Treść opublikowana przez Arek8888
-
Audi A4 B5 95r Laserrot
A polerkę robiłeś we własnym zakresie czy u detailera?
-
[B5 ANA] Audi A4 1.6 OEM
No to miałeś szczęście. Ja swoją A-czwórkę kupiłem od osoby, która nie omijała myjni automatycznych i niestety okrągłe swirle gotowe. Co prawda zaprowadziłem ją na jednoetapową korektę lakieru, ale niewiele to dało. Nasze lakiery należą do bardzo twardych i ciężko je wypolerować, więc trzeba dbać
-
Audi A4 B5 95r Laserrot
Jak nie jak tak, wrzucaj
-
[B5 ANA] Audi A4 1.6 OEM
Sam woskowałeś lakier czy taki błyszczący już kupiłeś?
-
Czy taka zmiana oleju nie zaszkodzi?
Jest teoria, że oleje syntetyczne (5W40) poprzez swoje dodatki myjące wypłukują nagar z uszczelek i jeśli są one nieszczelne to silnik zaczyna się pocić. Są to jednak sporadyczne przypadki i wynikają raczej z niedbalstwa właściciela lub z zarżnięcia silnika. Jeśli nie boisz się tego to przechodź na 5W i to według mnie będzie najlepszy wybór. 10W nie wypłucze nic z silnika, ale będzie trochę gęstszy zimą, ale też bez tragedii. Decyzja należy do Ciebie. Ja jeżdżę dieslem i zalewam Valvoline i bardzo sobie chwalę.
-
Czy taka zmiana oleju nie zaszkodzi?
Nie ma znaczenia co miał lane wcześniej. Jak ja kupiłem swoje Audi to był zalewany Szajstrol, który od razu wywaliłem. Teoretycznie przed zrobieniem płukanki warto zdjąć misę olejową i ręcznie wyczyścić szlam, który się zebrał na dnie, aby płukanka nie wzruszyła go i nie zatkało smoka. Ale to teoria, nie wiem jak to się ma w praktyce więc poszukaj dodatkowych porad.
-
Czy taka zmiana oleju nie zaszkodzi?
Między 5W40 a 15W40 jest jedna zasadnicza różnica, a mianowicie zdolność smarowania silnika w niskich temperaturach (szczególnie zimą zanim olej nie uzyska temperatury roboczej). Im niższa cyfra poprzedzająca literę "W", tym lepsze smarowanie na zimno. Po rozgrzaniu silnika oba oleje mają teoretycznie podobne właściwości smarne. Pomijam fakt, że 5W40 jest olejem syntetycznym i zawiera różne dodatki, które wpływają pozytywnie na silnik, a 15W40 to relikt minionych czasów gdy zalewało się takie oleje do starych Maluchów i Zastav, które po przebiegu 100 000 km nadawały się do remontu. Najważniejsze, abyś zalał olej zgodny ze specyfikacją VW/Audi przewidzianą do swojego silnika, a dodatkowo powinien to być 5W40 lub maksymalnie 10W40. Jeśli silnik spala znaczne ilości oleju, to licz się tylko z tym, że będziesz więcej płacił za dolewki, ponieważ olej 5W40 potrafi kosztować dużo więcej niż 15W40. Przed taką zmianą oleju należy zrobić płukankę, ale na ten temat w internecie jest informacji od zatrzęsienia. Załączam Ci małą ściągę z informacją na temat właściwego oleju do Audi.
-
[B5 ANA] Audi A4 1.6 OEM
Jest piękna Pozdro z Białegostoku!
-
Amazon Green Perl by Hiper
Fajnie działasz z tym autkiem, miło się patrzy
-
Nie odpala
Jeżeli od razu gaśnie a później nie odpala a kręci to może immo?
-
[AQD] 2.8 v6 30v quattro OEM+
To spoko, aczkolwiek wydaje mi się, że na tej aukcji jest dość gruba siatka, co prawda cena nie zachwyca, ale czego się nie robi https://allegro.pl/siatka-tuningowa-abs-plaster-miodu-140x39-i7502157327.html
-
[AQD] 2.8 v6 30v quattro OEM+
- Wysokie obroty po odpaleniu na ciepłym silniku
Dołączam się do tematu. W moim przypadku takie coś występuje bardzo sporadycznie, jednak chętnie dowiem się co to może być.- Audi A4 1.8T Avant "S4" misano red
Moim zdaniem tak czy inaczej jest kozacko- A4 B5 AFN by Chakus
- [ALL TDI PD] Czujnik temp. paliwa pokazuje -16 stopni
Paliwo podczas jazdy rozgrzewa się, więc tym bardziej wynik na minusie jest nieprawidłowy. Tak czy inaczej proponuję sprawdzić go po dłuższym postoju.- [ALL TDI PD] Czujnik temp. paliwa pokazuje -16 stopni
Z tego co mi wiadomo, prawidłowość działania czujnika temperatury paliwa sprawdza się po co najmniej kilkunastogodzinnym postoju i wówczas jego temperatura powinna być zbliżona do temperatury powietrza zewnętrznego. Wartość na minusie wskazuje, że czujnik jest uszkodzony, chyba że mieszkasz na biegunie- Gdy gorąco na dworze auto jest mułowate
Z fizycznego punktu widzenia jest to normalne, ponieważ ciepłe powietrze jest mniej gęste od zimnego i przez to w wysokich temperaturach silnik dostaje mniej powietrza. Zatem każdy silnik spalinowy będzie mniej sprawny w wyższych temperaturach otoczenia. Podobnie w górach na dużych wysokościach- Wl swiatla mijania Przygasaja oswietlenie klimy i licznika km
Mam to samo i z tego co się orientuję to tak ma być aby dodatkowe oświetlenie nie oślepiało kierowcy podczas jazdy po zmroku gdy ma własnie włączone światła mijania.- Wymiana filtra paliwa
Ja filtr paliwa wymieniam raz na rok zawsze tuż przed porą zimową.- Jaki kabel obd2 i program
Polski Vag jest OK do usuwania błędów, ale nic ponad to.- A4 1.6 AHL 1998r. -> A4 1.8 AGR 1999r. ->exeo loading
Dokładnie, pasują od B5 po lifcie. Trzeba tylko uważać aby nie kupić kratek od anglika bo będzie odwrotnie- A4 1.6 AHL 1998r. -> A4 1.8 AGR 1999r. ->exeo loading
Coraz ładniejsza ta Twoja Audi wrzucaj podświetlane kratki, jest to jeden z lepszych modów i gwarantuję, że po zmroku będziesz mile zaskoczony- Listwy chrom klejone
W tym temacie masz kilka opinii na ten temat:- Przeskakiwanie kierownicy przy kręceniu na postoju
To zrozumiałe, nikt nie lubi wróżenia z fusów i wymieniania wszystkiego po kolei. W każdym razie w moim przypadku kierownica przeskakiwała podczas obrotu powrotnego z lewej na prawą i towarzyszył temu charakterystyczny odgłos podobny do stuknięcia. Spec od maglownicy już przez telefon po opisaniu objawów stwierdził, że to na 100% przekładnia i nie mylił się. Czy w Twoim przypadku będzie to samo, nie wiadomo, bo z każdą diagnozą jest zawsze pewna loteria. - Wysokie obroty po odpaleniu na ciepłym silniku