Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

adadur

VIP
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez adadur

  1. Rzuć jakimś przykładem... bardziej może przednich niż tylnych bo tam może i różne kwiatki się działy.
  2. Na 100% nawet 1000% to wina styków przerywacza, siedzi on pod trójkątem świateł awaryjnych. Zdejmij ramkę, małymi kombinerkami wyjmij włącznik, rozepnij wtyczkę, podważ zabezpieczenia i otwórz tą puszeczkę, dostań się do dźwigienek i styków przerywacza, da się poznać które są wypracowane, delikatnie oczyść je (styki po obu stronach - płytki i dźwigienki), złóż obudowę, podepnij na próbę.
  3. Tarcze nie dzielą się na L czy P, za to klocki (przednie wewnętrzne) NA PEWNO mają oznaczenia L i P strony. Jak nie ma opisu to zauważ (na przykładzie przednich klocków) że od tylnej strony wewnętrzny klocek w koło blaszki z mocowaniami na 1/3 obwodu ma takie wycięcie. Wówczas montujemy wg starych klocków (które mają oznaczenie) patrząc jak układa się ten "rowek".
  4. Nie wolno mieszać G11 z G12 G+ i G++ są mieszanle wzajemnie oraz z G11 i G12 Dodam że na początku w A4 był płyn G11 potem w od 1996 pojawił się G12, następnie od 2000 pojawił się G12+, a od 2005 pojawił się G12++. W związku z tym nie powinno się stosować starszego płynu niż wymagany. Wg mnie możesz pomieszać G12+ (liliowy) z tym FEBI (prawdopodobnie to jest odpowiednik G12 - czerwony)
  5. Kolego zdecydowałeś się gdzie ten głośnik/skrzynia ma byc umieszczone? Czy ma to byc skrzynka wożona w bagażniku auta, czy zabudowa w boczku, czy zabudowa w wannie koła zapasowego itp itd Rozważ to dobrze bo pod tym kątem będziesz szukał głośnika.
  6. Rozwiązać swoją potrzebę możesz przez zainstalowanie radyjka mp3 z wejściem USB - do tego podłączysz sobie dysk zew. i dodatkowe zasilanie bo zasilania w USB wystarcza tylko na PenDrive a nie na HDD. Zapodajesz dysk np. 320GB i wszelkie płyty DVD się chowają przy tym. Nie wspominając że płytki DVD są znacznie bardziej czułe na zarysowania, trzeba je przygotowywać i nagrywać itd.... a tak przygotowujesz pliki w domu i kopiujesz na HDD.
  7. Yaqb mam pytanko jak oceniasz dostęp płaskim kluczem 38 do odkręcenia drążka kierowniczego od listwy. Którędy podejść i jak manewrować przecież nie małym kluczem? Zapewne ten klucz VAG 1923 (Hazet: 2526-38) rozwiązuje temat http://www.hazet.de/produkte/online-katalog/artikel/neuheitenaktionsartikel/aktions-sonderartikel/4000896158539/ Kręcenie płaskim (zwykłym kluczem) jakoś sobie nie wyobrażam. Klucz Hazet'a to koszt ok. 100zł - ewentualne zastępstwo to kupic klucz 38 obciąc go, wykonać w nim otwór pod nasadkę 10 pod przedłużkę 1/2" do grzechotki (to chyba najmniejsza nasadka z serii 1/2") przełożyć i obspawać z dwóch stron.
  8. Tak śmignęło mi to cudo w zeszłym tygodniu. Badziew ... aż przykro tak piękne auto tak zepsuć!!!
  9. Turbo od AWX/AVF da ci ... - płynniejszy przyrost mocy, wraz ze wzrostem obrotów trochę więcej mocy ale moc max. osiągana będzie ok 4200obr a nie jak teraz 4000 - wg mnie rozsądnie jest dać ok.165KM - wyraźnie lepszy przebieg momentu tzn. narastać do 2000-2100 będzie podobnie, ale moment max. będzie raczej trochę później (niż seryjny AJM) ok. 2200 (wyższy niż obecnie) i naprawdę na stałym max. poziomie do nawet 3500.
  10. no jak zmieni to musowo na korektę softa trza się wybrać i dojdzie parę KM-ów no musowo ... ale w KM już bym nie szedł ... bardziej w Nm
  11. By uniknąć problemów z jakością połączeń nie kombinuj i kup odpowiedni. Tu masz opisane jakie: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=32362.0
  12. To zbieraj na przepływkę - przy obecnych cenach paliwa opłaca ją się wymienić Moc OK rozsądna, nieco więcej liczyłem w Nm - zapytaj Roberta co go tu ograniczało. Zaleta tego taka że sprzęgło się nie wysra, węc można powiedzieć że rozsądnie wszystko. Polecam poczytac o różnicach w turbienie AWX/AVF a BRD - podpasuj pod siebie bo możesz się zdziwić zmianą charakterystyki w aucie.
  13. airbob poruszył dobrą kwestę - też w poprzednim aucie miałem zwrotnice w drzwiach, nie dość że musiałem zabezpieczać przez wilgocią to śniedziały styki, brak łatwego dostępu mnie wkurzał. Lepiej je umieścić pod zaślepkami na końcach kokpitu
  14. adadur odpowiedział(a) na krzyniek temat w Audi A4 B5
    Znam człowieka który wyrezał tak tempomat ale nie jest to aż tak proste jak myślisz. I tak musisz pobawić się z kabelkami (mniej lub więcej) a koszt manetki nie jest kosmiczny od 30 zł można już znaleźć. Poważnie zastanów się czy nie lepiej odżałować miesięcznie flaszkę i 4 piwka i zrobić to później jak należy. Co do twego pytania to jak nikt ci nie podpowie to pomocny może być VAG tam każde "kliknięcie" pozycja jest rejestrowana i oznaczona.
  15. nie pod ale z boku aku (pomiędzy aku a filtrem). Ja puściłem tamtędy 2x20mm2. za schowkiem zakrecam w kierunku słupka A, schodze razem z wiązkami w dół i korytkami ... wychodzi w prawej str. tylnej kanapy. Sygnałowe (RCA) idą kanałami na środkowym tunelu.
  16. Jak będzie to super narazie to nawet dziury w ziemi nie ma... Ja nie wiem czy oni w jeden sezon mają to wybudowac czy w dwa?
  17. Prawdopodbnie dopada cię znan powszechnie usterka ... poczytaj tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=109317.msg1279922#msg1279922
  18. ... kombinujecie ... ori sub jest słaby tzn. przy niskiej głośności słychać go w miarę przyzwoicie ale już troszkę głośniej i nie tylko słabo go "czuć" co też zaczyna zniekształcać. W sedanie efekt będzie jeszcze gorszy bo bagażnik jest wyizolowany od słuchacza, dlatego w sedanach ori sub jest powiązany z tylną półką. Reasumując jedyne wartościowe wyjście to zabudowa w bagażniku - do wyboru albo skrzynia albo żywica i wkomponować w boczek.
  19. Może na wspomniany głośnik nie ma gotowców ale można poszukać głośnik już z dedykowaną obudową. Czasami producent oferuje ten sam głośnik luzem jak i w obudowie.
  20. W B6 nie ma to sensu bo jest fabryczny otwór na grodzi pomiędzy filtrem a akku. Pozatym zaoszczędzamy tymsamy 1-1,5m kabla. Zaleta jest też taka ża schowkiem możemy ładnie zejść w dół i pociągnąć podłogą na tył, z lewej strony jest tam upchane trochę kabelków, przekaźników modułów itp itd co przeszkadza. Grzanie wzmaka nie zależy tylko od samego bum bum ale też od jego ustawienia. W zależności od wzmaka odprowadzenie ciepła głownie realizowane jest spodem oraz bocznymi radiatorami, więc możesz zamocować go na szynach z aluminiowego profilu by spod niego uchodziło ciepło a nie grzało plastykowego wkładu podłogi. Ostatecznością jest montaż wiatraczka(ów) z PC-ta.
  21. w tej branży zawsze ściemniają
  22. Grzesiek ... nie wymigasz się wiem że będziesz miał foty... https://picasaweb.google.com/chudineze/BukowinaTatrzanska2011?authkey=Gv1sRgCPqf-KP_4rS08wE&feat=directlink#5589022637073675442
  23. Widziałem go dziś - jechał do góry Robotniczą ... pech to pech. Jak tam rozeznaliście sprawę czy można się ubiegać o odszkodowanie?
  24. Ogólnie hamulce na tyle szału nie robią ale argumenty w postaci minimalnego pylenia i cichej pracy nie są bez znaczenia. wspomnę tylko,że klocki oryginalne na tył do A4 B6 dla kodów 1KD i 1KP to koszt ok. 250zł więc też jest nad czym sie zastanawiać.
  25. Czy ksenon czy halogen czas mniejwięcej ten sam z tym że do halogenu nie trzeba odkrecać lampy ale za to w halogenie trzeba trochę się pogimanatykować ręką by dostac żarówki. Po demontażu lampy należy ją ustawić i tu już się raczej płaci.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.