Treść opublikowana przez jolley
-
Naprawa/Wymiana zrywnego sprzęgła kompresora klimatyzacji
Witam Panowie, czy potraficie na słuch zweryfikować czy głuche "pukanie", które słychać na filmiku szczególnie od 12 sekundy to łożysko kompresora? Mój kompresor to Denso 6SEU14C. Aktualnie mam rozebrany przód po wymianie rozrządu więc i dostęp dużo łatwiejszy (chyba). Mechanik ma wymienić łożysko bo niby ono stuka, ale z tego co czytam łatwo cokolwiek uszkodzić w kompresorze generując koszty. Klimatyzacja chodzi super i nie chciałbym przez łożysko wymieniać później cały kompresor bo przy demontażu "coś się urwało". Co sądzicie?
-
Problem z 1 i wstecznym. Manual
Jeżeli pomogłem poproszę plusika hehe :D
-
Polecane opony letnie
@/dev/null polecam Dębicę UHP2. Naprawdę dobra opona i na trasę i miasto
-
Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z
Panowie, przede wszystkim klima i nawiew to nasze zdrowie. Myślę że nie ma co się czaić i wymieniać filtry itp co 10 lat, gdyż to wszystko wdychamy. Jako ciekawostkę powiem, iż w poprzednim aucie po wymianie elementów klimy: chłodnica, skraplacz, osuszacz itd zwlekałem z tydzień z odgrzybieniem (teraz robię to 2x do roku na wiosnę i jesień) a po wymianie całości zaczęło mi śmierdzieć. I co? Wysypka na klatce piersiowej. Lekarz od razu zdiagnozował przyczynę - klimy, nawiewy itp. Od tamtego czasu robię to tak jak wspomniałem 2x do roku bo to wszystko się wdycha i odbije się jak nie od razu (natychmiastowa wysypka itd) to w przyszłości. Pozdrawiam oszczędnych
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Mowa o olejowym zaworku zwrotnym?
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
@Wylye dzięki za solidne odpowiedzi ! @HatefulEvil powiedziałem, żeby sprawdził odmę, bo faktycznie to z niej te kawałki mogły się rozsypać. Btw. aby wyjąć odmę trzeba demontować kolektor? Aha, przy jakim przebiegu rozwaliły Ci się ori ślizgi z napinacza?
-
Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z
Wyłączasz klimę tak na minutę/dwie przed zgaszeniem silnika, żeby parownik wysechł?
-
Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z
@Amano próbowałeś czyścić w serwisie metodą Tune Up? Wkładają w ten otwór rewizyjny długą, cienką lancę i ładują pod dużym ciśnieniem w parownik. U mnie może nie śmierdziało jakoś tragicznie ale pomogło (głównie było czuć kiedy się zmieniało pomiędzy klimą a nawiewem). Co ciekawe 2 tygodnie później rozkręcałem schowek i chciałem "polepszyć", więc kupiłem 600ml ipy w sprayu + miałem pół opakowania pianki Clima Fresh Pulsar. Ładowałem bezpośrednio na parownik z myślą lepszego odkażenia go. Po skręceniu wszystkiego smród niemiłosierny (zgnita cytryna z pianki) ? Miałem myśli aby rozkręcić ponownie i lać samą Ipę, ale po 4-5 dni przestało i cieszę się świeżością reasumując polecam Tune up
-
Problem z 1 i wstecznym. Manual
@kami050 temat stary, ale kupują skrzynie (no i oczywiście remontują) w Krasnem k. Rzeszowa. "Leja-Serwis". Ja sprzedałem tam swoją z poprzedniego auta - zawsze to parę groszy do przodu
-
Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
Zdradź proszę jakiego rodzaju smar trzeba użyć
-
1.8T BFB
Czyli samemu ciężko się zabrać za czyszczenie turbo (mało narzędzi :D) ? Albo czy jest sens je wyciągać bez uprzedniego zrobienia logów?
-
Diagnoza 1.8 T BFB B7
@Łukasz13 a jakiś kabel dla aut 2004+ ?
- B7 Crew
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Auto standardowo jeździło za granicą na LL Castrol 5W40, więc pewnie to LL jest przyczyną powstania tej "kołderki". Ok. 6tkm auto było zalane Valvoline Synpower 5W40, no i teraz po czyszczeniu michy nowy olej Valvoline. Czy może inny olej wlać? Valvo spełnia niby wszystkie normy, a zmieniany co max 10tkm będzie. Mnie to akurat ciężko urazić. Peace Co do sprawdzenia napinacza na Vagu, to na pewno błędów nie wyrzucał. A czy mechanik sprawdził najpierw wszystko na kanale 93? Bardzo mocno wątpię. Mówił o wymianie napinacza również dlatego iż, "ślizgi są już stare i mogą pęknąć. W tym topiku nie spotkałem się, żeby ktoś napisał, że pękł mu ślizg (mimo, że to teflon lub jakieś inne tworzywo) i zasiał spustoszenie w głowicy. Mechanik do zmiany. Po odebraniu auta sam będę musiał wszystko posprawdzać, bo właśnie mi przyszedł kabel. Rozrząd też będzie zmieniał, więc też pewnie sprawdzę ustawienie rozrządu. Co i gdzie sprawdzić, czy wszytko jest poskładane do kupy?
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Kolego Wylye, akurat jestem raczej jedną z nielicznych osób, które przewertowały cały wątek "od deski, do deski". Niemniej jednak ciężko zapamiętać 49 stron wątku, dlatego wolę zapytać Was, jako osób, które zmierzyły się z problemem. Wybaczcie za "spam fotograficzny", aczkolwiek chciałem ukazać jak najwięcej co widziałem. Mechanik po tym co zastał w misce zaczął domniemywać, co to się mogło nie rozsypać i cały dzień dzisiejszy ponownie wertuję ten temat od pierwszej strony. Summa summarum, skoro już jest zdjęta góra co poradzisz? Ładować nowy łańcuch przynajmniej? Rozsądek podpowiada mi, żeby złożyć to tak jak jest, michę wyczyścić, założyć, olej Valvo wlać i obserwować czy po czyszczeniu smoka pomogło. Tak czy owak rozrząd też wymieniam, więc rozbierać i tak trzeba było (może nie aż tyle, ale jednak ). Pozdr ps. panewki chłop wymontował sam, żeby je sprawdzić. Wyjął chyba tylko pierwszą i drugą. Źle, że je wyjął?
-
Wymiana ślizgów napinacza łańcucha rozrządu w B5 1.8T
@edekxp zamówiłeś te ślizgi z allegro? Różniły się jakoś od ori? Zamontowałeś je wtedy?
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
- Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
- Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
- Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Panowie, mam więcej zdjęć. Została zdjęta pokrywa. 1. Co sądzicie o tym wszystkim? Wałki wyglądają dobrze? Jest jedno zdjęcie panewki, minimalne przytarcia ma. Jak myślicie? 2. Kwestia napinacza. W tej pozycji jakiej był - górna pozycja nie dało się wcisnąć napinacza, czyli brak luzu oznacza, że jest ok? Jeżeli chodzi o łańcuch, mechanik raz mówił, że dobry, raz, że chyba rozciągnięty lekko. Widzę, że chłop sam nie wie, a ja zaczynam się na niego wk***iać. 3. Co do napinacza, to u mnie było słychać przez 2-3 sekundy przy porannym odpalaniu, więc nie wiem czy pchać się w koszty. Mechanik znalazł napinacz, który na pierwszy rzut wygląda jak ori https://intrader.pl/napinacze-lancucha/173-napinacze-lancucha-napinacz-lancucha-rozrzadu-audi-vw-skoda-seat-18-t-058109088h.html ale po przeczytaniu tego tematu w całości nie zauważyłem, żeby ktokolwiek kupił ORI poniżej 2000zł. Więc to pewnie pic na wodę. Mój ma nr 058 109 088 E. Czy można jakoś stwierdzić, czy był wymieniany np. po dacie, kiedy weszły napinacze z literką "E" ? Z góry dziękuję za pomoc i komentarze- Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
Panowie, zakładał ktoś z Was ten zamiennik z toprana 8d0798151? Różni się coś od ori? Mechanik kupił toprana i nie wiem czy nie lepiej do ASO podjechać- Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Coś mechanik pomieszał. Nie ma aluminium. Sam plastik, tyle że 3 kawałki jest dużego fi. Nie ma do czego tego przypasować- Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Witam ponownie W chooy pilna sprawa Panowie. Mechanik właśnie zdarł miskę olejową. Powiedział że smok zawalony na maksa, także dobrze trafiłem. Ale ale w misce były jakieś plastiki, ale powiedział że nie były to kawałki bagnetu, bo to nie ten kolor oraz jakieś aluminiowe gwinty/pierścienie ok. fi10. Mechanik chce ściągać górę żeby sprawdzić co się posypało, żeby nie było coś poważnego jednak. Mieliście takie rzeczy w misce? Co to może być? Zaraz postaram się wstawić zdjęcia bo jadę do niego- [B7]Avant 2.0 TDI Quattro BPW GTB2060VKLR_CNC/DP3/2??KM/??0NM/AluDTM+A5/-40/BilsteinB8/345m-330mm/vFiz ( ͡º ͜ʖ͡º)
Dobrze to koło wygląda !- Temat odnośnie kół do Audi A4 B7
225/55/16 to nie jest rozmiar dla B7, bardziej dla A6. Za duża średnica - Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Nawigacja
Szukaj
Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce
Chrome (Android)
- Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
- Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
- Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
- Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
- Wybierz Ustawienia witryny.
- Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.
Safari (iOS 16.4+)
- Upewnij się, że witryna jest zainstalowana przez Dodaj do ekranu głównego.
- Otwórz Aplikację Ustawienia → Powiadomienia.
- Znajdź nazwę swojej aplikacji i dostosuj swoje ustawienie.
Safari (macOS)
- Przejdź do Safari → Preferencje.
- Kliknij kartę Witryny.
- Wybierz Powiadomienia w panelu bocznym.
- Znajdź tę witrynę i dostosuj swoje ustawienie.
Edge (Android)
- Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
- Stuknij Uprawnienia.
- Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.
Edge (Komputer)
- Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
- Kliknij Uprawnienia dla tej witryny.
- Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.
Firefox (Android)
- Przejdź do Ustawienia → Uprawnienia witryny.
- Stuknij Powiadomienia.
- Znajdź tę witrynę na liście i dostosuj swoje ustawienie.
Firefox (Komputer)
- Otwórz ustawienia Firefoksa.
- Wyszukaj Powiadomienia.
- Znajdź tę witrynę na liście i dostosuj swoje ustawienie.