Treść opublikowana przez qruku
-
Polecane opony letnie
No ok, zgadzam się, z nauką nie ma co dyskutować Ale też trzeba do tego tematu podejść trochę zdroworozsądkowo. Po pierwsze, hałas zakomunikowany na etykiecie to hałas jaki opona generuje na zewnątrz samochodu. Na zewnątrz może i jest różnica 2 decybeli, ale przy dobrym wyciszeniu kabiny samochodu, wewnątrz może to być praktycznie nie odczuwalne, a q5 pod tym względem to nie Daewoo Tico. Po drugie pomiary dokonywane są w ustalonych hermetycznych warunkach, przy określonych nie wysokich prędkościach, na stosunkowo dość gładkich nawierzchniach (drobne kruszywo). Po trzecie, dużo zależy jak i po czym się głównie jeździ. Na autostradach, eskach raczej są asfalty lub asfaltobetony z większego kruszywa lub szorstkie betony gdzie automatycznie każda opona jest głośniejsza. No i się później czyta lamenty na forach że opona miała być super cicha bo miała np. 68 db a huczy. Inny kupił opony z ponad 70 db; jeździ głównie po mieście lub po drogach lokalnych gdzie raczej dominują gładkie nawierzchnie i zachwala jakie to one ciche są. Osobiście uważam że te etykiety z poziomem hałasu to takie trochę pranie mózgu. Wcale bym się nie zdziwił jak opona z 69 db "wlepkowymi" okazała się tak samo głośna przy 140 km/h na szorstkiej nawierzchni autostradowej jak opona z 71 db. Ale takich informacji na wlepce już nie znajdziemy. Opona przede wszystkim powinna być bezpieczna i przewidywalna. Do Audi, Mietków i Beemek na pierwszy montaż lecą też opony z 72 db i nikt nie narzeka że za głośno. Wracając do tematu przypuszczam, że które byś nie wziął z tych dwóch kompletów będzie dobrze bo to segment premium i powinieneś być zadowolony Do szybkiej jazdy na pewno bym wybrał CSC5.
-
Polecane opony letnie
Continentale rzeczywiście mogą być głośniejsze ze względu na bardziej sportowy wzór bieżnika; z założenia dedykowana jest do samochodów o wysokich osiągach. W tym przypadku ma index prędkości 270 km/h a GY 240 km/h. Na pewno będzie skuteczniejsza od GY przy dynamicznej i agresywnej jeździe zarówno na suchym jak i mokrym, ale z drugiej strony pewnie będzie też głośniejsza np. przy szybkiej jeździe autostradą. Chociaż ten hałas z wlepek to często pic na wodę i "różnicę" tych 2 db w praktyce ciężko dostrzec. Ten GY to taka przyzwoita uniwersalna opona do normalnej codziennej jazdy. Pytanie czego oczekujesz od opon.
-
[B7] Dedykowany tłumik Ulter do B7 2.0 TFSI QUATTRO do dokładki S4
Witam, chciałem zapytać ma ktoś z forum jakieś doświadczenia z tym dedykowanym tłumikiem Ultera. Jest wprawdzie filmik jak to gra, ale filmik a real to czasem dwa różne światy. Pytanie czy te tłumiki nie są uciążliwe (hałas) w codziennym użytkowaniu ? Czy mogą mieć jakiś realny wpływ na poprawę osiągów vs. zwykłe puszki 2.0 tfsi ? Jak z zabezpieczeniem antykorozyjnym ? Jakbyś ktoś/coś prośba o info lub komentarz Info na stronie producenta: http://ulter.com.pl/pl/offer/dedicated/audi/a4-typ-b7-quattro_2004/avant/2-0-tfsi_147kw/m/661/2896
-
B7#BWE#TFSI#Quattro#Tiptronic#Sedan#PakietS4#Recaro#AP#345/324mm#VEEMANN4x9.5j
Super modzik zawsze mi tego brakowało w aucie. Testowałeś już jak śmiga ? PS. Podrzuć pls gdzie takie coś można zdobyć i za ile $, może być na priv.
-
Polecane opony letnie
Też się skłaniam ku Fuldzie właśnie. Jakiego rozmiaru szukasz tych Fuld ? Jak 225/40/18 to mogę Ci dać namiar na koleżkę co ma nówki za 1100 zł komplet.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Akurat ostatnio jeździłem na jednym i drugim. Subiektywnie wyżej oceniam Motula i odnoszę wrażenie że mniej bierze oleju na nim. Ogólnie każdy z tych dwóch będzie dobrym wyborem.
-
Polecane opony letnie
Śmiało możesz kupować. Conti to górna półka
-
Polecane opony letnie
Jest tak jak pisze @wampir również uważam że to nieodpowiedni rozmiar. "Podręcznikowo" powinno być 215/50/17
-
Audi A4/B7/BRD/2007/2.0/193KM-443Nm/S-LINE/2xULTER OWAL/320mm/ FoTo!/GRAPHITE by Karaś
Z czego wynikała ta zabawa? Coś z nimi nie tak?
-
RNS-e, zablokowana płya
Trzeba ją kolego wyciągnąć vcds'em Fabrycznie jest tam zablokowana Pozdrawiam
-
Audi/A4/1.8T/byMartinger416
Klamki spoko ale oświetlenie nóg rzeczywiście duuużo za mocne może jakaś folia do przyciemniania lamp ?
-
B7 2.0T QUATTRO avant/sline/manual/szyber/bix/rnse/bose/avus/ulter
Sprawny przede wszystkim powinien cykać / klikać. W kilku wątkach na forum znalazłem też info, że gdy jest niesprawny falują obroty. Może też powodować nieszczelność w układzie. Gdy jest padnięty, samochód może też nie odpalić lub gorzej odpalać gdyż odpowiada on za prawidłowe odpowietrzanie układów paliwowych. Objawów może być wiele. Czasami wyskakiwał też błąd w coś w stylu - Zawór elektromagnetyczny zbiornika z węglem aktywnym. Część niedroga i mam nadzieję że załatwi sprawę https://sklep.intercars.com.pl/produkty/334535-zawor-powietrza-wtornego-bosch-0-280-142-431
-
Polecane opony letnie
Raczej bym wybrał Dunlopy
-
B7 2.0T QUATTRO avant/sline/manual/szyber/bix/rnse/bose/avus/ulter
Z tego co pamiętam to niecałą stówke
-
B7 2.0T QUATTRO avant/sline/manual/szyber/bix/rnse/bose/avus/ulter
I się zrobiło dyskotekowo . Wczoraj check, dzisiaj kontrolka esp. Przy kolejnym odpaleniu samochodu znikło esp, a przy jeszcze kolejnym odpaleniu znikł check. Z tym checkiem już chwile walczę, gdzieś jest ewidentnie nieszczelność. Zdarzało się że czasami na wolnych obrotach falowały obroty. Kupiłem właśnie zawór n80 i go wymienię na dniach. Liczę że to rozwiąże problem. Natomiast z tym ESP to nie mam pojęcia dlaczego wyskoczył
-
Polecane opony letnie
No właśnie się nie sugeruje i biorę je przez palce dlatego zapytałem czy ktoś na tym latał z ciekawości poczytałem też coś na forach innych marek samochodowych. Nie ma tego dużo bo to w sumie nowość ale opinie były dobre.
-
[B7]Avant 2.0 TDI Quattro BPW GTB2060VKLR_CNC/DP3/2??KM/??0NM/AluDTM+A5/-40/BilsteinB8/345m-330mm/vFiz ( ͡º ͜ʖ͡º)
Pierwszy raz taki olej na oczy widzę Bardzo ładna furka golden
-
B7 2.0T QUATTRO avant/sline/manual/szyber/bix/rnse/bose/avus/ulter
Przyszedł zderzak z PDC i dokładką S4 w kolorze także na wiosnę będzie rzeźba. Ma jakieś delikatne ryski; jak się nie uda spolerować to się najwyżej go pryśnie.
-
Polecane opony letnie
Hej, miał ktoś styczność z tymi oponami ? Etykietę mają jak marki premium, są ciche a cena śmieszna. Komenty na oponeo też prawie same ochy i achy. https://www.oponeo.pl/dane-opony/debica-presto-uhp-2-225-40-r18-92-y-xl-fp#173595332
-
Jakie felgi
http://www.original-felgen.com/audi/a4/b6/
-
[BRB+]Srebrny Resorak/S-line/Koło 19"/Eibach Sportline/Hebel320-288mm/Tunel USA/Bose/Kiera B8.5/153KM<>330Nm/
ładna modelka
-
B7 2.0T QUATTRO avant/sline/manual/szyber/bix/rnse/bose/avus/ulter
Ostatnio wskoczył też nowy bukłaczek z ASO bo stary był jakiś taki już nie wyjściowy (czyt.brzydki pożółkły) Koszt nie duży a odrazu schludniej pod maską
-
A4 B6 AVANTador S4/LINE GTB 2260VZK 19' Pompei S5 STYLING 132 BIX INTEMO Koito Q5 continue by KoJ@K
yy a czemu na pierwszym święcą tylko trzy lampki
-
Audi RS6 C5 Limousine Mugello Blau
Gratuluje zakupu, fantastyczny wózek
-
B7 2.0T QUATTRO avant/sline/manual/szyber/bix/rnse/bose/avus/ulter
Podpisuję się pod tym co napisał Unf Z tego co mi wiadomo 2.0 TFSi są wystrojone fabrycznie na 98 i na tym paliwie silnik trzyma optymalne parametry. Benzyna 95 jest paliwem warunkowym i na nim jest ryzyko wystąpienia spalania stukowego. Dlatego ja swojego smoka karmię tylko Vervą 98 Odnośnie gazu, koszt dobrej instalacji do tych silników kosztuje parę dobrych tysi ze względu na ich konstrukcję i potrzebę dotrysku benzyny. Myślę że mało osób kupuje taki silnik po to by śmigać nim ponad np. 25 kkm rocznie i więcej bo raczej idą w dizle. Robiąc do 15 kkm rocznie to koszt instalacji zwracał by się dłuuugo. Poza tym stare dobre 1.8T wiadomo że "kocha gaz" i daje rade nawet po wielu latach latania na LPG. W przypadku 2.0 Tfsi obawiam się że już tak kolorowo nie będzie i koszty samego serwisowania instalacji też mogą się pojawić w trakcie użytkowania. Ale to tylko moje wywody na ten temat BTW oczywiście niech każdy sobie jeździ na czym chce.