Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

pila24

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez pila24

  1. Czasami dobrze jest mieć "swojego" mechanika który prowadzi mały warsztat. U siebie za wymianę kompletu zawiasu przód (w tym 3 godziny walki ze śrubami górnych wahaczy),wymianę kpl amorków,łączników stablizatora przód oraz poduszka skrzyni i jakieś inne drobniejsze rzeczy zapłaciłem 350 zł,a zeszło mu około 8 godzin...
  2. Taśmę trzeba przed montażem wycentrować,bo inaczej zerwie się jeżeli jest źle ustawiona . Szukaj taśmy 12 pin z b7 lub c6.
  3. Taśmy nie naprawia się,ale pierw ją sprawdź
  4. Nie ma tutaj takich ?
  5. Miernikiem jak wszystko ? zobacz czy jest przejście pomiędzy pinami 3 i 4 od frontu taśmy (czyli jak na foto). Powinno być około 0 ohmów (zwarte mostki z drugiej strony taśmy). Jeżeli nie kręciłeś taśmą po zdjęciu kierownicy to nie powinna być uszkodzona.
  6. Daj spokój,przecież nikogo nie będzie stać zaraz na nowe auto i paliwo do niego. A w rowerach nie każą montować ?
  7. Takie blokowanie to właśnie wina stacyjki zazwyczaj,tego bolca blokującego.
  8. Do A5 i b8 szły w zasadzie takie same poduszki i każda z nich powinna podejść. Z b7 i c6 też. Musi być od 3 ramiennej,inna obudowa jest niż w 4 ramiennej
  9. A tak w ogóle to jakie masz objawy uszkodzenia tej stacyjki? Bo czasami pada mechanizm blokujący stacyjki,a sama wkładka może być ok. Przełóż pierw wkład ze swojej do tej zakupionej i sprawdź jak działa. Poza tym wykręcić stacyjke jest nieco ciężko z uwagi na śruby zrywalne które musisz naciąć.
  10. Masz tylko odpiąć przewód od anteny immo i przełożyć stacyjke. Grot nowy zakładasz do swojego pilota. Oczywiście wkładkę do drzwi również masz?
  11. Musisz dopisać transponder do immo które jest w liczniku,bez tego auto będzie gasło. W module komfortu dopisujesz pilota do otwierania drzwi/szyb/bagażnika i niczego więcej. Nie ogarniesz immo.
  12. Dla porównania poduszka b8 a ta b7
  13. Numer poduszki powinien być na niej... Twoja według mnie pochodzi z a4 b8 I sumie to tlumaczy dlaczego jest na niej ten adapter oraz dziura(chociaż to chyba nie dziura tylko zamalowane markerem miejsce),nie ma tych elementów w poduszkach z b7,c6. Ale poduszka z b7 jest w zasadzie taka sama.
  14. Do 3 ramiennej 100-300 zł,zależnie jak trafisz.
  15. No ja nie widzę... Ale słusznie zwróciłeś moją uwagę na poduszkę,przecież ona była naprawiana/kombinowana. Zapalnik z pomarańczową wtyczką ma jakiś czarny adapter żółtym sznurkiem ?‍♂️ Poza tym obudowa poduszki była nawiercana. Ciekawe czy tam w ogóle jest poduszka w środku. Ja bym się tego pozbył szybko i kupił sprawną poduszkę która nie jest droga.
  16. Nie zniknie błąd,ale klakson powinien zadziałać. Można spróbować na wkręt i dostępny otwór.
  17. Przymocuj go po prostu do tej metalowej obudowy poduszki
  18. Błąd dolna wartość świadczy o tym że rezystancja jest zbyt niska,właśnie z powodu nie do końca wpiętej wtyczki może być ten błąd bo wtedy blaszki zwarciowe trzymają i rezystancja jest bliska 0. Zobacz czy klakson działa bez tego co urwałeś.
  19. Można miernikiem po odgięciu mostków zabezpieczających sprawdzić oporność zapalnika powinna wynosić około 2,7 Ohma,oczywiście musisz być świadom iż istnieje bardzo mała szansa że poduszka wtedy może eksplodować np. Wyniku przeniesienia ładunków elektrostatycznych i możesz źle to znieść jak dłonie stracisz.
  20. Jak wszystkie piny podgięte i nadal rezystancja zbyt wysoko to trzeba załatwić poduszkę na podmianę.
  21. Te inne męskie licząc na drodze od poduszki kierownicy do wyjścia z modułu kierownicy.
  22. pila24 odpowiedział(a) na Michał99 temat w Audi A4 B6
    To lampa na stół pod zasilacz i ustawiasz przy włączonych obu światłach wiązki by padały na siebie jak na filmie powyżej.
  23. pila24 odpowiedział(a) na Michał99 temat w Audi A4 B6
    Po wyciąganiu projektora musisz skalibrować światła mijania względem drogowych,robi się to na śrubach projektora pod którymi są 3 grube podkładki silikonowe. Znając życie to wywaliłeś je. Na tym filmie widać jak mają przebiegać wiązki względem siebie.
  24. Przy sprawdzaniu miernikiem pokaże mu wszędzie opór 0 ohmów ? bo każda wtyczka wejściowa od układu airbag ma zrobiony mostek zwarciowy by nie doszło do przypadkowej detonacji (np. Od ładunków elektrostatycznych). Tylko żółte Cię interesują,nie gmeraj tam miernikiem tylko podegnij styki.
  25. To nie zadziała na 100%,nie podłączaj tego pod linie can bo sobie szkód w aucie narobisz. Dekoder can powinien działać od ręki,jak nie działa to wymienić na inny dedykowany do danego modelu auta. Wrzuc fotkę tego dekodera

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.