Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

kixi4

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kixi4

  1. kixi4 odpowiedział(a) na raiven88 temat w 1.8TFSI
    Odma
  2. Rozrzad przeskoczyl, jesli jeszcze silnik dziala to proponuje go juz nie odpalac... jeszcze jeden zabek przeskoczy i zawory na ssaniu pogiete...
  3. kixi4 odpowiedział(a) na Szpunar200 temat w 2.0TFSI
    Dokladnie, te chinskie obd2 to tragedia, niby odczytuje, ale zmienia niekiedy nr bledow.. a tlumaczenie bledow nijak ma sie do faktycznego kodu bledu sterownika..
  4. Walki wyrownowazajace, wystepuja tylko w komplecie, nie chodzi o walki rozrzadu.
  5. Najprawdopodobmiej przytarty masz ktorus z walkow wyrownowazajacych
  6. Tak to jest ta pompa.. przegapilem ze masz polifta cjeb, dlatego jest w innym miejscu...
  7. Sprawdz pompe dodatkowego obiegu plynu 06H965561, znajduje sie pod kolektorem ssacym za alternatorem. Sprawdz wtyczke oraz czy pompka dziala po podlaczeniu "na krotko"
  8. Lata lub Kilka-set tysiecy km w tfsi?? a audi umywa rece przy jakiejkolwiek awarii... w obecnych czasach nic tyle nie wytrzyma
  9. kixi4 odpowiedział(a) na A4B82009 temat w 1.8TFSI
    Mozna samemu, trzeba wypiac wtyczki z cewek zaplonowych i wykrecic wszystkie srubki.. do wszystkiego torx 30. Z wprawa schodzi 2minuty, bez max 10min.
  10. kixi4 odpowiedział(a) na A4B82009 temat w 1.8TFSI
    Wyslalem P.W.
  11. kixi4 odpowiedział(a) na A4B82009 temat w 1.8TFSI
    Tak walu.. ale sprawdz najpierw na odmie na tym okraglym plastiku jest taka mala dziurka z boku, jesli na jalowym zasysa tam powietrze to uszkodzona jest membrana w odmie
  12. kixi4 odpowiedział(a) na A4B82009 temat w 1.8TFSI
    Odma najprawdopodobniej.. chociaz niekiedy rowniez powietrze zasysa przez np nieszczelny uszczelniacz walu, lub evap..
  13. Cylinder 8 jest po stronie kierowcy, ostatni przy scianie grodziowej o ile dobrze pamietam..
  14. Najprawdopodobniej "zawiesil" sie wtryskiwacz benzyny na cylindrze 8 i leje paliwo... wykrec swiece bedziesz widzial czy w tym cylindrze jest mokro od paliwa.. uwaga w takich przypadkach oprocz wymiany wtryskiwacza konieczna jest rowniez wymiana oleju poniewaz bedzie w nim duzo paliwa.
  15. kixi4 odpowiedział(a) na Przemox96 temat w 1.8TFSI
    To praktycznie identyczny silniki i cierpią na te same przypadłości jedyna różnica którą odczujesz to moc i ciut większe spalanie 2.0
  16. Kolego ubytek rzedu 800ml na 10tys km oznacza ze od wymiany do wymiany praktycznie nie trzeba dolewac... z doswiadczenia moich klientow wiem ze jesli jezdza w trasie to ubytek jest naprawde znikomy.. a remonty silnikow, ktore przeprowadzam maja zuzycie oleju przed remontem od 1 do nawet 4-5litrow na 1000km, wiec roznica jest kolosalna. Nie wspominam juz o destrukcyjnym wplywie zanieczyszczonego oleju przez spaliny przedostajace sie do oleju przez nieszczelne pierscienie, oraz samego niespalonego oleju, ktory osadza sie na zaworach, wypadajace zaplony przez zanieczyszczone swiece, czy nieszczelne zawory, oraz uszkadzanie samego katalizatora.. oraz oczywiscie koszt samego dosc drogiego oleju 5w30.. okolo 30-40zl za litr, srednio 2litry na 1000, wiec koszt samego oleju na 10tys km to okolo 600-800zl..
  17. Byc moze wciaz oleju jest za duzo, lub faktycznie uszkodzil sie czujnik poziomu oleju. Sprawdz innym bagnetem z innego auta. Poziom max okolo 50.2cm a poziom min okolo 52.5cm
  18. Na rozgrzanym, sprobuj wlaczyc zaplon, otworz maske i poczekaj okolo 1 min az na wyswietlaczu pomiedzy zegarami wyswietli sie poziom oleju, wtedy mmi "czyta" od nowa.. masz bagnet?
  19. kixi4 odpowiedział(a) na SzymonA4 temat w 1.8TFSI
    Tu masz caly temat poswiecony spalaniu oleju przez 1.8 tfsi -
  20. kixi4 odpowiedział(a) na Kornela temat w 1.8TFSI
    sprawdzcie zawor evap, byc moze nie zamyka.. chodzi o zawor n80
  21. kixi4 odpowiedział(a) na Kornela temat w 1.8TFSI
    czy jest to blad P2187 ? przerabialem to mnostwo razy, cieknie olej + uboga mieszanka na jalowym = nieszczelny uszczelniacz walu korbowego od strony skrzyni biegow lub w 2 innych miejscach w silniku.. zapraszam na naprawe.. chociaz widze ze daleko... ale mozemy to ogarnac na miejscu w kilka godzin...
  22. Dokladnie jak mowisz... rozrzad moze byc ok, ale sterowanie uszkodzone i objawy zle ustawionego rozrzadu.. na fotkach widac nowy model lancucha, ale slizgi juz stare, lancuch walkow rowniez zuzyty.. slizgi wykonane sa z plastiku i nie sa bardzo drogie i trzeba je wymienic.. kilka razy mialem przypadek ze slizgi byly pekniete.. plastik ten pracuje w ciezkich warunkach, duza temperatura plus olej i z czasem robi sie twardy i kruchy.. peka..
  23. Tak, widac ze zawor rowniez uszkodzony, za duzo wystaje punkt styku z elektromagnesem.. to mogl byc problem, a nie rozrzad, bo wariator zle pracowal
  24. Zwroc uwage, ale na foto widac ze lancuch walkow wyrownowazajacych rowniez jest juz wyciagniety, napinacz wystaje juz ponad 1cm, a przy nowym lancuchu i slizgach okolo 3-4mm...

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.