Treść opublikowana przez adadur
-
Zasady wymiany i docierania tarcz hamulcowych, kierunkowość klocków hamulcowych
Rzuć jakimś przykładem... bardziej może przednich niż tylnych bo tam może i różne kwiatki się działy.
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Na 100% nawet 1000% to wina styków przerywacza, siedzi on pod trójkątem świateł awaryjnych. Zdejmij ramkę, małymi kombinerkami wyjmij włącznik, rozepnij wtyczkę, podważ zabezpieczenia i otwórz tą puszeczkę, dostań się do dźwigienek i styków przerywacza, da się poznać które są wypracowane, delikatnie oczyść je (styki po obu stronach - płytki i dźwigienki), złóż obudowę, podepnij na próbę.
-
Zasady wymiany i docierania tarcz hamulcowych, kierunkowość klocków hamulcowych
Tarcze nie dzielą się na L czy P, za to klocki (przednie wewnętrzne) NA PEWNO mają oznaczenia L i P strony. Jak nie ma opisu to zauważ (na przykładzie przednich klocków) że od tylnej strony wewnętrzny klocek w koło blaszki z mocowaniami na 1/3 obwodu ma takie wycięcie. Wówczas montujemy wg starych klocków (które mają oznaczenie) patrząc jak układa się ten "rowek".
-
[ALL] Mieszanie płynów do chłodnicy
Nie wolno mieszać G11 z G12 G+ i G++ są mieszanle wzajemnie oraz z G11 i G12 Dodam że na początku w A4 był płyn G11 potem w od 1996 pojawił się G12, następnie od 2000 pojawił się G12+, a od 2005 pojawił się G12++. W związku z tym nie powinno się stosować starszego płynu niż wymagany. Wg mnie możesz pomieszać G12+ (liliowy) z tym FEBI (prawdopodobnie to jest odpowiednik G12 - czerwony)
-
[ALL B6] Czy takie zestawienie będzie odpowiednie?
Kolego zdecydowałeś się gdzie ten głośnik/skrzynia ma byc umieszczone? Czy ma to byc skrzynka wożona w bagażniku auta, czy zabudowa w boczku, czy zabudowa w wannie koła zapasowego itp itd Rozważ to dobrze bo pod tym kątem będziesz szukał głośnika.
-
[ALL] Zmieniarka DVD do odtwarzania muzyki - pliki bezstratne
Rozwiązać swoją potrzebę możesz przez zainstalowanie radyjka mp3 z wejściem USB - do tego podłączysz sobie dysk zew. i dodatkowe zasilanie bo zasilania w USB wystarcza tylko na PenDrive a nie na HDD. Zapodajesz dysk np. 320GB i wszelkie płyty DVD się chowają przy tym. Nie wspominając że płytki DVD są znacznie bardziej czułe na zarysowania, trzeba je przygotowywać i nagrywać itd.... a tak przygotowujesz pliki w domu i kopiujesz na HDD.
-
Wymiana drazka kierowniczego
Yaqb mam pytanko jak oceniasz dostęp płaskim kluczem 38 do odkręcenia drążka kierowniczego od listwy. Którędy podejść i jak manewrować przecież nie małym kluczem? Zapewne ten klucz VAG 1923 (Hazet: 2526-38) rozwiązuje temat http://www.hazet.de/produkte/online-katalog/artikel/neuheitenaktionsartikel/aktions-sonderartikel/4000896158539/ Kręcenie płaskim (zwykłym kluczem) jakoś sobie nie wyobrażam. Klucz Hazet'a to koszt ok. 100zł - ewentualne zastępstwo to kupic klucz 38 obciąc go, wykonać w nim otwór pod nasadkę 10 pod przedłużkę 1/2" do grzechotki (to chyba najmniejsza nasadka z serii 1/2") przełożyć i obspawać z dwóch stron.
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Tak śmignęło mi to cudo w zeszłym tygodniu. Badziew ... aż przykro tak piękne auto tak zepsuć!!!
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Turbo od AWX/AVF da ci ... - płynniejszy przyrost mocy, wraz ze wzrostem obrotów trochę więcej mocy ale moc max. osiągana będzie ok 4200obr a nie jak teraz 4000 - wg mnie rozsądnie jest dać ok.165KM - wyraźnie lepszy przebieg momentu tzn. narastać do 2000-2100 będzie podobnie, ale moment max. będzie raczej trochę później (niż seryjny AJM) ok. 2200 (wyższy niż obecnie) i naprawdę na stałym max. poziomie do nawet 3500.
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
no jak zmieni to musowo na korektę softa trza się wybrać i dojdzie parę KM-ów no musowo ... ale w KM już bym nie szedł ... bardziej w Nm
-
Speech Dialogue System SDS w RNS E
By uniknąć problemów z jakością połączeń nie kombinuj i kup odpowiedni. Tu masz opisane jakie: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=32362.0
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
To zbieraj na przepływkę - przy obecnych cenach paliwa opłaca ją się wymienić Moc OK rozsądna, nieco więcej liczyłem w Nm - zapytaj Roberta co go tu ograniczało. Zaleta tego taka że sprzęgło się nie wysra, węc można powiedzieć że rozsądnie wszystko. Polecam poczytac o różnicach w turbienie AWX/AVF a BRD - podpasuj pod siebie bo możesz się zdziwić zmianą charakterystyki w aucie.
-
[ALL B6] Mozolne dłubanie mojego Avanta
airbob poruszył dobrą kwestę - też w poprzednim aucie miałem zwrotnice w drzwiach, nie dość że musiałem zabezpieczać przez wilgocią to śniedziały styki, brak łatwego dostępu mnie wkurzał. Lepiej je umieścić pod zaślepkami na końcach kokpitu
-
Montaż tempomatu A4 B5
Znam człowieka który wyrezał tak tempomat ale nie jest to aż tak proste jak myślisz. I tak musisz pobawić się z kabelkami (mniej lub więcej) a koszt manetki nie jest kosmiczny od 30 zł można już znaleźć. Poważnie zastanów się czy nie lepiej odżałować miesięcznie flaszkę i 4 piwka i zrobić to później jak należy. Co do twego pytania to jak nikt ci nie podpowie to pomocny może być VAG tam każde "kliknięcie" pozycja jest rejestrowana i oznaczona.
-
[B6 AWX] Montaż car audio- którędy puścić przewody
nie pod ale z boku aku (pomiędzy aku a filtrem). Ja puściłem tamtędy 2x20mm2. za schowkiem zakrecam w kierunku słupka A, schodze razem z wiązkami w dół i korytkami ... wychodzi w prawej str. tylnej kanapy. Sygnałowe (RCA) idą kanałami na środkowym tunelu.
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Jak będzie to super narazie to nawet dziury w ziemi nie ma... Ja nie wiem czy oni w jeden sezon mają to wybudowac czy w dwa?
-
[ALL B5] Nagłośnienie BOSE przerywa przy większej głośności
Prawdopodbnie dopada cię znan powszechnie usterka ... poczytaj tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=109317.msg1279922#msg1279922
-
[ALL B5] Subwoofer do B5 Sedan Oryginalny? Za podłokietnikiem
... kombinujecie ... ori sub jest słaby tzn. przy niskiej głośności słychać go w miarę przyzwoicie ale już troszkę głośniej i nie tylko słabo go "czuć" co też zaczyna zniekształcać. W sedanie efekt będzie jeszcze gorszy bo bagażnik jest wyizolowany od słuchacza, dlatego w sedanach ori sub jest powiązany z tylną półką. Reasumując jedyne wartościowe wyjście to zabudowa w bagażniku - do wyboru albo skrzynia albo żywica i wkomponować w boczek.
-
[ALL B6] [Avant] Modyfikacja seryjnego Subwoofera
Może na wspomniany głośnik nie ma gotowców ale można poszukać głośnik już z dedykowaną obudową. Czasami producent oferuje ten sam głośnik luzem jak i w obudowie.
-
[B6 AWX] Montaż car audio- którędy puścić przewody
W B6 nie ma to sensu bo jest fabryczny otwór na grodzi pomiędzy filtrem a akku. Pozatym zaoszczędzamy tymsamy 1-1,5m kabla. Zaleta jest też taka ża schowkiem możemy ładnie zejść w dół i pociągnąć podłogą na tył, z lewej strony jest tam upchane trochę kabelków, przekaźników modułów itp itd co przeszkadza. Grzanie wzmaka nie zależy tylko od samego bum bum ale też od jego ustawienia. W zależności od wzmaka odprowadzenie ciepła głownie realizowane jest spodem oraz bocznymi radiatorami, więc możesz zamocować go na szynach z aluminiowego profilu by spod niego uchodziło ciepło a nie grzało plastykowego wkładu podłogi. Ostatecznością jest montaż wiatraczka(ów) z PC-ta.
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
w tej branży zawsze ściemniają
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Grzesiek ... nie wymigasz się wiem że będziesz miał foty... https://picasaweb.google.com/chudineze/BukowinaTatrzanska2011?authkey=Gv1sRgCPqf-KP_4rS08wE&feat=directlink#5589022637073675442
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Widziałem go dziś - jechał do góry Robotniczą ... pech to pech. Jak tam rozeznaliście sprawę czy można się ubiegać o odszkodowanie?
-
[ALL] Ceramiczne klocki Ate
Ogólnie hamulce na tyle szału nie robią ale argumenty w postaci minimalnego pylenia i cichej pracy nie są bez znaczenia. wspomnę tylko,że klocki oryginalne na tył do A4 B6 dla kodów 1KD i 1KP to koszt ok. 250zł więc też jest nad czym sie zastanawiać.
-
[B6 8E] wymiana zarówki postojowej - do ASO?
Czy ksenon czy halogen czas mniejwięcej ten sam z tym że do halogenu nie trzeba odkrecać lampy ale za to w halogenie trzeba trochę się pogimanatykować ręką by dostac żarówki. Po demontażu lampy należy ją ustawić i tu już się raczej płaci.