Treść opublikowana przez KonradA4troop
-
[CAGA] Silver Mouse. Bixenon > MMI2GH > B&O > QQ1 > RS Interior Look > GC1 Beaufort > Alcantara...
Witam, udało mi się póki co połowicznie wyposażyć auto w pakiet oświelenia ambientowego QQ1. Klamki oraz drzwi zostały ukończone, także teraz czas na oświetlenie kratek nawiewu, oraz przestrzeni nóg.
-
[CAGA] Silver Mouse. Bixenon > MMI2GH > B&O > QQ1 > RS Interior Look > GC1 Beaufort > Alcantara...
Witam, no i mojemu autu stuknęło 350 tyś. km. więc postanowiłem go trochę posprawdzać. Wczoraj z tej okazji wypaliłem sobie serwisowo DPFa, okazało się że 17g sadzy, popiołów itp. było, ale wypalił i aktualnie pokazuje około 2g, no i dodatkowo da się odczuć delikatny wzrost mocy. Dodatkowo sprawdziłem sobie korekty wtryskiwaczy, które również wypadły bardzo dobrze, wachania w okolicach +/- 0.4 no i na koniec turbina, no i tutaj chyba również nic złego się nie dzieje, łopatki równe w miarę, minimalne ubytki na samych rantach, luzów nie czuć, podczas jazdy żadnych niepokojących dźwięków nie wydaje. Jutro planuje zrobić płukanie silnika i wymianę oleju, bo wiadomo, po wypalaniu serwisowym należałoby to zrobić.
-
[CAGA] Silver Mouse. Bixenon > MMI2GH > B&O > QQ1 > RS Interior Look > GC1 Beaufort > Alcantara...
Witam, plany na auto się powiększają, aktualnie czekam na kuriera. Konkretnie wleci zapowiedziane oświetlenie ambientowe QQ1, udało mi się kupić klamki z wiazkami.
-
Dziwne stuki boczków drzwi przy podbiciach basu.
Dzięki, to była klamka.
-
[CAGA] Silver Mouse. Bixenon > MMI2GH > B&O > QQ1 > RS Interior Look > GC1 Beaufort > Alcantara...
Kilka nowych zdjęć z podróży do Nijmegen po ciężarówkę. Oraz drobna parkingowa przygoda. Na parkingu Pan zaczął we mnie cofać no i troszkę mi samochód uszkodził. Naprawa wykonana w ASO, Lecz drzwi kierowcy w sumie się cieszę że wymienią, po ostatniej przygodzie z busem, kamieniem i 2 dziurami na drzwiach... niech wymieniają. lewa strona była u mnie i tak już lekko zmęczona (sporo rysek itp) a samochód nie ucierpiał tzn. próg, słupek ani nic więcej. Można powiedzieć szczęście w nieszczęściu.
-
Wzmacniacze antenowe b8 2013 Avant.
Z tego co się orientuje antena jest w ostatniej szybie po lewej stronie, a wzmacniacz jest tuż pod nią.
-
Silnik 2.0 TDI CAHA w Audi A4 B8 bierze olej
Ja jak spokojnie jeżdżę to od wymiany do wymiany nie zaglądam tam wgl. na 15tyś km mi ubywa od 50-150ml około ale tylko wtedy gdy go mocniej ganiam.
-
CAHA przyspieszenie
Ja jak chcę jak najszybciej przyspieszyć to 2000-3300obr około, a ekonomicznie to wiadomo, niskie obroty i wysoki bieg, no i delikatnie z gazem. Około 1600-1900 najlepiej, ja nieraz i na 1200 jeżdżę (lubię to wyrwanie diesla do przodu z samego dołu) :E ale dwumas wtedy mocno obrywa. Co do przyśpieszenia, mierzyłem mojego 143 CAGA i do 100 pokazał mi 10.2 sekundy, tyle że na kostce mierzony, 2 osoby w środku. No a 2 sprawa ja mam dwumas padnięty i ogl. sprzęgło przez co też traci trochę na przyspieszeniu, ale i tak uważam że to bdb wynik, biorąc pod uwagę auto z 350k przebiegu, no i oczywiście 2 sprawa to osiągi mogą nawet zależeć od temp. powietrza, ciśnienia atm. filtrów, oleju i wielu innych rzeczy. Więc tą 1 sek. się nie przejmuj. Wiadomo, np. stary olej na pewno gorzej chłodzi silnik, stare filtry powietrza na pewno dają większe opory, DPF w jakimś stopniu przypchany tak samo itd. itp. i tu może być ta właśnie 1 sekunda.
-
Jaki ON tankujecie do swoich 2.0 CR zwykły czy uszlachetniony?
Ja lotos i od czasu do czasu orlen (verva), od 4 lat nieustannie i 0 problemów. BP, shell i Circle K też podobno bardzo dobre stacje, lecz u mnie w okolicy nie ma takich. Na pewno ci co mają wrażliwe samochody, to odradzam alse. Ja kiedyś A3 1.8 benzyna zatankowałem tam za 70ziko i auto wgl. nie chciało jechać, no i niedługo później pompę paliwa wymieniałem. Od tamtego czasu unikam jak ognia. Nie wiem jak ropa, bo a4-ki mi szkoda żeby próbować.
-
Pompa wysokiego ciśnienia - opiłki
A Dziękuje za przyznanie mi racji. Ja również powtórze jeszcze raz to co wcześniej pisałem, u mnie 346tyś przebiegu, 1 raz sprawdzałem i żadnych opiłków, kolega Kodzak33 ma tyle samo nalotu i tak samo. Dobre paliwo, filtry na czas, tankujcie nie jak się rezerwa zaświeci a nie do ostatniej kropli i jeździjcie, nie szukajcie sobie problemów na siłę.
-
Zmiana MMI z 2G na 3G Plus
Jest możliwy, koledzy z forum robią, było kilka tematów już o tym.
-
Audi A4 b8 - tylne dolne głośniki nie grają
Najczęściej się przepalają z tego co idzie wyczytać na forum, w podobnych przypadkach, jak coś mam na sprzedaż głośniki i tweetery do tylnych drzwi.
-
A4 B8 CAGC wysokie spalanie - problemów ciąg dalszy...
Hmm, no to nwm, ciężki przypadek, początkowo jak zacząłem czytać to 1 co mi przyszło na myśl to przepływomierz i ew. klapa gasząca, ale jak napisałeś że to wsio wymieniałeś to ja już nwm, co dalej ci tutaj podpowiedzieć. Można jeszcze ew. spróbować zaprowadzić do ASO na samą diagnozę o ile masz taką możliwość.
-
A4 B8 CAGC wysokie spalanie - problemów ciąg dalszy...
Hmm to nie wiem już jak ci pomóc, podejrzewam że niewiele osób z forum jest w stanie pomóc na odległość, najlepiej w okolicy jakbyś kogoś ogarniętego znalazł co ci zrobi porządną diagnozę, ale próbując dalej, hmm, a klapy w kolektorze? albo któraś z pomp paliwa (w cr-ach z tego co mi wiadomo są 3), oczywiście to dalej tylko strzelanie, można tak wszystkie części całego auta wymieniać i dalej problem nie zniknie... hmm a mogło równie dobrze się coś w sterowniku silnika posypać tylko, albo jakieś złe kodowanie gdzieś czy adaptacja? bo skoro mówisz że na fisie pokazuje inne spalanie a pod kompem inne, to może tu gdzieś szukać przyczyny? a jeszcze zapytam a płynów ci nie ubywa? chłodniczy, olej? bo jak już bierzemy pod lupę wszystko to wszystko. Przynajmniej zawęzimy obszar poszukiwań.
-
A4 B8 CAGC wysokie spalanie - problemów ciąg dalszy...
U mnie też trzepie, ale to przez dwumas, co do lewego powietrza, sprawdź może jeszcze raz dla pewności od samego filtra powietrza, po turbo, intercooler i kolektor, może coś gdzieś jest, chociaż z 2 strony, to zużycie paliwa to raczej nie powinno tak wzrosnąć po przez zwykłą nieszczelność. Wtryski wyglądają na ok na tej focie co dodałeś, nwm, czego tu się można czepić, a filtry? powietrza/paliwa? kiedy wymieniane? może warto zacząć od najprostrzych rzeczy, z kolei z tego co widzę to trochę tu było modzone co też nie ułatwia we wskazaniu przyczyny. A EGR dlaczego wyłączony? DPF siedzi czy wycięty? może tu być cały problem, coś źle wyłączone czy coś. Ale poczekałbym tutaj jeszcze na opinie innych forumowiczów, bo u mnie jeszcze wsio fabryka, nie bawiłem się w zaślepianie itd. itp. i nie za bardzo wiem jaki to wszystko ma wpływ na twój problem. Myślę że na pewno nie zaszkodziłaby porządna diagnostyka, wraz ze wszystkimi logami itd. vcdsem u kogoś kto serio zna temat, inaczej będziesz tylko dalej wymieniał niepotrzebne części.
-
Samoczynne wyłączanie się MMI !?
Bezpieczniki od MMI z tego co się orientuje są w bagażniku po prawej stronie za wnęką, a może jakaś przerwa w światłowodzie, lub coś niedopięte?
-
A4 B8 CAGC wysokie spalanie - problemów ciąg dalszy...
Może tak być że gdzieś lewe powietrze ciągnie, a silnik jak się zachowuje? w sensie jak mu dasz buta to normalnie przyspiesza czy coś się dzieje? jak pod obciążeniem i bez, na postoju? to jest 3.0 tdi czy 2.0? bo w dziale dla 2.0, a opis 3.0, no i na fotce z vcdsa 4 cylindry a 3.0 ma chyba 6.
-
Jakie radia na wyposażeniu i które są najlepsze ?
Temat wałkowany 1000 razy, jak masz sub to masz audi sound system, czyli wyżej jak standard. Co do radia nie powiem ci co masz, bo po tych kodach nigdy nie sprawdzałem bo u mnie tego nie mam, na forum gdzieś był temat o tym, wystarczy poszukać. Jak masz pokrętło nad klimatronikiem to masz zwykłe radio concert, a jak przy lewarku zmiany biegów to MMI, a po wyglądzie interface'u strzelam że u cb jest concert albo MMI 2G.
-
Pobór dużej ilości oleju
Mi CAGA bierze około 100ml na 15tyś km, eksploatowany głównie po mieście (często wypalany DPF itp.) przy 350k nalotu. Ja na twoim miejscu najpierw bym sprawdził odmę, jednak stąd potrafi czasem trochę oleju chlapnąć.
-
SYSTEM START/STOP Czy bezpieczny dla silnika ?
Ja na szczęście nie mam S&S, dla silników bez turbiny ten system moim zdaniem jest spoko, ale dla benzyniaków z turbo, a w szczególności diesli to jest przekleństwo, Na pewno jak gaśnie na 1 światłach po trasie bez chwili przestudzenia to mu żywota nie wydłuża. No i oczywiście odpalanie/gaszenie diesla, chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć że diesla ciężko z ogółu się odpala, w przeciwieństwie do benzynki... no właśnie, dalej sami sobie dopowiedzcie.
-
Grubość lakieru na A4 b7
Ja mam B8 całą w oryginale i u mnie są wartości 90-100. Więc dodatkowa warstwa lakieru u cb raczej jest.
-
Kodowanie MMI 2G Basic
Witam, a więc znalazłem w czym leży problem, więc piszę jakby ktoś miał też taką sytuacje. Osoba która mi zmieniała jednostkę w schowku, wrzuciła jednostkę nie od tego auta, mianowicie pochodzi ona od a6 c6 i przez to nie mam połowy rzeczy. Po świętach jadę to wyjaśniać, dlaczego nie sprawdził i mam nadzieje że wymieni na poprawną.
-
Soft MMI 2G Basic
Siemka, widziałem że w a4 b8 z nowszych roczników niż mój mmi trochę się różni wizualnie na wyświetlaczach. Mam pytanie jakie softy wychodziły pod 2g basic plus? i czy mógłby ktoś podesłać najnowszy? Z Góry dzięki.
-
Kodowanie MMI 2G Basic
A tego to nwm, CP ściągał. chyba z A4 B8 Sedan, bo jest z roku 2007 ta jednostka, ale czy na 100%, tego nie wiem. Zapytam.
-
Spalanie
Ja Jak zatankuje na full, przy spalaniu miejskim to pokazuje mi 870km zasięgu i tak też robie mniej więcej. Ale ja na waszym miejscu serio, tutaj akurat spalaniem bym się nie przejmował bo 1-2l odchyłki to jest nic, nawet przy przebiegach. No i cały czas paliwo lotos zwykła ON / orlen verva , nie ma dziadowania po alsach itd.