Treść opublikowana przez bartez80
-
[2.4 BDV] V6 + KATALIZATOR
nie wprowadzaj kolego zamętu ,bo jesteś w błędzie ,bo coraz ciężej o przegląd ,bez katów ,a w połowie tego roku zmieni się to całkiem …
-
sportowe katalizatory magnaflow .
Można powiedzieć ,że tamat umarł ,ale nie do końca ,mianowicie umarł tutaj na forum ,z tym zakupem grupowym ,natomiast ma się świetnie na moim fanpage i tam co jakiś czas sprzedaje ,te katy. Nie chce mi się tutaj teraz pisać wypracowań ,ale już kilku osobom ,pomogły one ,w uzyskaniu ,pieczątki w dowodzie rejestracyjnym (bo były problemy na stacjach diagnostycznych) około 3 sztuki wysłałem do Holandi (bo zbliżał się tam termin przeglądu) ze 2 sztuki ,poszły do Niemcowni ,3 sztuki do Irlandi ,2 sztuki do Szwecji …. wszędzie przeszły ,przeglądy ,tak więc wnioski wyciągnąć należy sobie samemu .. Zresztą potwierdzeniem jest kolega Patryk94 ,który dwa posty wyżej się wypowiedział . Kolejna sprawa jest taka ,że jak tuner który będzie pisał softa ,zrobi go mocno podlanym ,to nawet katalizator ze złota ,nie będzie w stanie utrzymać odpowiedniej emisji .. Tak więc z mojej strony to tyle ,bo nie bardzo mam czas na prowadzenie ,badań laboratoryjnych ,żeby udowodnić to ,czy ,info jakie daje producent i dystrybutor ,na temat swojego produktu ,jest prawdziwy ,czy też nie ..
-
Blow off, down pipe i nowy układ
BOV jest bez sensu w przypadku 1,8 t zostaw ori Dv , downpipe możesz wstawić sobie choć by teraz ,bądź w trakcie robienia wydechu ,turbo i tak pewnie będziesz dawał hybrydę ,tak więc nie masz co się przejmować ,że coś potem nie będzie pasowało ,a temat układu wydechowego już będziesz miał zamknięty w 100% następnie zaja bym się wykonaniem FMIC .Opisane wyżej mody ,nie wiązą się z koniecznoscia ,korekcji softa . potem jak dozbierasz kase na turbo i wtryski ,zamieniasz to wszystko jednego dnia i jedziesz na softa ,bądź zamieniasz tylko turbo ,a wtryski u tunera i robisz softa . Widze ze jesteś z Gizycka to do olsztyna daleko nie masz ,zarówno downpipe ,jaki i spotrowy kat do tego silnika możesz zakupić u mnie , podsyłam link do swojego fanpage ,zerknij sobie ,może się na coś skusisz . https://www.facebook.com/BM.Performance.Olsztyn/
-
Budowa układu wydechowego w Audi A4 B6/B7 1.8T
Sonda przed katem musi zostać, ta za katem ,może być wyłączona...
-
Budowa układu wydechowego w Audi A4 B6/B7 1.8T
Ile decybeli masz teraz ? Sportowym katem ,nie wytlumisz ,praktycznie nic układu... będzie to różnica na poziomie mąż 1 Db.
-
Budowa układu wydechowego w Audi A4 B6/B7 1.8T
Panowie , tutaj nie ma co dyskutować ,przecież każdy ma inne odczucia ,tak to nazwijmy akustyczne i coś dla jednego może być głośne ,a dla drugiego ciche .
-
DP i Kacik!
Tak jak koledzy wyżej napisali ,kupujesz downpipe i montujesz w miejsce ori katalizatora ,robisz porządek z druga sonda i po temacie.
-
Końcówki tłumika
Klapa sterująca, na wydechu ,fajna sprawa ,robiłem Jakiś czas temu kompletny wydech do DODGE RAM 5,7 HEMI i zrobiłem ta klapę tak ,że omijała tłumik srodkowy, różnica w głośności była na poziomie 10 decybeli ,jak była zamknięta i środkowy tłumik tłumił ,to było 88,a jak była otwarta i tłumik był omijany i tłumiły tylko końcowe, to było 98 ,co juz przekraczało normę głośności o 4 decybele:) .Tak więc na codzień klient sobie jeździ na zamkniętej, a jak chce powarczec ,to otwiera ja z pilota ..
-
2.0 TDI dwie rury- usunięcie końcowych puch da zmiane dźwięku?
Ori,nie są przelotowe.
-
Stop nie gasnie
no to Pomoge wam koledzy ,bo już to przerabiałem jak uszkodzony zostaje włącznik stop ,przy pedale ,to swiatla stop będę się cały czas palily ,nawet po jego odpięciu ,jest to swego typu zabezpieczenie ,żeby inni kierowcy widzieli że coś jest nie tak ,pomoże tylko wymiana ,czujnika na nowy ,koszt w aso ,bodajże około 50 pln i maja to zazwyczaj na miejscu . Co ważne instrukcja mowi ,że można teki czujnik zamontować tylko raz (tak jak już kolega napisał ,bez dotykania pedału hamulca) czujnik ustawi się sam ,a jego ponowne wykręcenie z gniazda w pedale ,może i raczej będzie skutkowało jego uszkodzeniem
-
Końcówki tłumika
Przemo ,musze się z tobą nie zgodzić koncówka wydechu ,można jak najbardziej zmienić jego dźwięk … na dowód daje link do youtyba :))))
-
Czy taki down pipe będzie pasował
Nie będzie, pasował, niestety.... Jak potrzebujesz to mam na stanie 5aki co będzie pasował. Jak coś to pisz ... pozdrawiam.
-
Sonda OFF
ok stary to wpadaj do mnie na warsztat ,ja robie remonty silników to pykne tobie taki za darmo ,bo masz kredyt itp. a forum jest po to ,żeby sobie pomagać !!!!
-
Sonda OFF
Wiesz co ,ogolnie zawsze się staram ,jakoś pomagać ludziom ,o ile mogę ,niestaty ,forum nie do końca jest do tego ,żeby sobie pomagać za darmochę …
-
Sonda OFF
Kolego ,jak widać nie wszystko jesteś jednak w stanie naprawić sam ,a ten kolega wyżej to się akurat zna …i to ty jesteś w błędzie …...
-
Sonda OFF
Kolego ja to wszystko rozumiem i tak jak pisałem wyżej ,może warto sprzedać AUDi ,kupic Passat b4 za 3000 pln ,włożyć trochę na początek w jego stan techniczny ,typu zawieszenie hamulcee (a wszystko to nowe w sklepach kosztuje grosze w porównaniu do cen części z audi ,oraz możesz to sobie wymienić samemy ,przy pomocy "młotka i przecinaka" ) i cieszyć się autem na dojazdy do pracy ,tanim w użytkowaniu .A lepsze auto kupić sobie jak się "odkujesz" …
-
Sonda OFF
Kolego ,ogólnie to ja nikomu w portfel nie zaglądam ,ale czy stać cie na poruszanie się autem (takim z rozbudowaną elektroniką ) ,może lepiej sprzedać i kupić coś pokroju passat B4 ,tam kata możesz wywalać i nić z sondami i innymi pierdołami nie trzeba robić . Nie odbierz mojej wypowiedzi jako złośliwa ,sam płace kredyt ,za mieszkanie i to spory ,do pracy smigam tramwajem ,żona smiga naszym autem do pracy ,tak więc znam ból .. ale niestety za darmo nic nie ma:(
-
Sonda OFF
to wymien sonde , na szrocie pewnie taka kupisz za grosze .
-
Sonda OFF
Przecież dali tobie kolego namiar ,na człowieka, który się tym zajmuje na odległość! Niestety każdy tutaj, który umie to zrobić, nie robi tego za Free,tylko po prostu, zarabia na tym kasę i jest to normalne .
-
2.0 TDI dwie rury- usunięcie końcowych puch da zmiane dźwięku?
Słowo klucz " v6" trotrochę to poprawia charakterystykę, natomiast znowu jeżeli porównywać benzynę v6 i diesla v6 ,to znowu jest ta sama różnica.
-
2.0 TDI dwie rury- usunięcie końcowych puch da zmiane dźwięku?
Zostawiając dpf i tak nie zrobisz takiego programu, któremu by te końcowe tłumiki przeszkadzały.
-
2.0 TDI dwie rury- usunięcie końcowych puch da zmiane dźwięku?
tłumią ….
-
Atrapa podwójnego wydechu
-
2.0 TDI dwie rury- usunięcie końcowych puch da zmiane dźwięku?
ja dla klienta zrobiłem w B7 2,0 TDI taki układ jak na foto w linku ,DPF off i końcowe przelotowe , i już jest osobiście dla mnie za głośno ,natomiast rozpiecie wydechu pod autem nie da tobie efektu ,finalnego ,bo będzie się dźwięk odbija od podloza i karoserii i jest mega duży rezonans . No i pamiętaj ,że z diesla ,nie uzyskasz ,nigdy jakiegoś mega fajnego dźwięku ..
-
Milltek full przelot 1.8T quattro BEX
miałem okazje rozcinać milteka:)