Treść opublikowana przez Armi
-
B6 DIVISION
- Jaką książkę czytasz...teraz !!!
Też właśnie czytam:naughty:- Modyfikacje auta, a odszkodowanie z OC
Dzięki Arielka, za potwierdzenie wielokrotnie pisanych przeze mnie słów:naughty:- Modyfikacje auta, a odszkodowanie z OC
Zacznijmy od tego by do opinii dodawać podstawę prawną lub wyrok sądu. IMO bez poparcia w prawie opinia jest bezwartościowa:whistling: Zaczynamy od amortyzacji: Sąd Najwyższy w dniu 12 kwietnia 2012 r. podjął uchwałę (w sprawie sygn. akt III CZP 80/11) o następującej treści: „Zakład ubezpieczeń zobowiązany jest na żądanie poszkodowanego do wypłaty, w ramach odpowiedzialności z tytułu ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu mechanicznego, odszkodowania obejmującego celowe i ekonomicznie uzasadnione koszty nowych części i materiałów służących do naprawy uszkodzonego pojazdu. Jeżeli ubezpieczyciel wykaże, że prowadzi to do wzrostu wartości pojazdu, odszkodowanie może ulec obniżeniu o kwotę odpowiadającą temu wzrostowi." I przywrócenie stanu sprzed zdarzenia: Art. 363 Kodeksu Cywilnego § 1. Naprawienie szkody powinno nastąpić, według wyboru poszkodowanego, bądź przez przywrócenie stanu poprzedniego, bądź przez zapłatę odpowiedniej sumy pieniężnej. Jednakże gdyby przywrócenie stanu poprzedniego było niemożliwe albo gdyby pociągało za sobą dla zobowiązanego nadmierne trudności lub koszty, roszczenie poszkodowanego ogranicza się do świadczenia w pieniądzu. § 2. Jeżeli naprawienie szkody ma nastąpić w pieniądzu, wysokość odszkodowania powinna być ustalona według cen z daty ustalenia odszkodowania, chyba że szczególne okoliczności wymagają przyjęcia za podstawę cen istniejących w innej chwili. Przypominam, że kwestię naprawy z OC reguluje Kodeks Cywilny.- B6 by Armi - sesja s.25
Cieszę się, że się podoba:a4fan: Nie, relingi to będzie jedyny chromowany element na tym aucie. Dope już było jak ją kupiłem. Z tego co pamiętam to Paraf, je sprzedawał. Może jeszcze ma:whistling: Tzn?- B6 by Armi - sesja s.25
Czepiają ale mam drugą na magnesy, 30 sekund i zmieniona:naughty:- B6 by Armi - sesja s.25
Takie zimowe próby zdjęciowe:whistling:- [B6 BKE] Pakiet S4 [ BRD ] [FMIC] [BQ] [soft ROGAL] [Hebel S4 345mm]
Ostatnie zdjęcie jest najlepsze:naughty: Skorzystam przy montażu znaczka s-line w grillu S4. Jak widać, może wyglądać dobrze:thumbup1:- B6 by Armi - sesja s.25
Powoli orientuję się w temacie. Podrzuc proszę na pw (albo moze byc tu) koo masz na mysli. eh, jestem swiezo po zmianie tablicy rejestracyjnej na prostokatna. Niebiescy zainteresowali sie autem, ktore tak dynamicznie rusza na swiatlach mimo sniegu. Plus dla nich, ze pierwsze co zrobili to sprawdzili trzezwosc.- B6 by Armi - sesja s.25
O proszę, nie wiedziałem, że jesteś takim fanem mocy:naughty:- B6 by Armi - sesja s.25
Nie, gwint leży i czeka na wiosnę. Cały czas jeżdżę kozą- B6 by Armi - sesja s.25
Żeby nie powiedzieć wyścig zbrojeń ---------- Post dopisany at 17:30 ---------- Poprzedni post napisany at 17:07 ---------- Marzy mi się realizacja: Miało być GTB 17 ale chyba będzie 22:naughty:- [b5,5 AVF q++] Project B5 S-line
A może by go okleić?- B6 by Armi - sesja s.25
Z racji mojej kontuzji a co za tym idzie wolnego czasu postanowiłem odświeżyć trochę wątek: - B6 była ostatnio na WOŚP w Lublinie (zdjęcia razem z harry19-19 i vpld). - Odezwała się kontrolka hamulców, więc wpadły nowe klocki hamulcowe na przód - i najważniejsze nowe koło dwumasowe i sprzęgło BRD:banan: Tarcza sprzęgła jedzie na obicie kevlarem, 450Nm nie będzie jej straszne:naughty: Dzięki Dzik- [B6 AWX] Work in progress...
Naprawdę dobrze takie lustro wygląda:slina:- B6 DIVISION
wlasnie myslalem nad folia ale troche sie jej obawiam ze smiesznie to bedzie wygladac a zarwoki by nic nie zxmienily a efekt w nocy bylby dobry ---------- Post dopisany at 13:55 ---------- Poprzedni post napisany at 13:53 ---------- ma ktos w czernym oklejone folia? ?- B6 DIVISION
Po co żarówki, naklej żółtą folię i problem z głowy:wink:- AWX by steryd81 wirus Spanky avus III
~700zł- AWX by steryd81 wirus Spanky avus III
Bzdury ale ok. Ja ze swojej strony polecam naszego klubowicza Spanky EDC Chiptuning Będziesz chciał 165KM/370Nm tak będzie - przejedziesz się (zrobisz jazdę testową) i będziesz miał inne oczekiwania typu wolisz niuton bardziej płasko, wolisz z górką - jeśli kondycja silnika/dwumasy na to pozwoli to będzie tak jak Ty tego oczekujesz/jakie masz preferencje. Byłem u niego z moją ex B5, z A3 i będę jechał z B6. W A3 dwumas był już "taki se", Spanky wystroił ASZ 130KM na 177Km/380Nm tak, że A3 przejechało już 50k bezawaryjnie. A ja nawet nie myślę o zmianie dwumasy.- B6 DIVISION
Z ryja całkiem jak moja:naughty:- [ALL B5] Audi S4
Medik po Lublinie będzie jeździła esa B5 na takich kołach:whistling:- [B6 AVF] Audi A4 1.9 TDI S-line Quattro 174,7 KM 393 Nm
Tak, wtedy gdy przebieg skręcony albo niefart (poprzedni właściciel/właściciele).- Przejechane kilometry i czas po chipie
Te silniki nie zaczynają buczeć wraz ze wzrostem obrotów. Robią się głośniejsze. Ale nie powinno być żadnych niepokojących dźwięków. Fakt, to nie są ciche silniki dlatego użytkownikowi ciężko wyłapać jak coś się z silnikiem dzieje. Chyba, że już ewidentnie nie domaga. Zawsze można porównać z innym silnikiem.- Przejechane kilometry i czas po chipie
Najlepiej jechać z obrotami w okolicach maksymalnego momentu obrotowego. Popatrzeć na wykres i tego się trzymać. Silnik ma wtedy największą sprawność.- Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Dobrze jest, myc nie trzeba. - Jaką książkę czytasz...teraz !!!