Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

ecobuda

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ecobuda

  1. Zakładam że to wina wtrysków, albo źle ustawiona synchronizacja wałka. Jak najbardziej masz prawo do ekspertyzy w innym warsztacie. Jeżeli coś zrobił źle to możesz iść z tym do sądu. Sprawę masz wygraną a on poniesie wszystkie koszty.
  2. ecobuda odpowiedział(a) na Rafal860804 temat w Audi A4 B6/B7
    Sprawdź czy na podszybiu nie zbiera Ci się woda
  3. Jeżeli wycieka Ci olej to na początek sprawdź turbine. Prawdopodobnie skończyła żywot. Nie uruchamiaj już auta bo rozwalisz silnik. Sprawdź wirnik w turbo Nie, jeżeli luz jest duży to turbina do roboty.
  4. ecobuda odpowiedział(a) na ecobuda temat w Audi A4 B7
    W nieodpowiedni sposób go chciałem zdjąć a żeby czegoś nie zepsuć wolałem poczekać aż ktoś kto ma taki hak zerknie na mój. Okazało się że chciałem obracać w drugą stronę. Co prawda był lekko zapieczony ale jak tylko kolega go lekko szarpnął to wyszedł. Oczyszczony i nasmarowany już dziś targał 1,8 tony.
  5. ecobuda odpowiedział(a) na ecobuda temat w Audi A4 B7
    No i ogarnięte. Przyjechał kolegą który ma taki sam i jedną ręką wyciągnął hak. Hak już zamontowany i działa jak należy.
  6. ecobuda odpowiedział(a) na ori52 temat w 2.0TDI
    A próbowałeś zamienić zaworki n75 z n18?
  7. ecobuda odpowiedział(a) na ecobuda temat w Audi A4 B7
    A czy możliwe jest że zapadka się nie cofa, czy raczej się cofa a zapiekł się tylko w samej belce?
  8. ecobuda odpowiedział(a) na ecobuda temat w Audi A4 B7
    Już wrzucam fotki te które mam w telefonie, jak będzie trzeba jeszcze jakieś to za godzinę będę w domu to zrobie
  9. ecobuda opublikował(a) temat w Audi A4 B7
    Mam problem z hakiem alko. Nie mogę go zdjąć. Przekręcam kluczyk odciągam pokrętło przekręcam na czerwone pole i hak dalej jak przyspawany. Próbowałem mu pomóc młotkiem ale zero reakcji. Boję się bardziej walić młotem bo nie mam pewności czy w ogóle zapadka się cofa. Jak obracam gałką to mogę nią kręcić wkoło, słychać i czuć że coś się napina i przeskakuje. Przez otwór w dolnej części kuli widać podczas obracania pokrętłem jak pakiety blach idę jakby do góry haka do pewnego momentu ( ok 0,5 cm) i dalej jest klik i wracają. Szukałem na necie filmu, jakiejkolwiek instrukcji jak to działa i nic nie znalazłem, jest tylko wizualizacja działania haka Westfalii. Mój hak to alko, ten z trzpieniem blokującym. Czy mógłby ktoś kto ma taki hak wrzucić filmik jak to działa.
  10. Sprawdź świece i doładuj akumulator.
  11. A świece żarowe jak tam się mają?
  12. Ściągnij wąż od turbiny, jak mokra w środku to już wiesz gdzie podziewa się olej. Nie bagatelizuj tego, bo jeśli uszczelnienie turbiny skończyło swój żywot, to turbina wkrótce też się skończy A wtedy może być katastrofa. Rozbieganie silnika( poczytaj co to jest) i silnik do wymiany. Jeśli to nie turbina to pozostają już tylko pierścienie olejowe na tłokach.
  13. Sprawdzałeś czy turbina nie puszcza oleju?
  14. Egr

    ecobuda odpowiedział(a) na batory123 temat w 2.0TDI
    Sprawdź wiązke i wtyczkę
  15. Egr

    ecobuda odpowiedział(a) na batory123 temat w 2.0TDI
    A pewny jesteś że to wina samego egra, A nie np. wązki? U mnie kiedyś przytopiły się przewody o rurkę chłodniczki spalin
  16. W pierwszej kolejności trzeba zrobić diagnostykę silnika. Z tego co napisałeś to nie da się wyciągnąć żadnych wniosków. Może faktyczniebturbina nie pracuje, może skrzynia sie śllizga A może jabłko wpadło pod pedał gazu.
  17. Na wydechu zaraz za dpfem
  18. U mnie łącznik trzyma się tylko na tej sprężynie wzmacniającej i dymi się spod maski.
  19. Ma Pan skrzynie Multitronic i oznaczeniu HHF. Specjalistą od tych skrzyń jest Bart-S. Do niego proszę się zwrócić coś pomoże.
  20. Złom
  21. ecobuda odpowiedział(a) na Kimas97 temat w 2.0TDI
    Sprawdź tylko poduszki pod silnikiem. Jak nie wylane to wszystko jest ok.
  22. ecobuda odpowiedział(a) na Kimas97 temat w 2.0TDI
    Tak, to normalne. Jak nie trzęsie Ci już jak silnik pracuje to nic się nie dzieje.
  23. ecobuda odpowiedział(a) na Magnat1024 temat w 2.0TDI
    Nie, nie będzie odczuwalne spadku ani też żadnych gwizdów. Zrób test CO2.
  24. ecobuda odpowiedział(a) na Magnat1024 temat w 2.0TDI
    Prawdopodobnie nieszczelna nagrzewnica. Co do parowania szyb. Jeżeli klimatyzację masz nie sprawną to szyby będą bardziej parkować. Nie działa wtedy skraplacz. Innym powodem upływającego płynu może być uszczelka pod głowicą albo pęknięta głowica. Jest jeszcze kwestia nieszczelności chłodniczki spalin od egr, ale skoro masz egr wyłączony to raczej nie miało by wpływu na nieprawidłową pracę silnika. Zrób test CO2. To wyeliminuje albo potwierdzi problem z głowicą lub uszczelką. U mnie w bpw przy ubytkach rzędu 0,5 litra płynu na 1000km była pęknięta głowica.
  25. Sprawdź luz na wirniku. Skoro turbina wali oliwą to znaczy że uszczelnienia już nie trzymają, może być że wkrótce się skończy. Sprawdź luz.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.