Treść opublikowana przez Koucz
-
generalny remont ASN
Gratuluję doprowadzenia auta do ładu. Możesz na pw podać koszt regulacji rozrządu, czy płaciłeś za wszystko razem?
-
Szarpniecie przy ruszaniu/ dodaniu gazu
nie ma , jest tylko zubożenie mazda , teraz nie mam kompletnie efektu zimnego vaga , nawet myślę o zejściu do 20 stopni przełączania choć te 25 będzie zdrowsze dla wtrysków w sumie Nie myślę tylko wiem. Wymieniłem złącze elastyczne, regulacja i po problemie.Tak było bynajmniej u mnie. Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
-
Szarpniecie przy ruszaniu/ dodaniu gazu
Miałem podobny problem, tyle że u mnie jest tiptronic. Rozwiązaniem problemu było uszczelnienie układu wydechowego później regulacja instalacji. Miałem przedmuch po jednej stronie i tak się właśnie działo. Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
-
wymiana oliwy co 15000 km a co ile dni?
U mnie po skasowaniu pojawia się 16tys.km do przejechania bo mam wersję US, a Jankesy wymieniają co 10tys. mil Druga sprawa to ustawienie serwisu LongLife czyli 30tys.km/2 lata to teoretyczny max. - w praktyce komputer analizuje styl jazdy, temperaturę oleju, długość dziennych przejazdów itp. i bywa, że skraca ten interwał dość znacznie. Pierwsze słyszę żeby komputer sam zmieniał częstotliwość przeglądu oleju w oparciu o styl jazdy. Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
-
Kłopoty z olejem
Zrobione już 4000km po zmianie. Roland dwie setki żeby dalej stan był pod maksimum. Jak na razie jestem zadowolony z zmiany na motul. Z finalną oceną poczekam do lata. Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
-
Kłopoty z olejem
Update: Od wymiany zrobiłem 1500km, kilka razy trasa razem z 500km, 300 miasto, reszta mieszany. Kilka razy trafił się ktoś kto chciał sprawdzić czy da radę audi 1.6 quattro (tak mam na klapie ☺) i... Na bagnecie ubyła raptem jedna kreska. Jestem w szoku po prostu, biorąc pod uwagę że stan był na marks (prawie). Także przesiadka z castrol 5w40 na motul 5w40 x-clean jak najbardziej na plus. Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
-
Kłopoty z olejem
Minęło, ale po prostu nie było kiedy. Jak na razie pozostaje czekać do pierwszego tysiąca wtedy ocenie. Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
-
Kłopoty z olejem
Wczoraj udało mi się zrobić płukankę silnika i zalać motul x-clean 5w40. Po kilku k km, dam znać jak zużycie.
-
Jak długo powinno trzymać na ssaniu
Witam wszystkich, Mam pytanie z natury nie dających mi spokoju, mianowicie- jak długo silniki w Waszych autach pracują na ssaniu zaraz po odpaleniu z rana (ASN)? Ponieważ zauważam że nie ważne czy jest to zima, lato czy jesień, na ssaniu mniej więcej trzyma +/- 2 minuty. Czy takie zachowanie jest normalne w przypadku tego silnika? Z góry dziękuję za wszelkie info.
-
Nagły ubytek oleju. Pilnie
Jaki był stan oleju na bagnecie po dolaniu oleju? Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
-
Przedni zderzak S LINE co wsadzić w środek ? moze od S4 grill
Golf mk6, polecam wpisać w wyszukiwarce "a4 b6 honeycomb" i Ci pokażę w proponowanych obrazach. Sam będę ćwiczył taki patent w zderzaku s4. [emoji55] /edit/ Załączam foty. Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
-
Kłopoty z olejem
Dziękuję. On- nie, młody chłopak który zajmuje się mechaniką. Ma "guru" który robi przy busach i uważa że jak przerobił n silników i jest złotą rączką to wie co do czego lać. Najlepszy był komentarz jak stwierdziłem że ja chce mieć smarowanie dobre (przez lanie syntetyka), na co on "Ale ten silnik trzeba uszczelnić bo jeszcze trochę i będzie do roboty. Kto to widział żeby tyle oleju ubywało." Za offtop przepraszam.
-
Kłopoty z olejem
Dopiszę mały update, ostatnie 2 tysiące przejechane- o dziwo ubyło jakieś 0,5L w sumie. Tak czy inaczej za jakiś tydzień kupuje płukankę z LM, olej Motul X-clean i będę patrzył co się będzie działo. P.S. Ostatnio mało się nie zabiłem z gościem który mi cały czas próbował wmówić że przy takim przebiegu ~220k km i takich przepałach oleju powinienem zalać półsyntetyk. Ja mu swoje że wole spalony olej ale lepsze smarowanie, a ten dalej swoje. Koledze doradził to samo i go posłuchał. Efekt- po pierwszej zmianie z syntetyka na pół- padła kompresja. P.S.2 Ma ktoś zaufanego sprzedającego na allegro z olejami? PW mile widziane. Pozdrawiam
-
Kłopoty z olejem
Miałem zalany 10w60 i przez cztery miesiące jak jeździłem na takim oleju to wypiło go mało co. Jak zmieniłem na 5w40 Castrol Edge, sytuacja się zmieniła. Zrobiłem już 13 tys, wypiło jakieś 4 litry oleju, fakt ciężka noga robi swoje, no ale. Nadmienię że była robiona płukanka przy zmianie oleju. W przyszłym miesiącu zalewam motul i zobaczę co się będzie działo.
-
ASN wasze przebiegi
233tys, przebieg oryginalny: -wymiana złącza elastycznego na wydechu; -wymiana uszczelniacza na końcu skrzyni aut. (quattro); -naprawa podciśnień; Jak na razie tyle. @Kruk_89 jaki motul zalałeś? Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
-
Kolejny problem....
Na wstępie, cewki sprawdzałeś? Bo mi to wygląda bardziej na awarie cewki. Poza tym przydał by się vag bo pewnie by pokazał przy czym wywala check. Wydziergane z mojego G2
-
Syczenie z filtra powietrza przy dodawaniu gazu
Może masz gdzieś nieszczelność. Ja jak zmieniłem filtr z sportowego wkładu na zwykły filtron to też tak miałem do momentu aż się dobrze nie ułożył. Wydziergane z mojego G2
-
przepiananie LPG na PB podczas startu
Dzieje się to na wysokich obrotach? Jeżeli tak, możliwe że masz ustawie odcięcie gazu w zbyt niskim przedziale obrotów. Jedź spokojnie cały czas przyspieszając (na jednym biegu do końca obrotów), jeżeli będzie przerzucać na pb, to tu bym szukał problemu. Wydziergane z mojego G2
-
[ASN] Tarcze tył nawiercane
W nawiązaniu do pytania czy warto- wg mnie nie. Różnica w hamowaniu niewielka, drobna różnica na korzyść mikody podczas bardziej sportowej jazdy. Trzeba dobrać odpowiednie klocki, ponieważ za twarde dość szybko mogą je wykończyć (w moim wypadku po niecałych jednych klockach, poszły na złom). W zimie stają się jednolite, konieczne jest czyszczenie, inaczej pogarsza się hamowanie. Muszę zaznaczyć że miałem je w passacie b5, co nie zmienia faktu że jeden taki zestaw (przód+ tył) mam za sobą. Wydziergane z mojego G2
-
ASN- jakie tlumiki?
Osobiście polecał bym mangflow, tyle że w asn go nie słyszałem. Aktualnie mam założone wynalazki typu inoxcar, ale w najbliższym czasie będę zmieniał na właśnie mangflow. Wydziergane z mojego G2
-
Instalacja LPG - propozycja - opinie
Witam serdecznie, po pierwsze gratuluję zakupu i życzę miliona kilometrów i bezawaryjne jazdy. Jako że byłem w prawie identycznej sytuacji (pierwsze auto z taką mocą i do tego wizja założenia lpg) wiec do niektórych punktów się jestem w stanie odnieść. 3) wśród opinii i żywych przykładów, zauważyłem ze większość osób ma założone reduktory do 250 KM i w zupełności dają radę. Sam posiadam jeden reduktor AC r 01 250, sprawdza się znakomicie. Wiec osobiście polecał bym jeden dobry reduktor do 250 KM i dobrego gazownika który to ułatwi. :-) 4) Często bywa tak ze monter będzie polecał takie podzespoły w których już wie co z czym się je, lub takie na których ma większy profit. Taka konkluzja z mojej strony. 5) Zamiast dopytać, radzę znaleźć sprawdzonego, który instalacje zrobi bardzo schludnie, wszystko będzie na swoim miejscu, a co najważniejsze - jego praca będzie adekwatna do kwoty jaka sobie będzie życzył. Pamiętaj również o tym żeby samemu tez się rozeznać w temacie a nie wierzyć ślepo monterowi . Czas spędzony na lekturze opinii, komentarzy i analizie for na pewno zaprocentuje podczas finalnej decyzji w sprawie. Pozdrawiam serdecznie. Wydziergane z mojego G2
-
Zaworek zwrotny
Najszybciej będzie przez jakąś etke online, kwestia tylko odszukać odpowiedni dział.
-
Witam wszystkim potrzebny gazownik
Polecam poszukać wśród znajomych zaufanego fachowca. Ponieważ najszybciej tym tropem znajdziesz takiego który tobie będzie odpowiadał. Ewentualnie polecam forum które się tym tematem trudni i tez Cie nakieruje na odpowiednią osobę.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witaj
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Daj mail na pw, to Ci zdjęcia robie.