Treść opublikowana przez ecobuda
-
[B6 TDI PD] Problem z silnikiem, biały dym.
Jeżeli padła turbina i przez to silnik też wystawił kopyto to niech ten mechanik się za portfel łapie
-
[B6 TDI PD] Problem z silnikiem, biały dym.
Sprawdź czy masz olej w silniku
-
[B6 TDI PD] Problem z silnikiem, biały dym.
Prawdopodobnie padła turbina, jeśli Nie doszło do rozbiegania silnika to silnik jeszcze żyje.
-
HOLMATRO's 2.0T Stage3 [331HP/456Nm] by VAGTUNE#Pop&Bangs#S4 Look#Rotor 19x9et33#Vogtland#MILLTEK#DP 3/2,75”#v-Fiz#Hebel345-S4#HEL#Autotech#K04-0064#BOSE#Cupra#etc..
Grzesiu, jak wyrezasz ze dwie szprtychy z rotora to w poprzek wejdzie
-
2.0 tdi BPW P0299 prośbą o analizę logów
Tak. Czyściłem. Rozbierałem nawet n75 i wygląda że jest sprawny
-
2.0 tdi BPW P0299 prośbą o analizę logów
Nie, podłączyłem tylko Wężyki bezpośrednia z vacu do gruchy i odpaliłem auto, w grupie 11 pokazuje na wolnych 2,2 bara. Irytuje mnie jeszcze to że jak lekko tylko odpuszczę gaz i depne to turbo pompuje jak wściekłe, może to wina egra?
-
2.0 tdi BPW P0299 prośbą o analizę logów
Kamilu. Gruszka podłączona na krótko do vacum i turbo pompuje 2,2 bara. Jak podłączone przez n75 na wolnych obrotach przy wymaganym 1068 daje 980, co może być?
-
[B7 BKE] Wypluło olej przez bagnet - uszkodzony silnik ?
Dalej obstawiam na dziurę w tłoku, kiedy jakaś diagnoza?
-
[B7 BKE] Wypluło olej przez bagnet - uszkodzony silnik ?
Piotrek dobrze mówi. Szukać dobrego słupka. W starym prawdopodobnie wypaliło dziurę w tłoku, przed złożeniem koniecznie sprawdzić wtryski czy nie leją i zaraz po odpalenie pełna diagnostyka silnika, bo jak ktoś z tym chipem przesadził to wykorkuje następny silnik. Koszty to ok 3500 zł całość.
-
Audi nie odpala luźny pasek rozrządu.
Nie próbuj odpalać auta. Prawdopodobnie urwała się rolka od paska. Jeśli tak to głowica do roboty. Albo dobra używana, albo naprawa twojej
-
[B7 BPW] Błąd P0299
Po zmianie turbiny na regenerowaną, nie dmucha od dołu. Wężyki sprawdzone, n75 podmieniany, i nic. Podczas robienia logów zauważyłem że jak na chwilkę odpuszczę gaz i but do końca wtedy ciągnie jak powinna, co jeszcze sprawdzić?
-
2.0 tdi BPW P0299 prośbą o analizę logów
Zauważyłem że turbina budzi się jak odpuszczę i odrazu dodam gazu wtedy idzie normalnie
-
[B7 BRB] Wytarty wałek rozrządu?
Do konserwacji trupa najlepsza jest formalina ???. A tak a poważnie to daj sobie spokój, szkoda kasy.
-
[B7 BPW] Błąd P0299
Mam gwarancje i fakturę. Turbina po regeneracji wyglądała jak by miała nowy rdzeń, tylko muszle i grucha były piaskowane. Na sztandze było widać ślad po ori farbie i nie była ruszana. Może źle geometria ustawiona?
-
[B7 BPW] Błąd P0299
http://vaglogi.pl/log-003_011_6A2wH.html http://vaglogi.pl/log-003_011_6ycP6E.html http://vaglogi.pl/log-003_011_r2o3B.html
-
2.0 tdi BPW P0299 prośbą o analizę logów
Na starej turbinie było ok. Czasami tylko na zimnym silniku wywalił błąd niedoładowania ale szedł jak burza. Myślałem że to wina przycinającej się geometrii, a w związku z tym iż miałem duże luzy na wirniku to zdecydowałem założyć inną turbina po regeneracji.
-
2.0 tdi BPW P0299 prośbą o analizę logów
Turbina po regeneracji późno wstaje http://vaglogi.pl/log-003_011_6A2wH.html http://vaglogi.pl/log-003_011_r2o3B.html http://vaglogi.pl/log-003_011_6ycP6E.html
-
Tryb awaryjny
tak. Pseudo tunerzy tak działają. Najprostszą rzeczą jest usunięcie tabeli błędów, a czy wyciągał komputer z auta żeby wyprogramować egr,?
-
Tryb awaryjny
Tak mogło być, zamiast wyłączyć programowo egr, usunoł całą tabele błędów. Spróbuj odłączyć kostkę od wtrysków(taka okrągła obok wakupompy) i pokryć rozrusznikiem. Podłącz powrotem, jak się wywali checka to znaczy że nie ma tabeli błędów i ziagnoza będzie bardzo trudna.
-
[B7 BPW] Błąd P0299
Dzięki koledze HOLMATRO,robiliśmy dzisiaj logi, na początku szło fatalnie bo silnik jak był nie dogrzany to ciągle szedł w tryb awaryjny (P0299) jak się porządnie dojrzał szło już lepiej i udało się. Logi wrzucę jutro. Ale z obserwacji wiem że turbo nie pompuje tyle ile chce sterownik. Podczas jazdy testowych załwarzyłem też że czasami turbo pompuje porządnie ale tylko na wyższych obrotach od 2500, dołu nie ma prawie zawsze.
-
Tryb awaryjny
Jak to, nic się nie zapala jak auto idzie w tryb awaryjny? Nie ma żadnych błędów?
-
[B6 AVF] Przewód - odpowietrzenie ?
Odpowietrzenie akumulatora. Wsadź to w aku, chyba że masz aku zamknięty to zostaw luzem.
-
[B7 BPW] Błąd P0299
Stare turbo kończyło swój żywot, szukałem dobrej używki i zostałem zmuszony do założenia turbiny po regeneracji. Silnik ładnie pracuje ale na niższych obrotach zamulony, ciągnie dopiero od 3 tyś. Na zimnym silniku przy lekko ostrym bucie wywala P0299 i idzie w awaryjny. Jak się zagrzeje to już żadziej( prawie wcale) ale turbo i tak późno wstaje. Sprawdzałem ruch sztangi na jałowym to wygląda to tak jak na załączonym filmiku. Przy dodawaniu gazu grucha zostaje w miejscu, a przy schodzeniu z obrotów schodzi na dół i wraca z powrotem. Co robić? VIDEO0014.mp4
-
[B7 BRB] Wytarty wałek rozrządu?
Nie jestem pewien ale na jednej krzywce chyba są rysy, co może oznaczać że już w szklance dziurę robi
-
Dźwięk jak by coś wpadło do silnika
sprawdź sprzęgiełko koła altelnatora