Treść opublikowana przez jolley
-
Czy ktoś już rozwiązał problem z chaczeniem drugiego biegu ?
Witam Panowie, odgrzeję kotleta i ja. U mnie biegi na postoju, na zgaszonym silniku wchodzą jak masło. Na odpalonym silniku jedynka i wsteczny ciężko wchodzi. Jak wcisnę sprzęgło i poczekam 2 sekundy to dużo luźniej. Samo sprzęgło bierze bardzo wysoko, ale nie ślizga się ani trochę. Auto aktualnie stoi u mechanika na wymianie rozrządu+smok+sprzęgło (?). Mechanik zbadał temat, odpowietrzył sprzęgło (było niby zapowietrzone) i stwierdził, że sprzęgło jest ok, że lepiej teraz wchodzi wszystko. Myślicie że źle wchodzące biegi mogły być spowodowane zapowietrzonym układem? Nie chcę Zaraz odebrać auta i stwierdzić że jest dalej lipa z biegami, ale wymieniać kpl jeżeli jest ok też bez sensu?
-
problem z biegami
Kolego, rozwiązałeś problem?
-
Zawieszenie silnika - poduszki
Jeździ ktoś z Was dalej na kupionych poduszkach Febi? Jak się zachowują po kilku/kilkunastu miesiącach?
-
B7 Crew
Panowie, jeszcze jedno mam pytanie. 1.8TQ BFB 2006 r. - jaki napinacz rozrządu? Hydrauliczny czy mechaniczny? Mechanik mi wciska hydrauliczny. Podobno mają być zamieniane mechanicznymi, bo hydra były wadliwe (mimo że droższe)
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Panowie @dzik @Wylye i pozostali. Na którejś ze stron tego tematu poruszyliście temat napinacza rozrządu, czy ma być po staremu hydrauliczny (droższy), czy mechaniczny, poprawiony (tańszy). Kolega Dzik miał się dowiedzieć w tym temacie, który faktycznie ma być montowany ale chyba żadnego postu już nie było. Tak więc, macie informacje, który napinacz montować np. w BFB 1.8TQ 2006r? Bo mechanik mi wciska napinacz hydrauliczny...
-
Gazownik Podkarpacie
Nikt z podkarpacia nie zakładał LPG ?
-
Polecane opony letnie
Ja kupując auto od pana Szwajcara miałem 215/55/16 93Y. Teraz kupiłem 225/45/17 91Y i myślę że nic się nie powinno stać. Uniroyale z tego co kojarzę mają nawet 88Y i jeżdżą na tym w a4'kach
-
Montaż spryskiwaczy mgiełkowych
Nie rozbierałem ich nigdy
- B7 Crew
-
Montaż spryskiwaczy mgiełkowych
Myślę że mógł tam jakiś "syf" z płynu się dostać. Ja na pewno nie polecam płynu z Biedronki, bo zepsułem sobie komplet dysz. Też pryskały jak chciały. Zmieniłem płyn i jest ok.
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Ja niestety nie dam rady. Pozdr
-
Gazownik Podkarpacie
Witam Jestem na etapie szukania gazowników dla mojego 1.8T. Na LPG forum przewijają się głównie warsztaty: Niwiska Multiserwis , Pogwizdów Walcer Gaz, Przysieki Zen System. Cena jest właściwie identyczna bo 3200zł za instalacje do 250km. W Pogwizdowie zakładają zestaw do 300km, bo do 1.8t zawsze taki wkładają. Czy ktoś z Was ma doświadczenia z tymi warsztatami? Pozdrawiam
- B7 Crew
-
Polecane opony letnie
W tym rozmiarze różnica w cenie opon pomiędzy budżetem a premium jest kosmetyczna +-200zł. Przy takiej różnicy brałbym np. Goodyear Efficientgrip, Dunlop bluresponce, Nokian Line. Z tych trochę tanszych Nexen Blue, Toyo Proxes. Kwestia ile planujesz wydać
-
A4 b6 nieprzyjemny zapach z klimatyzacji pomimo ozonowania
@Jumpman23 ja byłem na czyszczeniu parownika metodą Tunap, bo podejrzewałem, że raczej nigdy nikt tego nie robił. Po czyszczeniu spoko, smrodku przy przełączaniu pomiędzy klimą a nawiewem praktycznie brak. Aczkolwiek ostatnio musiałem rozbierać schowek, żeby się dostać do silniczka klapy, to przy okazji dokupiłem IPĘ w sprayu + miałem pół opakowania pianki. Ładowałem na zmianę pianką i alko (głównie), ale chyba przedobrzyłem z tą pianką, mimo, że nie zużyłem jej wiele, to teraz przy odpaleniu auta lub przełączeniu na econ znów mi śmierdzi z kratek, takim ostrym zapachem + delikatna nuta zepsutej cytryny Schowka mi się nie chce znów ściągać, więc wyjmę tylko filtr kabinowy i napsikam tam samą IPĄ, no i zobaczymy
-
Gaz do 2.4 v6
@vaddiv założyłeś gaz w Pogwizdowie? Jak się sprawuje? Spalanie, wiadomo - większe, ale umiarkowanie większe? Wtryski umieszczone w kolektorze czy w głowicy?
-
Szary 2.0 klekot BPW / s-line exterior in progress /
Aj, nie dopatrzyłem że masz zwykle lampy, stąd moja ciekawość o te żarówki w każdym razie dzięki
-
Szary 2.0 klekot BPW / s-line exterior in progress /
Witaj Ciekawy temat, będzie śledzony Tomek, przybliż info na temat tych żarówek plazmowych do drl oraz co trzeba kupić żeby zamontować AUX - przydałoby się i mi
-
HOLMATRO's 2.0T Stage3 [331HP/456Nm] by VAGTUNE#Pop&Bangs#S4 Look#Rotor 19x9et33#Vogtland#MILLTEK#DP 3/2,75”#v-Fiz#Hebel345-S4#HEL#Autotech#K04-0064#BOSE#Cupra#etc..
Szkoda auta. Zawsze jakaś głupota wyjdzie... Ale żona będzie musiała zrobić "swoje" za poniesione straty moralne i materialne
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Od blisko 10 lat miałem auta z podtlenkiem teraz pół roku jeżdżę na pb i co 450-500km leję pod korek, spod którego szybkooo ucieka
-
najtańsza a efektywna sekwencja LPG
Tomek, wiem że wypowiedź stara jak świat, ale który warsztat staga miałeś na myśli?
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Panoćki, zakładał ktoś z Was niedawno gaz? Jeżeli tak to u kogo i za ile?
- B7 Crew
- B7 Crew
-
Jaka żarówka led pod samodiagnoze do DRL
Te zwykłe żarówki osrama do drl zakupiłeś? Możesz podlinkować? Ja kupiłem ostatnio w5w Osram Cool Blue Intense, jeszcze nie zakładałem ale podobno świecą barwą zbliżoną do xenonu.