Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

DarekS4

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez DarekS4

  1. a ile masz wydechów na końcu ?
  2. Tzn powiem otwarcie że 1000zł za robote jest do zwrotu za materiał mogę zapłacić. Przecież mnie by ludzie na widłach wynieśli jakbym tak robił.
  3. Dobra bo chłopu chyba chrosta na języku wyskoczyła albo dostał cynk bo już zaczolem o niego wypytywać tu i tam. Więc dostałem odp i nie jestem z niej zadowolony bo znowu kazał mi coś tam przepinać w tej lampie. I znowu pokazuje że ma ten temat w d*pie. Teraz już bez owijania. Firma to WM Autocare która ma siedzibę w marklowicach ale chłopak tam nie mieszka. Ostatnim razem jak odwoziłem reflektory na reklamacje nie dzwoniłem że będę tylko poprostu pojechałem w dany dzień popołudniu tak jak się umówiliśmy . Dosłownie 2 min przed dotarciem do celu miałem tel czy będę. Ja mówię że tak że mam 2 min że prawie jestem. On mi na to żebym zostawił lampy pod garażem i zrobił zdjęcie bo jego nie ma. Podjeżdżam a tam dwa samochody pootwierane lampy zdemontowane no ogólnie widać że robota wre i pusto nikogo nie ma ..... No to gówniarz chowa się przede mną czy ocb??? Panowie poniżej rozmowa z nim dodam że odp po prawie miesiącu jak oddałeś. Lampy na reklamacje. Znowu mam sobie sam przepinać kable. Mnie to wali lewa lampa działał cały czas dobrze i nie ma z nią problemu. Ja mam dostać towar sprawny bez kombinowania a nie że ja będę kablami się bawić. Owszem mogę nie jest to dla mnie problem chwycić miernik i się pobawić ale nie mam na to czasu aktualnie a dwa ja za to zapłaciłem umówiona kwotę. Tzn prawie bo widzę mu 500zl żale nie zapłaciłem ponieważ były fuckupy od samego początku. Ja jestem gotowy postawić mu auto i niech się męczy. Skoro lewa lampa działał dobrze a z prawa były przygody i zamiennie nic się nie zmieniło czyli lewa na prawej stronie też świeciła dobrze no to sorry ale diagnoza była prosta. Problem był taki że armatka drogowa mrugała na prawej lampie kazał mi przepiac Kabel plusowy bo są dwa i wtedy nie mrugała ale nie zauważyłem ze świecą ledy po obwodzie dopiero zobaczyłem to potem i zgłosiłem problem ze lampa prawa na drogowym nie świeci pełną mocą . Wychodzi na to że nawet on nie wiedział że DRL to nic innego jak świecenie po obwodzie a nie o 50% mocy jak mówił na początku. Czyli poprostu przepięcie kabli jak mi wtedy kazał uruchomiło DRL na opcji drogowej. Dodatkowo walił błędem po odpaleniu drogowych a brak błędu był jednym z wytycznych . Na bi ledzie nie było problemu problem jest tylko z drogowym. O i to że odkleiły się klosze .
  4. Dokładnie.... Dlatego OEM + Lampy są na reklamacji drugi miesiąc. Chłopak się nie odzywa nie odp nie odbiera tel. Tłumaczy się że ma dziecko w szpitalu i są tam na zmianę z żoną. Jako że od roku jestem ojcem nie wyobrażam sobie takiej sytuacji i nie mam serca go więcej cisnąć. A czy mówi prawdę czy ściemnia nie mam bladego pojęcia. Gość mieszka w Rybniku więc niedaleko. Mi się łopaty podobają bardzo. Do tego duży zacisk fajnie się za nimi czai i fajnie to razem gra. Jak się mi się sprzedadzą JR30 do wiosny to możliwe że na nowy sezon je założę i chociaż sobie na nich polatam.
  5. @dekiel 13 cofnij się kilka stron .... Napisałem przecież że wrzuciłem szroty lampy. Lampy są już czarne full na biledzie ale w reklamacji . Tylne lampy są do wymiany i wtedy chce przyciemnić ten kierunek Wydech jest cały z S4 na klapach końcówki leżą już nowe. Wstawię jak będę uruchamiać klapy
  6. Szlak mnie już trafia z braku lamp. Założyłem stare szroty do przodu i wyprowadziłem furę dzisiaj na spacer. Gwint siadł niemiłosiernie . Możecie zobaczyć jak wyszedł plaster miodu. Teraz czas na grill i pozbyć się chromów .
  7. Temat trochę ucichł .... przez ten czas trochę się temat tych termoschieldów rozwiną . JEst też spooro ludzi już co to robi. Technika nie skomplikowana wszystkie materiały kupujecie bez problemów. Masz migomat to dokupujesz specjalną końcówkę i możesz zgrzewać sam. Dla mnie nr.1 na rynku i top 1. nie poszedłbym już w bandaż.
  8. Spoko ale po pierwsze to nikt się nawet nie zapytał w jakim stanie sa powierzchnie mostków. Pokaż jakieś foty jak one wyglądają. BTW jak masz mostki które noszą ślady użytkowania lub jakiekolwiek wady to dobrze jest ich nie zamieniać miejscami. XX lat temu zrobiłem taki ruch w M54 i kosztowało mnie to za kilka miesięcy trochę kasy... Druga sprawa sa jeszcze inne czynniki które się sprawdza jak nap osiowość i dla tego nie zaleca się zamiany mostków miejscami chyba że masz super igłe w super nominale w co watpię.
  9. DarekS4 odpowiedział(a) na s3ns temat w Audi A4/S4 B6
    pornografia.
  10. Własnie kupił je nowe. Tak wszystko spoko to wiemy i jest logiczne ale jakby nawet tuleje były zerwane i wahacz latałby luźno na min to nie dojdzie Ci do takiej wychylenia żeby opona pomimo deformacji starła się w tym miejscu . Zgadza się z tym że w sprawnym układzie do żadnego przeskakiwania nie dochodzi. w tym wypadku tylko te przy skrzyni ale są igła. Panowie tak suma sumaru powiem wam że na moje oko to auto to zbieżność dwóch awarii Osobnym problemem będą opony a osobnym przeskakiwanie kół na full skręcie.
  11. DarekS4 odpowiedział(a) na s3ns temat w Audi A4/S4 B6
    Dziękuję pozamiatane .... Dawaj Panie jakieś filmy jak to gada ....
  12. Tak wtedy najbardziej górne wahacze nowe dolne do wymiany geometria robiona pół roku temu Ale widać że zjada je równo za***iście to jest pokazane. Do tego dochodzi luz na dolnym wahaczu i faktynie mogło by coś obcierać ALE .... nic nie jest wytarte Zwrotnice były wymieniane ale tutaj czy byłaby z B7 czy B6 nie ma znaczenia. Tu jest dokładnie tyle samo Dzwoniłem czy mają te opony. Zrobiłbym zgład i zobaczyłbym przekrój czy doszło do rozwarstwienia warstw. Ale już ich nie mają. O dziwo na nowych oponach ani śladu obtarć ale właściciel mówi że nie dokręcał już kierownica do końca i zawracał np na 6x. @Wandej dlatego postawiłem na torsena ... To jest stały napęd i niezależnie od obciążenia jezeli będzie uszkodzony to będzie dawał oznaki w każdym położeniu. Bo skutek to bicie/przeskakiwanie ale przyczyna jest na samym elemencie wykonawczym. Gdyby było na odwrót czyli coś w okolicy zwrotnicy to bez obciążenia może być ciężko ustalić.
  13. jak coś haczy to musi zostać ślad ... nie ma bata żeby było inaczej... Skrzynia miała rewizje pod względem łożysk. Dzisiaj targam torsena i zobaczymy co tam jest.
  14. To tez sprawdziliśmy od razu .... przyleganie prawidłowe w każdym zakresie. Ciekawa teoria ale łożysko nie jes rozwalone żeby mieć poprzeczny luz który mógłby wpłynąć na zmianę kąta koła. Po wczorajszych próbach co do przeskakiwania chyba znaleźliśmy winowajce ale to pokaże sekcja zwłok. Torsen ..... Najprawdopodobniej to jego wina. Ale to się dopiero potwierdzi. Co do opon to sam dalej nie wiem. Bo nawet jakby to był torsen i kola przeskakiwałyby z powodu problemów układu różnicowego to zjadałyby się równomiernie a nie na rogu.
  15. jak kmpl z wtyczką możesz próbować ryzykować. jak do lutowania nie polecam. tylko bosch.
  16. Cześć Panowie. Tym razem ja potrzebuję waszej pomocy bo rozłożyliśmy ręce Pacjent A4 B6 limo BEX Quattro - Samochód naszego stałego klienta . Problem to podczas cofania i wyjeżdżania np na drogę z full skrętem czuć z przodu jak "przeskakują" koła lub obcierają o coś. Problem dalej to rozwalone opony przód jak na foto. Teraz tak. JAk w ogóle doszło do tego nie wiemy i zaczynamy puchnąć. Zacznijmy co w aucie było robione połowa roku 2020 samochód miał mega luzy na napędzie + huczał napęd - Sprawdzona skrzynia + wymiana oleju, wymiana dyfra , zrobiony cały wał + nowe przeguby + nowe półosie przód kmpl z przegubami z GSP. Po tej interwencji znacznie się poprawiło . Końcówka roku 2020 Wymienione wahacze górne obie strony + montaż sprężyn Eibach Pro Kit. Po wymianie sprężyn pamiętam ze na full skręcie było coś jakby nie zbieżne koła i jakby coś przeskakiwało. Ale że rozebraliśmy cały zawias i trochę części tam wymieniliśmy podpiołem to pod problem z geometrią i oddałem auto na zbieżność. Po geometri temat przepadł auto jechało prosto skręcało zapierdzielało . Po 7 miesiącach rozwaliło opony jak na foto. Patrząc na uszkodzenia to wniosek prosty coś gdzieś musi obcierać. I co nic nigdzie nie obciera nic nigdzie nie wytarte wypolerowane itp.... brak śladu jakiejkolwiek kolizji z elementami zawieszenia czy karoserii. Podnieśliśmy samochód odpaliliśmy i wrzuciliśmy 2 bieg i z tak kręcącymi się kołami skręcamy do fulla w lewo i w prawo i przy pozycji końcowej na full wychylonych kołach zaczyna bić jak jasna cholera aż koło podskakuje. Jeszcze raz ocena i szukanie czy gdzieś nie dobija koło po montażu tego eibacha. Ale jest czysto ani śladu. Pomysł..... Bład w sztuce źle zamontowane półosie bo jest krótsza i dłuższa Wykręciliśmy półosie ale niestety okazało się ze sa prawidłowo założone. Wziołem je na stół i sprawdziłem pod względem luzów itp..... sa idealne. Jak nowe ani grama luzu WTF.... Rozkładam ręce o co chodzi .... A. Dlaczego bije na full skręcie B. Dlaczego rozwaliło opony
  17. Jakie wartości pokazuje pedał gazu ? JAk gaz leży to i TPS leży Za szybko postawił diagnozę druga sprawa TPS jest elementem wykonawczym od sygnału z pedału gazu więc dodatkowo trzeba sprawdzić wiązkę Są jakieś błędy cokolwiek ? Co do diagnozy Ecu to nie do końca jest tak że auto musi nie odpalać. Miałem przypadki że auto jeździło a ecu był zepsuty. Najważniejsze w twoim przypadku jest zdiagnozowanie tego co napisałem wyżej. I teraz inna kwestia czy auto gaśnie jak wciśniesz ten gaz czy gaśnie zaraz jak odpalisz samoczynnie bo to jest mega ważna informacja. Jeżeli odpalisz auto i nie dotykając gazu ono pracuje to trzeba zobaczyć STFT + podgląd przy wciskaniu gazu co dzieje się z mieszanką. Kolejna sprawa czy auto jest po sofcie. Przepustnica działa na 6pin . synał +5v jest do TPS a motor ma mieć +12 można to też sprawdzić
  18. Może być sporo rzeczy ale jak daje miodu to mówi że jedzie. Miałem ostatnio takiego passata i na jałowym czeka nie podawała. A jak dostał miodu na drodze to było ok ze sporadycznym miss fire. Niech sprawdza po kolei. Diagnostyka układu zapłonowego jest w miarę prosta.
  19. no to cewka może być padnięta
  20. Co ma piernik do wiatraka podmieć cewki miejscami i sprawdź czy wypadanie zapłonu zmieni cylinder, jak nie to zrób to samo dla wtrysku.
  21. DarekS4 odpowiedział(a) na Gez temat w 1.8T
    A no. A jak masz lpg to tym bardziej
  22. Ziomuś.... jakbyś kiedyś chciał sprzedać to auto, to ja reflektuje mocno. Kawał dobrej roboty ... Szkoda żeby ktoś to kiedyś zmarnował.
  23. Tak. .... ale zanim skończę minie pewnie jeszcze z rok. Nie chodzi o skrzynie czy elektronikę.... Po prostu sanki nie puszczają. Mam już proto nowych sanek które pozwolą to upchać. Ale nie ma czasu na zabawę z tym. Co do elektroniki tylko TCU od Lamika

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.