Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

DarekS4

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez DarekS4

  1. Nie neguję Ale często mamy tak że klient dostaje auto po remapie. Po przejażdżce zawsze banan, a po dwóch- trzech miesiącach podjeżdża żeby zerknąć bo chyba auto straciło moc.... Jednak to było przyzwyczajenie. ... Wiecznie mało
  2. Podnoszenie obrotów to nic innego jak dodawanie " energi" która powoduje lepszą prace układu korbowo tłokowego czyli siły działają lepiej w równoległej osi pracy tłoka dlatego się poprawia ale dalej nie usuwacie powodu. Zrobiłes te logi o których mówiłem ??
  3. Tak może tak byc. A to ze kopci to wina uszczelniaczy bo paliwo ścieka obok wtrysku na denko tłoka. Za noc coś tam na kapie i kopci bo jest go poprostu za dużo.
  4. A diagnostyka została wykonana tj. Ciśneinie paliwa na listwie, kompresja, jakieś błędy ma ??
  5. Jak masz blisko do kolegi to nie ma co kombinować.
  6. DarekS4 odpowiedział(a) na Sotonboy30 temat w 2.0
    To miernik do ręki i sprawdzać np czy cokolwiek do cewki przychodzi
  7. Może to porostu przyzwyczajenie ? Musisz wrzucić logi. 03+020 115+118 02+33
  8. DarekS4 odpowiedział(a) na Sotonboy30 temat w 2.0
    Umiesz zrobić log podczas kręcenia rozrusznikiem żeby zobaczyć 010 i 014 ?
  9. DarekS4 odpowiedział(a) na TomOskroba temat w 1.8T
    Tak jak wspominałem wcześniej na output test możesz sprawdzić zaworek jak nie cyka to pewnie martwy więc już masz odpowiedź. Dodatkowo możesz sprawdzić resztę układu dla świętego spokoju. Tj zaworek n115 filtra węglowego Sam filtr węglowy i zbiorniczek i przewód między zbiornikiem paliwa a evapem i w drugą stronę do układu ssącego. Powinny być drożne a zaworki zwrotne sprawne.
  10. Cześć te klosze co pokazujesz to chińczyki ale mają bardzo dobra jakość.
  11. DarekS4 odpowiedział(a) na TomOskroba temat w 1.8T
    To że że jak ma problemy z wezykami podcisnieniami ETC to wszystko będzie przekłamywac. Pozatym kiedy robisz delete SAI to Cały układ zmieniasz w oparciu o najprostrze rozwiązanie. Nie powoiediząłem że n249 i n112 sa odpowiedzialne za błąd evapa. W ubegłym tyg robiliśmy zupełnie inny samochód. zawór szalał a powodem była masa nieszczelnych podcisnieen i uszkodzenie jednego zaworu zwrotnego. Dlatego podszedłbym do tego z dystansem i sprawdził wszystko. Dlatego prosze nie mów że sieje herezje bo " ma wpływ na prace" to nie to samo co " będzie źle działać" I Evap nie jest taki banalny i może podować masę problemów ale jest często totalnie bagatelizowany. I nie mówię tu o szczelności przed zaworem ale też za. Sam zwór to tylko element wykonawczy.
  12. DarekS4 odpowiedział(a) na TomOskroba temat w 1.8T
    To własnie ten o którym piszesz w swoim poscie możesz sprawdzić jeszcze n112 bo tez połowicznie może być to jego wina. Co do drożności zaworków zwrotnych to takie rzeczy w pierwszej kolejności musza być sprawdzone jak i szczelnosc całeg układu. Na Output test znajdź sobie zaworek i sprawdź.
  13. Co zmieniłeś nie rozumiem.
  14. to zależy o ile wyższe. Skoki amora są rożne i może być tak ze za wysokie sprężyny nie ogarnie twój amor i po prostu się rozwali.
  15. DarekS4 odpowiedział(a) na TomOskroba temat w 1.8T
    zrób foto bo nie kojarzę
  16. DarekS4 odpowiedział(a) na TomOskroba temat w 1.8T
    Ale na silniku czy w którym miejscu ??
  17. Szanuje bo mało jest już takich ludzi Te wtryski jedynie na stole. Koszt ok 240zl za sprawdzenie. Zrób log na wolnym dla silnika rozgrzanego korekty krótkoterminowej. W VCDS jest to bodajże kanał 032 dla długich i 033 dla krókich Dorzuć jeszcze 088 dla jałowego i przy 2-3k RPM
  18. DarekS4 odpowiedział(a) na TomOskroba temat w 1.8T
    Robiliśmy to w 20vt naście razy. Nie mam fot. ale wszystko odbywało sie przy okazji usuwania SAI. Nie bawiłbym się w częściowe usuwanie zaślepianie. Możesz usunąć w całości z SAI i podjechać do tunera na DTC OFF. Mówie o sai bo jest to częściowo powiązane z EVAPem. Przy usuwaniu evapa dodatkowo musisz pamiętać że musisz na nowo podpiąć zawór DV. Błędy będzie ci generować N249 i N112. Kiedyś robiłem takie adaptery które wpinałeś w miejsce zaworka i nie było błędów. Nie jestem fanem usuwania podzespołów ale niejednokrotnie to SAI robiło więcej problemów niż pożytku. Dodatkowo samochody mają swoje przebiegi i rzadko się trafia taki w którym jest wszystko szczelne, nie połamane itd. Poza tym dlaczego nie chcesz wymienić zaworka ?? To koszt bagatela 80-100zł i 2min roboty.
  19. A na jakiej podstawie to oceniasz ? Masz jakieś błędy? ?Jakiś log ?
  20. Z logów wynika ze coś tam się dzieje od 2,3K do 2,7K RPM. Chyba że bieg wtedy zmieniałeś. Napewno jest mocny cut off dla doładowania. Kto stroił to auto ? Zrób jeszcze raz log dla doładowania zadanego i rzeczywistego + 003
  21. W życiu nie powiem do teściowej mamo !
  22. Ciśneinie paliwa na listwie sprawdzone ??
  23. A czym twój mechanik dysponuje ?? Troche jestem zdziwiony że wszyscy jak koń z klapkami na oczach piszą ż emusi byc VCDS. Może twój mechanik dysponuje innym sprzetem który pokaże mu te dane. nie ważne czym ważne że będą dobrze podane wartości.
  24. no poprostu biore czujnik do ręki i sprawdzam czy reaguje na zmianę temperatury.... Lub opalarką podgrzeje A druga sprawa jesli masz wsakazania serwisowe jak dany czujnik ma pracować no to miernikiem sprawdzisz

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.