Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Arek8888

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Arek8888

  1. A polerkę robiłeś we własnym zakresie czy u detailera?
  2. No to miałeś szczęście. Ja swoją A-czwórkę kupiłem od osoby, która nie omijała myjni automatycznych i niestety okrągłe swirle gotowe. Co prawda zaprowadziłem ją na jednoetapową korektę lakieru, ale niewiele to dało. Nasze lakiery należą do bardzo twardych i ciężko je wypolerować, więc trzeba dbać
  3. Jak nie jak tak, wrzucaj
  4. Sam woskowałeś lakier czy taki błyszczący już kupiłeś?
  5. Jest teoria, że oleje syntetyczne (5W40) poprzez swoje dodatki myjące wypłukują nagar z uszczelek i jeśli są one nieszczelne to silnik zaczyna się pocić. Są to jednak sporadyczne przypadki i wynikają raczej z niedbalstwa właściciela lub z zarżnięcia silnika. Jeśli nie boisz się tego to przechodź na 5W i to według mnie będzie najlepszy wybór. 10W nie wypłucze nic z silnika, ale będzie trochę gęstszy zimą, ale też bez tragedii. Decyzja należy do Ciebie. Ja jeżdżę dieslem i zalewam Valvoline i bardzo sobie chwalę.
  6. Nie ma znaczenia co miał lane wcześniej. Jak ja kupiłem swoje Audi to był zalewany Szajstrol, który od razu wywaliłem. Teoretycznie przed zrobieniem płukanki warto zdjąć misę olejową i ręcznie wyczyścić szlam, który się zebrał na dnie, aby płukanka nie wzruszyła go i nie zatkało smoka. Ale to teoria, nie wiem jak to się ma w praktyce więc poszukaj dodatkowych porad.
  7. Między 5W40 a 15W40 jest jedna zasadnicza różnica, a mianowicie zdolność smarowania silnika w niskich temperaturach (szczególnie zimą zanim olej nie uzyska temperatury roboczej). Im niższa cyfra poprzedzająca literę "W", tym lepsze smarowanie na zimno. Po rozgrzaniu silnika oba oleje mają teoretycznie podobne właściwości smarne. Pomijam fakt, że 5W40 jest olejem syntetycznym i zawiera różne dodatki, które wpływają pozytywnie na silnik, a 15W40 to relikt minionych czasów gdy zalewało się takie oleje do starych Maluchów i Zastav, które po przebiegu 100 000 km nadawały się do remontu. Najważniejsze, abyś zalał olej zgodny ze specyfikacją VW/Audi przewidzianą do swojego silnika, a dodatkowo powinien to być 5W40 lub maksymalnie 10W40. Jeśli silnik spala znaczne ilości oleju, to licz się tylko z tym, że będziesz więcej płacił za dolewki, ponieważ olej 5W40 potrafi kosztować dużo więcej niż 15W40. Przed taką zmianą oleju należy zrobić płukankę, ale na ten temat w internecie jest informacji od zatrzęsienia. Załączam Ci małą ściągę z informacją na temat właściwego oleju do Audi.
  8. Jest piękna Pozdro z Białegostoku!
  9. Fajnie działasz z tym autkiem, miło się patrzy
  10. Arek8888 odpowiedział(a) na Fazi81 temat w 1.9TDI
    Jeżeli od razu gaśnie a później nie odpala a kręci to może immo?
  11. To spoko, aczkolwiek wydaje mi się, że na tej aukcji jest dość gruba siatka, co prawda cena nie zachwyca, ale czego się nie robi https://allegro.pl/siatka-tuningowa-abs-plaster-miodu-140x39-i7502157327.html
  12. Dołączam się do tematu. W moim przypadku takie coś występuje bardzo sporadycznie, jednak chętnie dowiem się co to może być.
  13. Moim zdaniem tak czy inaczej jest kozacko
  14. Paliwo podczas jazdy rozgrzewa się, więc tym bardziej wynik na minusie jest nieprawidłowy. Tak czy inaczej proponuję sprawdzić go po dłuższym postoju.
  15. Z tego co mi wiadomo, prawidłowość działania czujnika temperatury paliwa sprawdza się po co najmniej kilkunastogodzinnym postoju i wówczas jego temperatura powinna być zbliżona do temperatury powietrza zewnętrznego. Wartość na minusie wskazuje, że czujnik jest uszkodzony, chyba że mieszkasz na biegunie
  16. Z fizycznego punktu widzenia jest to normalne, ponieważ ciepłe powietrze jest mniej gęste od zimnego i przez to w wysokich temperaturach silnik dostaje mniej powietrza. Zatem każdy silnik spalinowy będzie mniej sprawny w wyższych temperaturach otoczenia. Podobnie w górach na dużych wysokościach
  17. Mam to samo i z tego co się orientuję to tak ma być aby dodatkowe oświetlenie nie oślepiało kierowcy podczas jazdy po zmroku gdy ma własnie włączone światła mijania.
  18. Arek8888 odpowiedział(a) na mates08 temat w 1.9TDI
    Ja filtr paliwa wymieniam raz na rok zawsze tuż przed porą zimową.
  19. Arek8888 odpowiedział(a) na rafalski_4 temat w 1.9TDI
    Polski Vag jest OK do usuwania błędów, ale nic ponad to.
  20. Dokładnie, pasują od B5 po lifcie. Trzeba tylko uważać aby nie kupić kratek od anglika bo będzie odwrotnie
  21. Coraz ładniejsza ta Twoja Audi wrzucaj podświetlane kratki, jest to jeden z lepszych modów i gwarantuję, że po zmroku będziesz mile zaskoczony
  22. Arek8888 odpowiedział(a) na rafik5544 temat w Audi A4 B7
    W tym temacie masz kilka opinii na ten temat:
  23. To zrozumiałe, nikt nie lubi wróżenia z fusów i wymieniania wszystkiego po kolei. W każdym razie w moim przypadku kierownica przeskakiwała podczas obrotu powrotnego z lewej na prawą i towarzyszył temu charakterystyczny odgłos podobny do stuknięcia. Spec od maglownicy już przez telefon po opisaniu objawów stwierdził, że to na 100% przekładnia i nie mylił się. Czy w Twoim przypadku będzie to samo, nie wiadomo, bo z każdą diagnozą jest zawsze pewna loteria.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.