Treść opublikowana przez grabson765
-
[VW GOLF ALH] Proszę o analizę logów
jeżeli chodzi o termostat-czy coś się z nim dzieje?? i kwestia turbiny-co dokładnie trzeba przesmarować, czy będzie trzeba rozbierac turbo?? Dziękuje za pomoc i pozdrawiam. termostat powinien otwierac sie przy 88-90 stopniac a u Ciebie jest 86 chyba bo nie dzialaja cos u mnie linki o ile dobrze pamietam czyli otwiera sie za wczesnie nie w niedalekije przyszlosci moze sie kwalifikowac do wymiany... a turbo popoprostu rozgrzej silnik i przegon go troche na trasie albo autostradzie jak masz niedaleko pokrec go do 4tys obrotow silnikowi nic sie nie stanie tylko po takiej jezdzie odczekaj z 2 minuty zanim zgasisz silnik
-
[VW GOLF ALH] Proszę o analizę logów
przepływka ok turbo ok termostat ok tak mi sie zdaje z tego co zobaczylem ale posluchal bardziej doswiadczonyc kolegow
-
[ALL B5] Jakie śruby do wahaczy ?
mi osttanio oslona pod skrzynie biegow sie posypala chcialem kupic w aso bialystok bo podobno sa grubsze a ze pod silnikiem tez juz nie zabardzo to zapytalem o komplet to gosc powiedzial 900zl moj kumpel kupil komplet w aso w suwalkach za 160zl i pytanie czemu taka roznica??
-
[ALL] czy zuzyty przegub może wpłynać na ściąganie pojazdu na stronę
nie raczej... napewnoe masz dobrze ustawiona zbieznosc??
-
Wasze składki OC/AC/NW
compensa OC 1100zl za rok 40% znizki za tydzien bede juz miec 50% znizki
-
[B5 AFN] Pasek rozrządu przeciera się - co robić ?
- [B5 ADP] Tarcza sprzęgła + docisk
zazwyczaj tarcza szybciej sie zuzywa niz docisk? ale i tak powinno sie wymienic komplet nie zapominajac o lozysku oporowym- [A6 AFN] Jakiej firmy przeguby ?
kupuj LOBRO ja placilem 150zl za sztuke w sklepie... kupisz jakis szajs a potem za kilka kilometrow znowu ten sam wydatek..- [B5 AHU] Ciężkie wbijanie drugiego biegu
na poczatku mozna probowac z wymiana oleju bo synchronizatory to droga zabawa.. albo jezdzic i czekac jak sie rozpadnie i kupic nowa skrzynie- [B5 AFF] Jaki przegub zewnętrzny ?
tak tasmy zaciskowe beda i oslona przegubu i nawet smar powinnes dac rady sam wymienic z tego co pamietam to oryginal w aso jest firmy LOBRO ale moge sie mylic- [B5 AHU] Ciężkie wbijanie drugiego biegu
synchronizator szawankuje jak wiadomo 2 biegu ma najbardziej przechlapane...- [B7 BRE] Jaki płyn do chłodnicy ?
dokładnie 34zl za 1.5l g12 plus plus niedawno kupowalem a na allegro masz 36zl z przesylka- Ceny paliwa marzec 2026
Białystok orlen ON 3.21 verwa ON 3.33 :gwizdanie:- [B5 AJM] Wczorajsza dziwna przygoda ze sprzęgłem. Zepsuło się, naprawiło sie?!
mozliwe... nie widzialem sprzegla od ajm dlatego napisalem ze przy takich objawach w 1z cos takiego bylo przyczyna...- [B5 AJM] Wczorajsza dziwna przygoda ze sprzęgłem. Zepsuło się, naprawiło sie?!
Mialem cos podobnego w 1z i przyczyna to jedna sprezynka z tarczy sprzeglowej wyrwalo...- [B5 AHU] Pompa wody
z pompa wody nic sie nie dzieje poprostu jak kolega wczesniej sie balem zeby nie bylo trzeba 2 raz rozrzadu wymianiac jak by zaczela ciec czy cos bo wkoncu 2 wymiany rozrzadu nie byla zmieniana a i nie wiadomo czy przy pierwszej tez... a pompe wody profilaktycznie zmienia sie razem z rozrzadem wiec sie zdziwilem troche w serwisie...- [B5 AHU] Pompa wody
witam wszytskich. dzis bylem w serwisie VW sprawdzic historie serwisowa mojego samochodu. wszytsko zgadzalo sie z ksiazka. obecnie mam 317tys km przy 295tys byl wymieniny rozrzad w serwisie wszytskie paski rolki wszytsko co trzeba ale jak zapytalem o pompe wody okazalo sie ze nie byla wymienian sprawdzamy dalej okazuje sie ze przy 180tys takze nie byla wymianiana i teraz moje pytania czy pompa wody w moim silniku jest napedzana paskiem rozrzadu?? bo w 1z i afn nie jest ale w ahu nie wiem...- [B4 1Z] Twarda i nierówna praca po odpaleniu
nie norma przy mocnych mrozach- [ALL] Co za mróz
dzis to jeszcze jakos w miare bylo cos kolo -22 w nocy ale przedwczoraj to masakra cos kolo-30 przy gruncie mieszkam gdzies 2km od rzeki biebrzy gdzie podobno bylo naj zimniej- I Twoja A4 może być największym brudasem tej zimy - KONKURS
niezle Trzeniu- [B5 AFN] 0,5 litra oleju na 1000km
wszytsko zalezy od stanu turbiny- [B5 AFN] 0,5 litra oleju na 1000km
mialem audi 80 1.9tdi i na 12tys dolalem gdzies z 3litry samochod tez mial dobra dynamike i wogole buta dobrego ale turbina byla juz mokra i raczej tu bym szukal przyczyny dobry silnik nie powinien brac wcale oleju obecnie na 10tys nie dolalem nic na bagnecie moze 2milimetry ponizej max a przebieg 300tys- [B5 AFN] Pasek rozrządu przeciera się - co robić ?
odpowiedz moze byc tylko jedna taka jak kolegi wyzej- [ALL] Przestroga dla osób wymieniających rozrząd
kiedys sprzedawalem samochod sprowadzony w ktorym wszystkie znaki na niebie wskazywaly ze na rozrzadzie jest zrobione 100tys i przyjezdza klient i mu mowie z czystym sercem o tym ze rozrzad to w pierwszej kolejnosci do wymiany bo skutki moge byc kosztowne to on do mnie sie rzucil ze nie jest on wymieniony to jak mu powiedzialem ze moglem mu powiedziec ze byl wymieniany np 50tys temu to on mi mowi ze on po wygladzie paska oceni kiedy rozrzad byl robiony to ja w smiech ale widac jaki to kupujacy byl bo jak jemu 1.9tdi 300tys i serwis do konca to juz koniec dla silnika i woli kupic 1.9tdi ktory ma na liczniku 198tys bez ksiazki a na prawde 260tys (dodam ze licznik krecil 1 wlasciciel za granica o czym dopiero pozniej sie dowiedzailem)- Wasze niunie i mrozy
u mnie odpala jak nalezy najgorsze jest to ze bagaznika za chu... nie moge otworzyc bo tak zamarzl i z przodu pod tablica wisza niezle sople lodu - [B5 ADP] Tarcza sprzęgła + docisk