Treść opublikowana przez majkel_majki
-
Pekładka z automatu na manual
Jeżeli nie masz gdzie po taniości zrobić przekładki to uwierz, że wymiana konwertera wyjdzie taniej i bez babrania.
-
Kłopoty z z automatyczną skrzynią.
Fajnie, że Twoja skrzynia znowu działa ok Przy najbliższej okazji wymień olej i filtr, a skrzynie się odwdzięczy prawidłową pracą.
-
Kłopoty z z automatyczną skrzynią.
Na korpusie skrzyni z prawej strony powinna być przynitowana tabliczka znamionowa w kolorze zielonym lub czarnym i tam wybite jest oznaczenie skrzyni. Najłatwiej Tobie będzie sprawdzić kod skrzyni patrząc na wklejkę z kodami wyposażenia i silnika. Jedna wklejka jest we wnęce koła zapasowego, druga po wewnętrznej stronie okładki książki serwisowej.
-
Jakie świece
Po co tak dużo?
-
falujące obroty automat
Na moje koniec sprzęgła, zużyło się i czeka regeneracja.
-
Boczek z anglika
Da radę, ale weź pod uwagę to, że jeden będzie paskudny po przeróbce-od kierowcy sobie wytniesz materiału, ale od strony pasażera trudno będzie uzupełnić żeby ładnie wyglądało.
-
Kłopoty z z automatyczną skrzynią.
Jeżeli bania to konwerter, jeżeli sprzęgło to sprzęgło, ich tam kilka w tej skrzyni jest. Ja stawiam konwerter lub sprzęgło forward, trudno powiedzieć na czuja.
-
Kłopoty z z automatyczną skrzynią.
Można jeszcze założyć inną używaną skrzynię. Warunek jest taki aby miała ten sam kod literowy (do odczytania z tabliczki znamionowej) i żeby sprzedawca dał gwarancję sprawności, najlepiej gdyby skrzynia jeszcze w aucie żebyś mógł się przejechać i sprawdzić jak pracuje.
-
Kłopoty z z automatyczną skrzynią.
Musicie zacząć od sprawdzenia stanu oleju w skrzyni, jeżeli będzie za niski skrzynia będzie mieć problem z utrzymaniem ciśnienia i wystąpi uślizg. W okolicy Lipna niestety nie znam, ale w Bydgoszczy na Modrzewiowej koło ASO Renault jest gość, który robi automaty i zna się na rzeczy. ---------- Post dopisany at 21:27 ---------- Poprzedni post napisany at 21:19 ---------- Jest jeszcze Dulcet w Strzyżawie, do nich masz bliżej.
-
A4 B5 Oświetlenie deski rozdzielczej
Żarówki R5.
-
Sprawdzenie typu koła zamachowego
Czyli mam rozumieć, że w aucie siedzi jednomas i zwykła tarcza na sprężynach? Po majówce skrzynia leci w dół i muszę dobrać części. ---------- Post dopisany 15-06-2013 at 19:52 ---------- Poprzedni post napisany 26-04-2013 at 14:49 ---------- Pikuś, miałeś rację, w aucie siedział jednomas.
-
Z jakiej stali jest wykonany fabryczny wydech w A4 B5 2.4 V6 ?
Z tego co ktoś mi mówił elementy wydechu są dwuwarstwowe-na zewnątrz aluminium, w środku stal kwasoodporna.
-
Spadająca temparatura silnka. Winny czujnik temperatury?
Na moje to termostat już niedomaga, ale dla pewności sprawdź co się dzieje z temperaturą patrząc w kanał 49 na klimatroniku, tam temperatura jest czytana z drugiego czujnika.
-
Automat - maly problem
Tak, w awaryjnym podświetlone są wszystkie pozycje.
-
Automat - maly problem
Na moje niedomaga sprzęgło hydrokinetyczne, ale trzeba sprawdzić sterownik skrzyni czy nie wyrzucił jakiegoś błędu, upewnij się też, że nie jeździsz w trybie awaryjnym.
-
Nowe sprzęgło a ciężko wchodzą biegi.
Odpowietrz dobrze wysprzęglik i pompkę sprzęgła.
-
Wyciąć katalizator w A4 B5 2.6 V6?
Moje auto ma przebieg 393 tys. km i katalizator, który prawdopodobnie jest fabryczny. Żadnego "zamulenia" nie czuję, a na analizatorze spalin wyniki wychodzą książkowe, dla mnie to wystarczająca rekomendacja żeby nic nie ruszać. Układ wydechowy się da zrobić, ale żeby to miało jakiś sens to koszty sięgną połowy wartości Twojego auta, chyba lepiej się pogodzić z tym co jest pod maską, jak umiesz jeździć to takie 2.6 wystarczy do sprawnego przemieszczania się.
-
Wyciąć katalizator w A4 B5 2.6 V6?
Rozczulająca jest ta wiara w strumienice w moc po wycięciu kata. Gdybyś wjechał na hamownię to różnica w mocy po robocie byłaby rzędu może 3% i to tylko dlatego, że teraz masz całe plecionki i część spalin nie wylatuje zaraz za kolektorem... Nieco niższe spalanie być może, ale moim zdaniem też z wcześniej wymienionego powodu-cały wydech.
-
[B5 AFN] Fotele z Omegi - Podejdą ?
Nie da się bez grubszej roboty.
-
Wyciąć katalizator w A4 B5 2.6 V6?
Najlepiej zostaw katalizator na swoim miejscu, wycinanie nic dobrego Ci nie da.
-
Sprawdzenie typu koła zamachowego
Dzięki
-
Sprawdzenie typu koła zamachowego
Witam. Mam goracą prośbę, czy ktoś z Kolegów mających dostęp do ETKI mógłby mi po numerze nadwozia sprawdzić czy w aucie siedzi zwykły zamach, czy też koło dwumasowe. VIN: WAUZZZ8ZX3N004310.
-
Hidy
- Hidy
A czy np. mrugasz komuś światłami mijania? Poza tym zastanów się jak czesto właczasz i wyłączasz mijania, a jak często długie.- Hidy
100% bezsensowne działanie. W autach z biksenonem masz ten sam żarnik na mijania i drogowe, a przełaczaniem steruje przesłona w lampie. Lampa wyładowcza w długich będzie miałą krótką żywotność, one nie lubią częstego rozjarzania. - Hidy