Treść opublikowana przez Arek8888
-
Przeskakiwanie kierownicy przy kręceniu na postoju
W swoim B5 miałem identycznie. Winna była uszkodzona przekładnia kierownicza.
-
Audi A4 B5 1.9 AJM by Małolat
Wrzuć więcej zdjęć aby było na czym zawiesić oko
-
Źle zespawane złącze elastyczne
Proponuję zestaw naprawczy do wydechu (pasta uszczelniająca i siatka z włókna szklanego).
-
Audi A4 B5 1.9 AJM by Małolat
Ładne te felgi Dobrze słyszeć, że z kierowcy typu "wsiadam i jadę" zamieniłaś się w "dbam, wsiadam i jadę"
-
A4 1.9 Tdi Dziwne zachowanie sprzęgła
U mnie już po czterech dniach od wymiany sprzęgło bierze wyżej, bo praktycznie w połowie. Na początku wystarczyło lekko puścić sprzęgło aby samochód ruszał, a teraz sprzęgło zrobiło się takie "opóźnione". Chyba, że już na tyle się do tego przyzwyczaiłem, że coś mi się tylko wydaje. W każdym razie to chyba powszechny problem po wymianie.
-
A4 1.9 Tdi Dziwne zachowanie sprzęgła
To by się zgadzało, bo było sporo "brokatu", to pewnie ze sprężyn. Zresztą sprężynki na tarczy sprzęgła też były zjechane.
-
A4 1.9 Tdi Dziwne zachowanie sprzęgła
No niestety jest to dość ciche buczenie i na nagraniu nie udało się go uchwycić. Na dodatek nie buczy non stop tylko z przerwami. Dziwna sprawa, ale chyba na razie dam sobie z tym spokój i będę tylko obserwował czy się nie nasili. Pojeździłem dziś trochę po mieście i zauważyłem, że ustąpiło szarpanie przy ruszaniu i znikło parę innych dolegliwości, więc jestem zadowolony Pisałem to już w innym temacie, ale powtórzę i tu, że stara DM była uszkodzona w dziwny sposób. Mianowicie nie miała praktycznie żadnego luzu, bo strasznie ciężko było nią obrócić nawet o parę milimetrów. Zwykle jest chyba tak, że zużycie polega na nadmiernych luzach, a tu było odwrotnie. Zachowałem ją sobie "na pamiątkę" i pokażę kiedyś jakiemuś znawcy, który stwierdzi czy jest sprawna czy nie
-
A4 B5 98' 2.8 ALG
Jednym słowem ślicznotka szerokości!
-
A4 1.9 Tdi Dziwne zachowanie sprzęgła
Ok, dzisiaj wracając z pracy postaram się nagrać. Dzięki za zainteresowanie tematem.
-
A4 1.9 Tdi Dziwne zachowanie sprzęgła
Zapomniałem napisać, że niecały rok temu olej wymieniłem na zalecany na forum Ravenol. Regularnie sprawdzam jego poziom w skrzyni i tym razem też sprawdziłem.
-
A4 1.9 Tdi Dziwne zachowanie sprzęgła
No właśnie na jałowym nie buczy, tylko podczas jazdy na biegu. Nawet jak podczas jazdy wrzucam luz albo wciskam sprzęgło to przestaje buczeć. Ciężko opisać ten dźwięk, jest to takie po prostu jednostajne niskie basowe buczenie, trochę podobne do dźwięku padniętej pompy wspomagania, z tym że jest to dużo niższy dźwięk.
-
[A4B5 AFN] Dziwny dźwięk spod maski
Od wymiany miałem okazję rozpędzić się tylko do 90 km/h, więc nie wiem czy przy wyższej prędkości buczenie ustanie. Pojawia się powyżej 70 km/h i jest to tylko buczenie o takim mocno basowym dźwięku, ale bez żadnych drgań.
-
A4 1.9 Tdi Dziwne zachowanie sprzęgła
Ja też jestem już po wymianie DM i sprzęgła na nowe LUKa. Sprzęgło chodzi tak lekko jakby nie było w ogóle podłączone, biegi też wchodzą dużo lżej. Jest mega wielka różnica na plus, bo przed wymianą potrafiła noga boleć od wciskania sprzęgła. Jeszcze nie miałem okazji przetestować nowego kompletu w warunkach miejskich, więc nie wiem czy szarpanie ustało, ale myślę, że wszystko jest na dobrej drodze. Niestety, jest też pewien problem żeby nie było zbyt kolorowo po wymianie zaczęło coś buczeć przy prędkości >70 km/h. Myślałem, że to łożysko w kole, ale po wrzuceniu na luz przestaje buczeć. Będę szedł do mechanika na konsultacje, niech się wypowie co to może być.
-
[A4B5 AFN] Dziwny dźwięk spod maski
Od wczoraj mam nową dm i sprzęgło. Póki co ten dźwięk zniknął (odpukać). DM była "uszkodzona" w nienaturalny sposób. Prawie w ogóle nie dało się ręką obrócić obu mas względem siebie, prawie jak na sztywnym kole Ten luz obwodowy wynosił może niecałe 5mm i strasznie ciężko to chodziło. Luzu promieniowego zupełny brak. W tarczy sprzęgłowej sprężynki zaczynały się zdzierać, skutkiem czego były na tarczy malutkie opiłki metalu. Łapa skrzyni oczywiście była wytarta na styku z łożyskiem wyciskowym. Wszystko wpadło nowe i ten dziwny dźwięk przy ruszaniu zniknął, ale za to pojawiło się dziwne buczenie o niskim dźwięku przy prędkości >70 km/h. Ręce załamuję, ale trudno, trzeba walczyć z kolejnym bossem
-
[110, 1.9TDI, '99] Wyciek oleju na silnik
Na pierwszym zdjęciu wygląda jakby olej sączył się spod uszczelek śrub mocujących pokrywę zaworów.
-
[B5 1Z] Ruda po przejściach
Rozumiem, że musiałeś podcinać błotniki aby wstawić te lampy? i czy miałeś stare valeo czy bosch?
-
Uszczelki wszystkich drzwi Sedan
Ludzie i tak zazwyczaj napierdzielają drzwiami z siłą Hulka, więc dodatkowa uszczelka to dla nich żaden problem.
-
Uszczelki wszystkich drzwi Sedan
Dzięki wielkie, już wiem o co chodzi.
-
[B5 1Z] Ruda po przejściach
Trafiłem na ten temat przypadkiem, ale przyznam, że przyjemnie się czyta i ogląda zdjęcia bardzo ładna sztuka, tylko szkoda tej wgniotki na masce. Kolor też jeden z lepszych Możesz powiedzieć jak spisują się przednie reflektory Depo? Od jakiegoś czasu przymierzam się do wstawienia takich u siebie.
-
A4 1.9 Tdi Dziwne zachowanie sprzęgła
Dzięki kolego za informację. Dobrze, że udało Ci się rozwiązać problem. Co do wysokości brania sprzęgła, to podobno normalne, że na początku bierze nisko, a po krótkim czasie zaczyna brać wyżej. Ja na początku lipca będę wymieniał sprzęgło i mam nadzieję, że w moim przypadku to też pomoże.
-
Uszczelki wszystkich drzwi Sedan
Witam. Mógłbyś wrzucić fotkę w jaki sposób zamontowałeś te uszczelki? Bo nie mogę sobie wyobrazić, w którym miejscu pod uszczelką je zamocować.
-
Laser red avant! 1.8T
Witaj, bardzo ładne zadbane Audi i kolor jedyny słuszny Mam pytanie, malowałeś plastiki lakierem do zderzaków? trzeba to jakoś podkładować czy można malować na goły plastik?
-
Odklejona tkanina - problem z podsufitką
WItaj. Wymiana na używaną jest bezsensowna, bo też może się odkleić z racji wieku. Podklejanie miejscowe też nie spełnia swojego zadania. Najlepszym rozwiązaniem jest oddanie do tapicera, ale też najdroższym (ceny mocno zróżnicowane w zależności od tapicera ale orientacyjnie to chyba około 300 zł). Tu masz pomocny tutorial jednego z naszych kolegów z forum na temat wymiany materiału na podsufitce (mam nadzieję, że kolega się nie obrazi za udostępnienie ):
-
Pół chłodnicy gorące pół zimne
Możesz kupić sobie tester uszczelki pod głowicą (koszt ~ 20 - 30 zł) - obsługa jego jest bardzo łatwa, to wtedy będziesz miał pewność. Ewentualnie może mechanik będzie dysponował takim testerem, niech w jakiś sposób udowodni tą usterkę. Czy w zbiorniczku płynu chłodniczego masz krople oleju albo czy przybyło Ci ostatnio oleju w silniku?
-
Pół chłodnicy gorące pół zimne
Tego Ci nie powiem bo nie wiem, ale myślę, że trzeba zdjąć przynajmniej zderzak i chłodnicę.