisiaj zrobiłem pierwsze logi. Dodam tylko że czasami na jałowym leciutko telepnie. VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
-
Problem z alarmem
Tzn z zamykaniem/otwieraniem nie mam problemu. Raz tylko bagażnik nie chciał się otworzyć. Ale z tymi przewodami w słupku może być coś na rzeczy bo jak otwieram drzwi to głośnik gra/przestaje i tak w kółko.
-
Problem z alarmem
Witam. Mam fabryczny alarm ale coś nie chce się włączyć po zamknięciu samochodu. Robiłem scan błędów i coś chyba za dużo wyszło Jak ktoś biegły to prosż o pomoc w rozszyfrowaniu tego: VIN Number: WAUZZZ8E84A111359 License Plate: Address 46: Central Conv. Labels: 8E0-959-433-MAX.LBL Controller: 8E0 959 433 BC Component: Komfortgerát T3B 1311 Coding: 06986 Shop #: WSC 63251 VCID: 73995CCF52AD 18 Faults Found: 01134 - Alarm Horn (H12) 49-00 - No Communications 01616 - Signal Wire to Interior Monitor 49-10 - No Communications - Intermittent 01370 - Alarm triggered by Interior Monitoring 35-00 - - 00962 - Alarm via. Tilt Sensor 35-00 - - 01368 - Alarm triggered by Luggage Compartment Switch 35-00 - - 01371 - Alarm triggered by Door Contact Switch; Driver's Side 35-00 - - 01572 - Alarm triggered by Door Contact Switch; Passenger Side 35-00 - - 01574 - Alarm triggered by Door Contact Switch; Right Rear 35-00 - - 00915 - Window Regulator Switch; Rear Right; Driver (E55) 27-10 - Implausible Signal - Intermittent 01034 - Electric Window Thermal Protection Active; Driver 35-10 - - - Intermittent 00912 - Window Regulator Switch; Front Left (E40) 27-10 - Implausible Signal - Intermittent 01705 - Selection Switch for Mirror-Adjust (E48) 27-10 - Implausible Signal - Intermittent 01559 - Drivers Door 59-10 - Can't Unlock - Intermittent 01331 - Door Control Module; Driver Side (J386) 53-10 - Supply Voltage Too Low - Intermittent 01560 - Passenger Door 59-10 - Can't Unlock - Intermittent 01561 - Left Rear Door 59-10 - Can't Unlock - Intermittent 00937 - Switch for Electric Window; Rear Left (E52) 27-10 - Implausible Signal - Intermittent 01333 - Door Control Module; Rear Left (J388) 53-10 - Supply Voltage Too Low - Intermittent
-
Zestaw naprawczy włącznika świateł
A nie wydaje się wam że podświetlanie jest słabsze niż w oryginale? Bo jak popatrzę na inne przyciski to włącznik jakiś taki ciemny
-
Instalacja diody podswietlajaca ikonke swiatel pozycyjnych w wlączniku świateł.
Pany mam problem z diodami. Nie chcą mi zaświecić te co podświetlają pokrętło. Diody sprawne. Przemierzyłem wszytko w kostce i wszystkie prądy są wtedy co trzeba. Przełącznik mam 8E0 941 531 A
-
Navigation Plus RNS D
Witam. Mam RNS-D 8E0 035 192 B Próbuję wgrać pl menu ale nijak nie mogę. Nagrałem obraz płyty programem ultraiso i wyskakuje w radiu Onjuiste CD. Nawet nie wiem w jakim to języku. Niby coś cały czas odczytuje ale nic z tego nie wychodzi. Co jakiś czas wyskakuje tylko coś takiego
-
Regeneracja włącznika świateł
Diody sprawdzałem na "krótko" czyli podałem napięcie prosto na nóżki diod. Jutro spróbuję przez kostkę bo może coś po drodze od pinów do diod ginie. Tylko mam problem ze zdjęciem pokrętła i może w końcu zacząć samo wyskakiwać i będzie problem....
-
Regeneracja włącznika świateł
Rozebrałem włącznik i rzeczywiście są diody do podświetlania pokrętła. Diody sprawne a nie świeci. Może trzeba coś kodować? A może nie w każdej wersji świeciło. Brak mi pomysłów
-
Regeneracja włącznika świateł
Witam. Wymieniłem dzisiaj tarcze ale coś mi nie pasuje i stąd kilka pytań. Czy i kiedy powinna się świecić na pokrętle ikona żarówki i ta "kropka"? Czy powinny być podświetlone te znaczki od włączania przeciwmgielnych (trójkąciki z kreskami)?
-
Wyświetlacz RNS-D
A ten ekran jest jakiś w miarę uniwersalny czy musi być konkretnie od RNS-D ?
-
Wyświetlacz RNS-D
Witam. Posiadam w aucie radio RNS-D. Ostatnio nie wiadomo skąd wyskoczyły na wyświetlaczu kreski jak na zdj. Przy przeginaniu wyświetlacza nic się nie zmienia czyli taśma chyba ok. Wie ktoś czy to jest naprawialne, a przede wszystkim opłacalne?
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Kupiłem niedawno B6. Jeżdżę jakieś 3 tyg i przyszła pora pościągać koła bo nie mogę jak gdzieś nie wsadzę łap. Aż się zdziwiłem jak zobaczyłem że mam wszystkie oryginalne wahacze, Na każdym LMO i wybity rok 03. Przejechane jakieś 220tkm. Także jak coś zacznie się dziać (odpukać) to chyba założę Lem bo jednak trochę wytrzymują. Wcześniej w B5 wsadziłem MS w 2010 i do sprzedaży (równo 4 lata) zero luzów. Dużo też zależy jednak od techniki jazdy. Akurat 80% dróg po których jeżdżę jest jak stół a na innych baardzo powoli więc może dlatego.
-
Pasta do ręcznego spolerowania reflektorów
Mój brat robił lampy w A3 tym: AUTOSOL METAL POLISH 75 ML PASTA POLERSKA HIT (4237423672) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Z tym że pasowało by polerką na np. wiertarce
-
Akcja zbiorowa - rozkminiamy zawieszenie 1BA vs 1BE ( kat. mas osi)
Auto: A4 B6 Nadwozie: Avant Silnik: AVF Skrzynia: 6 manual FWD Zawieszenie: 1BA Opony: 205/55/16 Paliwo: 1/4 zbiornika Przód: 684mm Tył: 685mm
-
[ALL B5] Za nic nie moge nastawic zegarka, pokretla nie odpowiadaja
Jakiś czas był spokój ale znowu idzie do tyłu...pomocy
-
Zawór N75 oraz przewody podciśnienia
U ojca też coś AVG się zamulił. Jak by był 1,9 wolnossący. Wogóle sztanga nie chodziła, ssania na wężyku brak. Zdjąłem wężyk i zwyczajnie dmuchnąłem. Okazało się że puścił przewód zasilający N75. Po złączeniu jak ręką odjął. Czyli podstawa to szczelny układ.
-
Polecane opony letnie
Kupiłem 4 letnie Bridgestone Turanza ER300 po 100zł/szt. Bieżnik 7mm. Mogę się założyć że żaden chińczyk nie da im rady. Według mnie oszczędzanie na oponach nie ma najmniejszego sensu bo to w końcu nasze życie. Chcesz jeździć szybciej i być pewnym że opona nie puści przyczepności to nie oszczędzaj. Aczkolwiek nie zawsze drogie znaczy dobre. Miałem wcześniej Goodyear Excellence i po 40tyś tak się jakoś dziwnie spłaszczyły w niektórych miejscach że poszły do kosza
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Mi ostatnio zdechła Futura. Przeżyła 3 lata i 2 miesiące czyli gwarancja i tyle. Także ja osobiście futury nie polecę
-
bicie podczas hamowania
Zawsze można założyć koła drugie (lato lub zima) i zobaczyć czy będzie poprawa, później pomiar bicia piast, luzy w zawieszeniu a na końcu tarcze do wymiany
-
Co się dzieje z tą tarczą i klockiem?!
No tak zrobiłem jak mówisz i jest git. Ale po co może miliony osób w błąd wprowadza. Że niby nawet gwarancji nie uznają jak znajdą ślady smaru
-
Co się dzieje z tą tarczą i klockiem?!
Witam. Jak to w końcu jest ze nakładaniem smaru miedziowego między piastę i tarczę? Na forum już kilka razy wyczytałem żeby lekko przesmarować żeby nie rdzewiało, lepiej później tarcza zeszła itp. Z kolei oglądam sobie czasami program "Samochód marzeń - kup i zrób" i tam ten "mechanior" zawsze twierdzi że w żadnym wypadku nie można nic smarować bo się tarcze pokrzywią. Ja założyłem nowe tarcze i lekko przesmarowałem no i nie wiem czy nie rozbierać i nie czyścić do sucha skoro to szkodzi tarczom.
-
Osłona przegubu wewnętrznego
To w 1,6 i S4 jest taki sam przegub?
-
Osłona przegubu wewnętrznego
Witam. Wie ktoś może jakie wymiary ma osłona gumowa przegubu wewnętrznego na lewej półosi? Pacjent to 1,8 ADR 95r
-
Wymiana przegubu wewnetrznego
Kolego mógł byś mi podać jakie wymiary ma osłona przegubu wewnętrznego bo mam do wymiany i nie wiem jaka tam idzie.
-
Wymiana łożysk tył
ja zakładałem SKF-y i dokręciłem żeby dało się przesuwać podkładkę. Po przejechaniu ok. 50km łożyska się chyba ułożył i znowu musiałem je dokręcić tak żeby dało się podkładkę przesuwać. Teraz mam już przejechane jakieś 300km i znowu chyba trzeba dokręcić lekko bo za duży luz się zrobił