Treść opublikowana przez DarekS4
-
Wymiana górnych wahaczy na tylnej osi.
No to teraz dodatkwo uważaj żebyś nie zepsuł tego wąsa co opiera się mimośrodowa śruba. U mnie odpadł bo był zardzewiały. Teraz będe musiał tam coś wykombinować. A kapłem się już po malowaniu sanek.
-
Wymiana górnych wahaczy na tylnej osi.
Dodatkowo lubią się mega zapiec z tulejką wewnętrzną tulei gumowej i jest nie do odkręcenia. Wyjęcie sanek jest dużo prostsze niż męczenie się na aucie. A jak nie odkręcisz to i tak nic innego nie zrobisz. JA u siebie musiałem wycinać i wypalać te śruby bo było tak wszystko spuchnięte.
-
Fmic części
180 lub 230 wystarczy ci w zupełności na rdzeniu JR SPEC.
-
Zmiana cewek na tfsi
Dokładnie tak zrobiłem. z silnika BES
-
S4 strojenie do PB98
A lambda koryguje ?
-
Drgania w Audi A4 B8 2.0 TDI CAGA na zimnym
Tak jako log statyczny. Ciśnienie i zrób log statyczny na rozgrzanym kanału 4
-
Drgania w Audi A4 B8 2.0 TDI CAGA na zimnym
Pokaż te korekty od zimnego do ciepłego na jałowym razem z nagrzewaniem się silnika.
-
[B7 BGB] 400+ TFSI quattro [STAGE 3+] sprzedam?
REVO ogólnie nie działa najlepiej z tego co ostanio widzę. Super fura mam nadzieje że kiedyś coś polatamy. Co do kratki napisz do mnie w Poniedziałek chyba mam dwie tylk onie wiem czy lewe czy prawe.
- Pomoc
-
Chiptuning 1.8t q
Będę w Tomaszowie za dwa tyg. o ile przyjedzie mi auto z którego mam zabrać silnik ( czekam na potwierdzenia od gościa) jeśli jesteś zainteresowany. Moge zabrać sprzęt i zrobimy.
-
zwrotnica zamiennik
Ten nr nie zamienia się na inne nr. 800zł + KW nowa Trzeba sprawdzić czy sworzeń jest 14 czy 12
-
Modyfikacja 1.8t bex
To kolega sobie jeszcze doczytać dużo musi Bo ty masz silnik ten sam ale osprzętowo przepaść. Choćby elektronika. Na tym co masz robimy 240km bez wymiany turbiny. Dolot wydech cooler i paliwo. Jak jest zdrowy motor to wychodza nam zawsze moce 230-240HP na k03s Kolega dobrze pisze k04-064 wtryski wystarczą 440-550 ( ja ładuje 550) Na K04-064 Robiliśmy Bama i dał nam 301HP a w a4 na hybrydzie 064 wyszło 340Hp.
-
Q5 3.2Fsi CALA
No szałowy to on nie jest. Ile masz najechane ? Który rok ??
-
3.2 fsi czyszczenie nagaru
Często to robimy u nas. Musisz zdemontowac kolektor i zrobić sobie dobry dostęp do kanałów ssących. Ja mam do tego urżądzenie ale trafiają się takie jednostki że przed zastosowaniem urzadzenie mausze dobrze odmoczyć nagar chemią bo jest ja kamień. Oczywiście warto pamiętać aby zawory były zamknięte
-
[1.6 AHL] Przepustnica, błędy, jaką kupić, czyszczenie, adaptacja.
To akurat nie jest jakiś super koszt więc wyczyść zaadaptuj i zobacz co zostało z błędów.
-
[B6 ALT] Falowanie obrotów
noidemm 16514 dotyczy pierwszej sondy 6 PIN a nie drugiej To ze adaptacje pokazuje ci OK to jedno a wychodzi często inaczej. Pokaz korektę krótkoterminową na rozgrzanym silniku.
-
S4 strojenie do PB98
Nie chciało mi się czytać całego wątku ale dodam coś od siebie jeśli ktoś się zastanawia dlaczego USA ma na klapce 91/95. Powód jest bardzo prosty. USA ma inne paliwo i zazwyczaj jest to paliwo 91 i gorsze. Lanie paliwa 98 jest rozsądne i jeżeli tylko dbasz o swój samochód to odpłaci ci się to tylko na dobre. Co do mocy nie ma to większego wpływu. Harakterystyka się poprawia na pewno. Natomiast jesli miałbyś to samo auto po remapie na 98 a lałbyś 95 to róznica byłaby w druga strone czyli mogłoby być możliwe osłabienie ale po to każdy silnik ma lambde żeby korygować.
-
3.0 TFSI wypadanie zapłonów - nie świece i nie cewki ;-)
Chcesz to przywieź. Ale mam inne pytanie. Auto krajowe czy sprowadzone z USA. czy był robiony jakiś soft ?? Kolejny temat jak głęboka diagnostyka silnika została wykonana oprócz mierzenia kompresji ?? Czy mechanicy szukali w ogóle problemu ??
-
Zmienne fazy rozrządu, występowanie i zasada działania.
Powyższa odpowiedź powinna wyczerpać temat i zaspokoić to co chciałeś wiedzieć.
-
Cisnienie sprezania Audi 1,8t BFB
Są dwie szkoły. Ja mierze zimny i ciepły. Wielu starszych mechaników mierzy na ciepłym z jednego konkretnego powodu. Autem jak jeździsz to silnik jest ciepły a nie zimniejszy.
-
[B6 ALT] Falowanie obrotów
Po pierwsze szczelność wszystkich podciśnienie i okładu ssącego. Można podejrzeć pracę lamby która ci powie czy auto ma problem z lewym powietrzem. Dodatkowo wykonaj w pierwszej kolejności mycie i adaptacje przepustnicy. Potem można się skupiać na dalszym szukaniu. Czujnik temp musi byc sprawny bo na jego podstawie jest ustalana praca RPM dla silnika ciepłego i zimnego. Jeżeli wskazówka mną nagłe skoki tzn że coś jest nie tak i auto może się przełanczac z obrotów podwyższonych na niższe w zależności ile ci ta temp wdg licznika lata. Trzeba sprawdzić pod kompem jak ten czujnik pracuje czy przypadkiem licznik cię nie robi w konia. Miałem taki przypadek na warsztacie kiedyś.
-
Samochód ciężko pali na zimnym silniku ?
Nie będzie to sonda na 10000% I proszę w takich wypadkach nigdy nie sugerować się sonda bo nigdy nie będzie to miało nic do rzeczy dla odpalania. Silnik jest zasadniczo prosty. Musisz sprawdzić trochę rzeczy typu świece cewkę zapłon ciśnienie paliwa pracę wtrysków i nastawy czujników. Po tak pełnej diagnostyce można próbować znaleźć anomalia. i skupić się na konkretach a nie wymysłach wyssanych z palca.
-
Silnik pracuje dziwnie
jaki kod silnika ?? Układ wtryskowy sprawdzony pod każdym kątem ??
-
1.8 T lubi olej MOTUL
Castrola to bym nawet do kosiarki nie wlał A masz pewność ze wlałeś ori Motula. Bo są podruby niestety.
-
Czym odczytać kod PIN do immo AUDI Q3
Raczej tym tanim i innym ustrojstwem tego nie robisz. Daj do kogoś kto ma profi sprzęt i zrobi ci to od reki