Treść opublikowana przez Mateuszek1001
-
Czarna A4 B6 by Mati
Fotki postaram sie zrobić w niedalekim czasie to wkleję. Najpierw wyrezać trzeba elpidżi bo nie powiem, lubi sobie spalić co nieco
-
Czarna A4 B6 by Mati
Czołem, postanowiłem i Ja przedstawić swoją niunie. Samochód kupiłem w lipcu tego roku, przyjechała do mnie z UK. Jest to 163 konny 1.8T z przebiegiem 163kkm, zaraz po kupnie zrobiony pakiet startowy, Audi aktualnie posiada : -Zew S-Line -Zawieszenie 1BE -4 szyby w prądzie -PDC Przód i Tył -Szara skóra -Heble 312mm Do tej pory zostało zrobione: -Kompletny rozrząd + pompa -Olej Valvoline 5w50 VR1 -Wymiana filtrów -Płyn chłodniczy i hamulcowy -Przetoczone tarcze -Wymieniony termostat -Dobicie klimy -Wymiana łożyska piasty LP -Malowanie błotników ze względu na zjedzone ranty Plany jakie staram sie zrealizować to : -Odblokowanie FIS -Podświetlane Dekory -DP i wydech z kwasu -Wtryski od BEXa albo BAMa -FMIC -Soft -Zmiana licznika na kolorowy -Podtlenek gazu -Wymiana foteli i kanapy na grzane i full elektryczne -Dołożenie Airbagów w kanapie -Wymiana modułu kiery -Dołożenie tempomatu -Pakiet światło -Montaż kamery cofania Audi utrzymana bardzo schludnie przez poprzedniego właściciela, po zrobieniu wielu km jestem w pełni zadowolony.
-
Własnoręczny montaż gazu, czy można ?
No to mi sie podoba, bardzo estetycznie to wszystko zrobione.
-
Własnoręczny montaż gazu, czy można ?
No właśnie znajmy mechanik jest zdania że może to sprawiać problemy na PB bo jednak wtryski są nieco wyżej i ECU może głupieć. Jednak niezła alternatywa dla wiercenia kolektora, choć nie ukrywam zależy mi na estetyce.
-
Własnoręczny montaż gazu, czy można ?
Dzięki, sporo rozjaśniło. Znalazłem własnie takie cudo http://www.phjacus.pl/16-Adaptery-pod-wtryskiwacze-Bosch-1-oring-p588.html i sie zastanawiam jakie zalety ma takie rozwiązanie oczywiście oprócz wiercenia w kolektorze, no i wiadomo wady. Wie ktoś coś na ten temat?
-
Bosch FSA 740
Witam, Mam pytanie do osób znający owy system boscha, mianowicie czy da a jeśli da to w jaki sposób wyciągnąć pin z licznika oraz zakodować kluczyk ?
-
Własnoręczny montaż gazu, czy można ?
Okej, dzięki wielkie
-
Własnoręczny montaż gazu, czy można ?
A powiedzcie mi proszę jak łączony jest wąż z wtryskami, widzę tutaj że chyba przez trójnik, mam racje ?
-
Wybicie bolców przy klapie schowka - nie da sie
generalnie to z jednej strony udało mi sie wybić a z drugiej rozkiwałem zabką w dół i góre i wyszło ledwo ale wyszło
-
Wybicie bolców przy klapie schowka - nie da sie
ja musiałem żabką bo nie da sie inaczej
-
Własnoręczny montaż gazu, czy można ?
Dlaczego zastosowanie listwy jest gorszym pomysłem ?
-
Własnoręczny montaż gazu, czy można ?
O dzięki wielkie. Już powoli ogarniam z czym to sie je
-
Własnoręczny montaż gazu, czy można ?
Panowie, nie wiem jak to ugryźć, otóż zastanawiam sie nad reduktorem AC R01 250km i listwą wtryskową BARRACUDY, i w opisie znalazłem że średnica króćca LPG reduktora wynosi fi16 a listwy fi12. Dlatego zastanawia mnie to czy można a jeśli tak to jak to połączyć ? Czy byłoby to takie proste że wystarczy zastosować inny króciec w listwie i ot rozwiązania ?
-
Nie pali, pilne
Generalnie napięcie na wtryskach pojawia sie w momencie przekręcenia zapłonu i pracy pompy, komputer steruje minusem. Prawdopodobnie zasilanie jest przepięte bezpiecznikiem który mógł ulec upaleniu, jeśli wg nie bedzie napięcia bezpośrednio na bezpieczniku spróbuj podpiąć na krótko 12V jeśli odpali szukałbym przerwanych lub zmasowanych kabli.
-
Nie pali, pilne
Jak przekładałeś to w jaki sposób przerobiłeś wiązke ECU ? Jeśli ciąłeś i skracałeś kable to może tam posprawdzaj VAG nie wykazuje żadnych błędów ?
-
róźnice w silniku audi a4 b6 1.8t 150km AVJ a inne 1.8t
Ja sie w sumie swego czasu rozglądałem za słupkiem do BFB i z pewnego źródła z niskim przebiegiem to koszt przynajmniej ~ 2000zl
-
jak wyczyscic moja koncowke wydechu?
Polecane na forum są często końcówki Ultera
-
uszczelka pokrywy zaworów
Elring
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam kolegę z okolic
-
jak wyczyscic moja koncowke wydechu?
uuu kolego, kiepsko to widzę. Raczej nic z tym nie zrobisz, jedyne wyjście to odciąć i założyć inną
-
Głowica silnika 1.8 do silnika 2.0 ?
No niestety, to nie honda że zmiana pojemności polegała na zwiększeniu skoku tłoka przy tej samej średnicy tulei. Sądzę że nie uda sie to właśnie po przez większą średnice cylindra w 2.0
-
Własnoręczny montaż gazu, czy można ?
Dokładnie myśle tak jak kolega wyżej, bo skoro państwo może nas oszukiwać i zmuszać do kombinowania praktycznie wszędzie to czemu my mielibyśmy być wobec państwa fair.
-
róźnice w silniku audi a4 b6 1.8t 150km AVJ a inne 1.8t
Tzn tak, silniki 1.8t różniły sie od siebie czasem produkcji, otóż silniki montowane w B5 miały inne bloki oznaczone (058) oraz głowice z szerszymi kanałami (AEB) ale niestety tylko na początku produkcji. W silnikach nowszych np w B6 silnik posiadał nowy blok (06A), Rożnicę polegały z tego co pamiętam w realizacji układu smarowania. A to czy silnik jest z Passata czy z A4 albo z A6 czy z czegoś tam jeszcze nie ma znaczenia, rożni sie tylko oznaczeniem. Słupek jest taki sam. Więc jeśli masz pod ręką silnik z passata to śmiało montuj.
-
gaz w 1.8t
Chodzi ci o dzwięk jakby spalania stukowego ?
-
AFN po awaryjnym hamowaniu nie pali
Jeśli przy hamowaniu nie wcisnąłeś sprzęgła i silnik sie po prostu zdusił to tak, jest taka możliwość.