Treść opublikowana przez Mateuszek1001
-
wyraźnie słabszy AVJ po długiej trasie
Sam wczoraj do niego zaglądałem i na prawdę dostęp jest zły. Jeśli by rozkręcił troche rzeczy od góry np reflektor, to może udałoby sie go wyjąć. najpierw spróbuj go jakoś wyciągnąć i umyj w benzynie ekstrakcyjnej, może pomoże
-
wyraźnie słabszy AVJ po długiej trasie
Olej nie ma z tym nic wspólnego. Przyczyną jest prawdopodobnie czujnik ciśnienia doładowania, znajduje sie on u góry intercoolera po lewej stronie samochodu niżej reflektora. Dostęp do niego jest dość ciężki. Wygląda tak : http://ad-ko.pl/media/products/ba2ac18eedf9350dfa3ce39a39a94777/images/thumbnail/big_A.jpg?updated_at=1408143200
-
Skrzynia od benzyny do diesla
Mówisz że hałas ustępuje po wciśnięciu sprzęgła ? Może łożysko oporowe ?
-
Padła mi skrzynia biegów
Znaczy że teraz na 2 biegu przy x rpm masz np 60km/h a przy dłuższych przełożeniach bd mieć 70 km/h
-
Padła mi skrzynia biegów
Podejdzie ale różnice mogą być w przełożeniach.
-
[B6 ALZ] Czy wymienić olej po założeniu gazu?
Przejeździc możesz czemu nie, ale licz się z tym ze Castrol robi syf w silniku. Wiec warto zalać coś normalnego.
-
Olej w układzie chlodzenia
A głowica została sprawdzona pod kątem pęknięć ?
-
[B6 ALZ] Czy wymienić olej po założeniu gazu?
Co do świec to prawda jest taka że należy skrócić interwał ich wymiany w stosunku do normalnego czasu wymiany, z racji tego że LPG uzyskuje większą temperaturę spalania, elektrody świec bardziej na tym cierpią. No ale bądźmy realistami, po co wymieniać coś co działa dobrze ? A jeśli chodzi o olej to tak jak kolega wyżej napisał, w tym motorze nominalną klasą oraz lepkością jest 5w30, oleje w tym momencie nie sprawiają problemów ze zmianą z gorszego na lepszą, jednak istnieje jakieś tam ryzyko że będzie go więcej ubywać z racji zużycia silnika oraz utraty pasowania elementów w nim zawartych, ale i na to nie ma reguły, wszystko zależy od konkretnego egzemplarza i sposobu dbania o motor. Ja bym sie nie zastanawiał tylko lał full syntetyk, warto byłoby to poprzedzić jakąś porządną płukanką silnika.
-
[B6 ALZ] Czy wymienić olej po założeniu gazu?
Tzn ja bym ten olej zmienił nie ze względu na to że gaz tylko dlatego że castrol. Wlej normalny olej typu Valvoline, Motul, Liqui Molly np 5w30 i będzie git. Szajstrol do konserwacji pieca po zimie sie nadaje.
-
Gdzie dostać te łożysko i jaki ma numerek?
W etce nic o tym nie ma, pewnie trzeba bd wybić i dopasować w sklepie z łozyskami
-
Co to za model Felgi
A5 Ahahaha no tak, pytasz o felgi
-
Listwy Dekory LED
Listwe przykleiłem do kokpitu w tej szczelinie jakby, próbowałem coś wykminić i podkleiłem tasmą od spodu troche i jest sporo lepiej
-
Jaka opona na 18'
Hmm a jaki budżet ? Sam wożę sie na 235/45/17r i powiem tak, jak dla mnie to max na naszych drogach.
-
Listwy Dekory LED
Hmm spróbuje Nic z tego, dalej przebija światło :/
-
Listwy Dekory LED
Pany wyrezałem wczoraj to cudo, tylko jeden mały problem z dekorem centralnym. Od dołu jest szczelina i świeci mi po drzwiach schowka i pod tą listewką nad przełącznikami i kubkiem. Jest na to sposób ?
-
Akumulator Ajm
Ja robie swoim bfb codziennie trasy po 8 km w jedną i nie mam żadnych problemów z odpaleniem. Sądzę że jeśli aku dobry to zapala zawsze i wszędzie. Wiec się nie zastanawiaj tylko wymieniaj.
-
ustawienie rozrzadu ADR 1.8 20V
Tzn, obchodzą nas tylko dwa znaki, ten na kole od wału oraz ten od wałka. Mają być na znakach i tyle.
-
Akumulator Ajm
W passacie mam Centry, w Audi zaś Boscha obydwa z jednego roku i powiem szczerze że bosch mi sie jakiś czas temu rozładował a centra jak trzymała tak trzyma. Wiec następnym wyborem do B6 bd centra
-
Blok silnika AZR do AVJ
Z tego co mi sie wydaje to może być problem z jego montażem, bo jakby nie było w A3 jest poprzecznie a nie wzdłużnie jak w A4
-
czy warto zakupic taki zestaw?
Vagiem commanderem można narobić więcej szkód niż pożytku Kup np taki http://viaken.pl/pl/vag-usb-kkl-line-2-linie-k-we-wtyku-obd2.html
-
Audi a4 b5 1,8t tryb awaryjny?
Hmmm, a sztanga gruszki sie rusza ? Może gruszka gdzieś dziurawa i nie może n75 wysterować ?
-
czy warto zakupic taki zestaw?
Polski Vag to złom, Kup sobie sam kabel np od Viakena i pobierz darmowy VCDS Lite
-
Recenzje i testy narzędzi warsztatowych
A co sądzicie o NEO Tools ?
-
Audi a4 b5 1,8t tryb awaryjny?
N75 jest sterowany sygnałem PWM, czyli 12v w różnej podstawie czasu. Jeśli uruchomisz vaga i w teście eelementów wybierzesz n75 na przewodach powinno byc 12v z tym ze sygnał zasilania zmienia się dość szybko i mam wątpliwości czy zwykłym multimetrem jesteś w stanie to zmierzyć.
-
Audi a4 b5 1,8t tryb awaryjny?
Po co wyjmować ? Test wykonawczy w Vagu sam to zrobi, wystarczy słuchać