Treść opublikowana przez ecobuda
-
[B6 TDI PD] Problem z przyśpieszeniem
Zakładam że to wina wtrysków, albo źle ustawiona synchronizacja wałka. Jak najbardziej masz prawo do ekspertyzy w innym warsztacie. Jeżeli coś zrobił źle to możesz iść z tym do sądu. Sprawę masz wygraną a on poniesie wszystkie koszty.
-
czujnik sensor
Sprawdź czy na podszybiu nie zbiera Ci się woda
-
[B6 AWX] Brak mocy, wyciek oleju
Jeżeli wycieka Ci olej to na początek sprawdź turbine. Prawdopodobnie skończyła żywot. Nie uruchamiaj już auta bo rozwalisz silnik. Sprawdź wirnik w turbo Nie, jeżeli luz jest duży to turbina do roboty.
-
Hak alko
W nieodpowiedni sposób go chciałem zdjąć a żeby czegoś nie zepsuć wolałem poczekać aż ktoś kto ma taki hak zerknie na mój. Okazało się że chciałem obracać w drugą stronę. Co prawda był lekko zapieczony ale jak tylko kolega go lekko szarpnął to wyszedł. Oczyszczony i nasmarowany już dziś targał 1,8 tony.
-
Hak alko
No i ogarnięte. Przyjechał kolegą który ma taki sam i jedną ręką wyciągnął hak. Hak już zamontowany i działa jak należy.
-
2.0 BRD szarpie silnik
A próbowałeś zamienić zaworki n75 z n18?
-
Hak alko
A czy możliwe jest że zapadka się nie cofa, czy raczej się cofa a zapiekł się tylko w samej belce?
-
Hak alko
Już wrzucam fotki te które mam w telefonie, jak będzie trzeba jeszcze jakieś to za godzinę będę w domu to zrobie
-
Hak alko
Mam problem z hakiem alko. Nie mogę go zdjąć. Przekręcam kluczyk odciągam pokrętło przekręcam na czerwone pole i hak dalej jak przyspawany. Próbowałem mu pomóc młotkiem ale zero reakcji. Boję się bardziej walić młotem bo nie mam pewności czy w ogóle zapadka się cofa. Jak obracam gałką to mogę nią kręcić wkoło, słychać i czuć że coś się napina i przeskakuje. Przez otwór w dolnej części kuli widać podczas obracania pokrętłem jak pakiety blach idę jakby do góry haka do pewnego momentu ( ok 0,5 cm) i dalej jest klik i wracają. Szukałem na necie filmu, jakiejkolwiek instrukcji jak to działa i nic nie znalazłem, jest tylko wizualizacja działania haka Westfalii. Mój hak to alko, ten z trzpieniem blokującym. Czy mógłby ktoś kto ma taki hak wrzucić filmik jak to działa.
-
[b7, 2.0tdi 16v blb] Ciężko odpala po dłuższym postoju
Sprawdź świece i doładuj akumulator.
-
[b7, 2.0tdi 16v blb] Ciężko odpala po dłuższym postoju
A świece żarowe jak tam się mają?
-
0,4l na 1000km ubytku oleju
Ściągnij wąż od turbiny, jak mokra w środku to już wiesz gdzie podziewa się olej. Nie bagatelizuj tego, bo jeśli uszczelnienie turbiny skończyło swój żywot, to turbina wkrótce też się skończy A wtedy może być katastrofa. Rozbieganie silnika( poczytaj co to jest) i silnik do wymiany. Jeśli to nie turbina to pozostają już tylko pierścienie olejowe na tłokach.
-
0,4l na 1000km ubytku oleju
Sprawdzałeś czy turbina nie puszcza oleju?
- Egr
- Egr
-
[B6 TDI PD] Brak mocy, winny automat czy turbina ?
W pierwszej kolejności trzeba zrobić diagnostykę silnika. Z tego co napisałeś to nie da się wyciągnąć żadnych wniosków. Może faktyczniebturbina nie pracuje, może skrzynia sie śllizga A może jabłko wpadło pod pedał gazu.
-
Dym spod maski b7 2.0 tdi 170km
Na wydechu zaraz za dpfem
-
Dym spod maski b7 2.0 tdi 170km
U mnie łącznik trzyma się tylko na tej sprężynie wzmacniającej i dymi się spod maski.
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Ma Pan skrzynie Multitronic i oznaczeniu HHF. Specjalistą od tych skrzyń jest Bart-S. Do niego proszę się zwrócić coś pomoże.
- 2.0 tdi brd q głowica cena
-
Odpalanie auta
Sprawdź tylko poduszki pod silnikiem. Jak nie wylane to wszystko jest ok.
-
Odpalanie auta
Tak, to normalne. Jak nie trzęsie Ci już jak silnik pracuje to nic się nie dzieje.
-
Uciekający płyn
Nie, nie będzie odczuwalne spadku ani też żadnych gwizdów. Zrób test CO2.
-
Uciekający płyn
Prawdopodobnie nieszczelna nagrzewnica. Co do parowania szyb. Jeżeli klimatyzację masz nie sprawną to szyby będą bardziej parkować. Nie działa wtedy skraplacz. Innym powodem upływającego płynu może być uszczelka pod głowicą albo pęknięta głowica. Jest jeszcze kwestia nieszczelności chłodniczki spalin od egr, ale skoro masz egr wyłączony to raczej nie miało by wpływu na nieprawidłową pracę silnika. Zrób test CO2. To wyeliminuje albo potwierdzi problem z głowicą lub uszczelką. U mnie w bpw przy ubytkach rzędu 0,5 litra płynu na 1000km była pęknięta głowica.
-
Dużo oleju w rurze od intercoolera w Audi A4 B7 2.0 TDI
Sprawdź luz na wirniku. Skoro turbina wali oliwą to znaczy że uszczelnienia już nie trzymają, może być że wkrótce się skończy. Sprawdź luz.