Treść opublikowana przez majkel_majki
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Biorąc pod uwagę rok produkcji auta powinien siedzieć fabryczny aku, zobacz co masz teraz zamontowane w aucie i na tej podstawie dobierz nowy akumulator, to najprostsze rozwiązanie.
-
Po regeneracji vp44
Autor chyba już się poddał
-
Po regeneracji vp44
Ja kiedyś ich kablem czarnym na COM + VC 3.11 nie dałem rady dopisać ecu do auta, koniecznie było użycie ori VCDS. Różnie może być, żeby nie było rozczarowania warto wykorzystać możliwie dobry sprzęt.
-
Po regeneracji vp44
1. Nie wiem, może zhackowany albo zdjęte immo, pin zawsze musi być drugi. Lepiej weź ten, do którego dostaniesz pin. 2. Legalny VCDS, KTS itp., które ogarniają kodowanie VW, Vag-comem może nie pójść. 3. Żeby nie było za łatwo 4. 50-150 zł, powinno kosztować tyle co diagnostyka.
-
swap 2.5 -> 1.9 quattro
Sama mechanika za taki swap u nas na Pomorzu to 3-4 tysiące, do tego nowe płyny, rozrząd, drobiazgi i przynajmniej 600 zł za przeróbkę elektryki. To są ceny warsztatowe, jasiek który robi na czarno w szopie weźmie może 30% mniej bo to jest dużo zabawy. Do tego zamrożone pieniądze w rozebranym rzęchu- dawcy, odrobić na częściach będzie ciężko bo podaż na rynku jest bardzo duża. Oszacuj czy Ci się to opłaca.
-
B7 2,5Tdi Bardzo kopci i nie ma mocy Max 50km/h
Dziwne, To wygląda jakby turbo nie ładowało, ale wtedy powinna być cięta dawka paliwa i brak dymu. Trzeba będzie zapiąć komputer i porobić logi, to da obraz w jakim stanie jest osprzęt.
-
Pompa wtryskowa 2.5tdi AKE 2001r a 2003r
To nie tyczy się b6, jezeli pompa ma ten sam numer łącznie z końcówką to zadziała. Immo jest w każdej, po zmianie trzeba zgrać pompę z immo auta.
-
B7 2,5Tdi Bardzo kopci i nie ma mocy Max 50km/h
Sprawdźcie szczelność dolotu i egr czy nie zaciął się w pozycji otwartej tak na początek. Dobrze byłoby gdybyś podał jakie wyskoczyły błędy.
-
"wyje" most
Dyfer mówi papa, spróbuj wlać mineralnego Castrola EPX 80W90, on dosyć dobrze wycisza. Ewentualnie coś W140 do szper.
-
FMIC
Marcin, ja nie neguję tego, że te icki mają swoją wydajność bo jakieś małe nie są, problemem jest ich umiejscowienie. W nadkolach mają ciasno, kiepski nadmuch i faktycznie w trasie ostrzejsza jazda nie robił na nich większego wrażenia bo cały czas mają dobry nadmuch, ale w mieście kiedy często stoisz w korku, na światłach itp. pierwsze start zawsze wychodzi słabo. Pamiętaj, że wisko zaciąga powietrze, nie wypycha do przodu, a FMIC w zestawie chłodnic jest w takim układzie pierwszy.
-
FMIC
Mój wniosek jest taki, że to nie jest temat dla pozostałych ośmiu. Ja polecam, auto robi się sprawniejsze i bardziej przyjemne w codziennym użytkowaniu, a głównie o to w tuningu auta drogowego chodzi.
-
FMIC
Czy ja mówiłem o startach na ćwiartkę ? Uwierz mi, że przy temperaturze powietrza powyżej 20 stopni naprawdę dużo przyjemniej włączyć się do ruchu kiedy dodajesz gazu i auto jedzie jak należy, a nie muli zanim pęd powietrza ostudzi coolery.
-
FMIC
Myłem w środku i na zewnątrz, nadal bez szału. Coolery nieskorodowane i kierownice powietrza całe. Przy FMIC różnica jest odczuwalna zwłaszcza przy ruszaniu po krótkim postoju, włączaniu się do ruchu itp. Te SMIC pęd powietrza dopiero jak auto ruszy i trochę się rozpędzi. przez FMIC powietrze cały czas przeciąga duży wentylator chłodnicy.
-
FMIC
Wegor, ja brałem to: http://fmic.pl/fmicpl/10-intercooler-550-230-65mm.html On jest na tyle wysoki, że trzeba dość mocno podcinać belkę zderzaka i wyjścia są 63 mm, w związku z tym zapomnij, że stosując silikony założysz kratki halogenów, a do tego trzeba mocno podciąć dokładkę zderzaka. Najlepiej dopasować na bieżąco mierząc do siebie cooler, zderzak i rury- spawać z małych kształtek.
-
FMIC
Z tym to się akurat nie zgodzę, te seryjne coolery są beznadziejne. Po założeniu FMIC nie to auto, zwłaszcza latem.
-
Ominięcie sprężarki
Weź sznurek, objedź naokoło roli i osprzęt i zmierz ile wyszło. Pamiętaj żeby uwzględnić ugięcie napinacza paska.
-
swap 2.5 -> 1.9 quattro
Nakłady na tego swapa niestety nie zwrócą się przy sprzedaży. Zresztą 1.9 na pompkach wcale nie są takie bezproblemowe, ale ludziska mają zakodowane że jak 1.9= jedyny słuszny silnik, 2.5= guano.
-
Poduszka skrzyni biegów w Audi A4 B6 2.4
Podejrzewam, że w katalogach jest błąd. Dałem się tak samo zrobić, nowa poduszka była taka jak u Ciebie, niby Lemfoerder. Do skrzyni 6-tki na wysokość pasowała, trochę trzeba było przerobić jej górę, ale okazała się za miękka. Skończyło się tak, że zalałem starą klejem do szyb i założyłem na miejsce, jest ok.
-
Ominięcie sprężarki
Nie widzę problemu, kwestia dobrania paska o odpowiedniej długości.
-
swap 2.5 -> 1.9 quattro
Pamiętaj jeszcze o wymianie sprężyn zawieszenia na takie od 1.9 quattro bo auto się podniesie- silnik b6 waży zauważalnie więcej, a klasy wagowe sprężyn są wąskie. Do tego wydech do wymiany lub przeróbki, belka poprzeczna pod skrzynię od 1.9 quattro i na pewno jeszcze o czymś zapomniałem. Ogólnie sporo zabawy i koszty jeżeli nie robisz tego sam, dla normalnego warsztatu to niezapłacona robota albo naprawę wysoka faktura za usługę dla Ciebie. Jeżeli powodem swapa jest koniec silnika to taniej i szybciej wsadzić drugi identyczny.
-
Wymiana podpory wału napędowego - 3.0 TDI
Gorszy humor masz dzisiaj?
-
Po regeneracji vp44
Skąd jesteś? Jeżeli pomorskie to mogę pomóc.
-
Po regeneracji vp44
Podstawą żeby to uruchomić jest zdobycie drugiego ecu na podmianę. Jeżeli masz drugie sprawne ecu i jego pin/ zdjęte immo, pin zegarów Twojego auta i VCDS to jesteście w domu. Pinem zegarów kojarzy się z autem drugie ecu, a następnie dopisuje się pompę znowu przy użyciu Twojego pinu. Pompa jest po regeneracji i ma nowy czysty sterownik, więc powinno pójść od razu.
-
Po regeneracji vp44
Pin w ecu i pin licznika można do siebie dopasować, ale żeby dograć ecu do zegarów trzeba mieć oba piny, inaczej nie zalogujesz się do sterownika silnika. Ewentualnie jak mówi Sławek usunąc immo ze sterownika albo przelutować układ odpowiedzialny za immo ze swojego sterownika, jedna mała kostka nie pamiętam oznaczenia.
-
Po regeneracji vp44
W AKE jeździły też na pewno sterowniki z końcówką D i takie bez końcówki, ale pamiętaj żeby kupować sterownik razem z pinem.